Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Tatry, Prešovský kraj

Chata ŠL TANAPU Dolný Smokovec

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Dolný Smokovec

Chata TANAPu v centrálnej časti Vysokých Tatier

O ZARIADENÍ

Chata v nádhernom prostredí Vysokých Tatier, v osade Dolný Smokovec, ktorá je výborne dostupná aj verejnou dopravou (blízko je zastávka električky aj autobusová zastávka). Ponúka ubytovanie so spoločenskou miestnosťou a možnosťou posedenia v záhrade. Samozrejmosťou je bezplatné WiFi pripojenie na internet a súkromné parkovisko. V cene ubytovania pre každú osobu je voucher na vstup do Múzea TANAPu a Expozície tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici. Prostredie je ideálne nielen pre rodiny s deťmi, ale pre všetkých aktívnych i pasívnych návštevníkov a milovníkov Tatier.

 

Vysoké Tatry i blízke okolie poskytujú návštevníkom bohaté možnosti výletov a aktívneho športového vyžitia tak v letnom ako i zimnom období. Na svoje si tu zaručene prídu všetci nadšenci prírody, vysokohorských túr, lyžovania, milovníci histórie, ale i aquaparkov a kultúry. 

UBYTOVANIE

Chata poskytuje jednoduché a účelovo zariadené 2 trojlôžkové izby (v každej možnosť jednej prístelky). Na trávenie voľných chvíľ je možné využiť spoločenskú miestnosť s TV/SAT a vonkajšie posedenie v záhrade, možnosť grilovania. K vybaveniu chaty patrí aj plne zariadená kuchyňa a sociálne zariadenie (sprchový kút, umývadlo, toaleta). Celková kapacita ubytovania je 8 osôb.

POLOHA

Chata situovaná v osade Dolný Smokovec, cca 2 km od centra Starého Smokovca (Hrebienok 2,8 km), najbližšie lyžiarske stredisko Jakubkova lúka 3 km, 10 km od podtatranského mesta Poprad s nákupnými možnosťami a celoročne otvoreným aquaparkom a 6 km od lyžiarskeho a turistického strediska Tatranská Lomnica. Štrbské Pleso je vzdialené od ubytovania 20 km.

PRÍSTUP

 • Vlastná doprava.
 • Verejná doprava. Zastávka Tatranskej elektrickej železnice (TEŽ) Pod lesom je vzdialená 450 m od ubytovania. Vlaková stanica sa nachádza v Poprade (8 km).

STRAVOVANIE

V chate je k dispozícii kychyňa so základným vybavením (chladnička, sporák, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, základný kuchynský riad) a jedálenským sedením. Možnosť stravovania v reštauráciách v blízkom okolí ubytovania.

TYPY IZIEB

 • 2x Trojlôžková izba 
  3x samostatné lôžko (jedno lôžko s možnosťou rozkladu prostredníctvom vysúvacej časti), WiFi

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

NAJBLIŽŠIA VLAKOVÁ STANICA

100 m

NAJBLIŽŠIA AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA

50 m

NAJBLIŽŠIA REŠTAURÁCIA

20 m

NAJBLIŽŠIE POTRAVINY

100 m

VYBAVENIE CHATA ŠL TANAPU DOLNÝ SMOKOVEC

PARKOVANIE

 • Parkovisko zadarmo

OBJEKT JE V PREVÁDZKE

 • Celoročne

BÝVA MAJITEĽ V OBJEKTE?

 • NIE, počas pobytu sa nezdržiava / nebýva v objekte

VZDIALENOSŤ PARKOVANIA OD OBJEKTU

 • Pri objekte

MAXIMÁLNA KAPACITA

 • Počet osôb
  8

Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !


Najčastejšie otázky o zariadení Chata ŠL TANAPU Dolný Smokovec

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3