Kúpele Piešťany

Dovoľujeme si vám oznámiť, že podľa COVID automatu platného od 22.11.2021 bude okres Pieštany v čiernej farbe (3. stupeň ohrozenia). Aktuálne je možné rezervovať a absolvovať všetky typy pobytov za dodržania aktuálnych protipandemických opatrení. Všetky požiadavky na rezerváciu  ne-medicínskych balíčkov (pobyty bez lekárskej prehliadky / lekárskej konzultácie) budeme akceptovať a potvrdzovať iba pre PLNE ZAOČKOVANÉ osoby. Pobyty s lekárskou konzultáciou sú naďalej možné v režime OTP. Mení sa spôsob podávania stravy pri bufetových stoloch. Vraciame sa k servírovanému bufetu. V praxi to znamená, že budú jedlá na bufetových stoloch za sklom a bude ich nakladať kuchár klientom. 

Každý hosť zo Slovenska (s trvalým pobytom v Slovenskej republike) môže nastúpiť na pobyt v našich kúpeľoch LEN  s výmenným lístkom, na základe odporúčania lekára (napr. obvodný lekár, neurológ, interná medicína, reumatológ, ortopédia, psychiater, atď.). Od zahraničných klientov zatiaľ toto „odporúčanie“ vyžadovať nebudeme. O prípadných zmenách Vás budeme informovať.

Pri príchode je potrebné preukázať sa nasledovnými dokumentmi:

 • Očkovací preukaz - 2 dávky + 14 dní po 2. dávke( menej ako 14 dní po 2. dávke = hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR-RT nie starší ako 72 hodín).
 • Očkovací preukaz - jednodávková očkovacia látka + 3 týždne po očkovaní (menej ako 3 týždne =  hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR-RT nie starší ako 72 hodín).
 • Nezaočkovaní hostia - hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR -RT nie starší ako 72 hodín (testovanie AG pre hostí bude k dispozícii na požiadanie za 20,- €).
 • Doklad o prekonanom ochorenia Covid-19 (nie starší ako 180 dní).
 • Deti - do 2 rokov sa považujú za plne zaočkované – nie je potrebné predkladať žiadne doklady. Deti vo veku od 2 do 12 rokov a 2 mesiace musia priniesť negatívny test (Antigénový test: nie starší ako 48 hodín, PCR test: nie starší ako 72 hodín). Deti staršie ako 12,01 rokov sa v tomto prípade berú ako dospelí - musia dodržiavať pravidlá OTP.

Poznámka: v prípade, že sa hosť zdrží dlhšie ako 6 nocí, SLKP nebude za toto vyšetrenie účtovať poplatky (hosťom nemožno odovzdať žiadne oficiálne potvrdenie o výsledku testu, písomné potvrdenie je určené len na interné použitie)

 • SLKP navrhuje všetkým hosťom prichádzajúcim z iných krajín, aby si skontrolovali platné pravidlá a predpisy pre hraničné prechody a postupovali podľa týchto pokynov na nasledujúcej webovej stránke https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/
 • SLKP nezodpovedá za zobrazené informácie na týchto prepojených webových stránkach. 

Hostia

 • Dezinfekčný prostriedok na ruky vo všetkých priestoroch pre hostí
 • Časté čistenie a dezinfekcia všetkých verejných priestorov a priestorov pre zamestnancov
 • Respirátory FFP2/N95,  rukavice dostupné v hoteloch. V prípade potreby možnosť zakúpenia priamo na hotelovej recepcii.
 • Respirátos je potrebné nosiť v interiéri po celý čas v spoločných a verejných priestoroch
 • Meranie teploty hosťa pri príchode, pri lekárskych prehliadkach

Ďalšie informácie

 • Sociálna vzdialenosť vo všetkých oblastiach najmenej 2 m.
 • V interiéroch je nosenie rúška povinné. Povinnosť nosiť rúško sa nevzťahuje na deti do 3 rokov.
 • Obchod s občerstvením, nápojmi a sladkosťami za maloobchodné ceny inštalovaný vo všetkých hoteloch.
 • COVID-19 testovanie za poplatok.
 • Prosíme vás, aby ste sa pred vstupom do našich prevádzok preukázali negatívnym výsledkom testu.
 • Pre zabezpečenie maximálnej prevencie a bezpečnosti našich hostí požadujeme od 15.októbra 2020 vstupné rýchlo-testy na COVID-19.

Kúpele, wellness, krása a fitness

 • Vnútorné a vonkajšie bazény: Otvorené len pre ubytovaných hostí (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Whirlpool: Otvorené len pre ubytovaných hostí  (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Sauna, parná sauna, atď .: Otvorené iba pre ubytovaných hostí, parná sauna zatvorená (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Liečebné procedúry: K dispozícii pre ubytovaných hostí ako i ambulantných klientov podľa aktuálne platných pravidiel z COVID automatu. Vyžaduje sa predloženie negatívneho výsledku testu (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Fitness centrum: Otvorené len pre ubytovaných hostí (na liečebných pobytoch) (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Kozmetický salón a kaderníctvo: K dispozícii pre všetkých hostí podľa aktuálne platných pravidiel z COVID automatu. 

Viac info ako aj aktualizácia na ďalšie týždne bude zverejnená na stránke https://korona.gov.sk/covid-automat-na-slovensku/. Informácie o zaradení okresu Pieštany podľa CPOVID automatu nájdete TU.

V súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na Slovensku a zavedením celoštátneho lockdownu od 25.11.2021 si vám dovoľujeme oznámiť, že kúpele PRIJÍMAJÚ KLIENTOV A NAĎALEJ POSKYTUJÚ SLUŽBY na základe výnimky z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (V zmysle Prílohy č.1 k uzneseniu vlády č. 6959/2021 Z.z. sa na cestu za účelom vykonania liečebných procedúr v prírodných liečebných kúpeľoch vzťahuje výnimka zo zákazu vychádzania.). Pobyt v kúpeľoch môžu klienti absolvovať len na základe návrhu lekára, že liečba je indikovaná zo zdravotných dôvodov podľa osobitného predpisu. Všetky liečebné procedúry v kúpeľoch sú poskytované štandardne za mimoriadne zvýšených hygienických opatrení.

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha kúpeľov

Pod úpätím pohoria Považský Inovec, 80 km od Bratislavy, 150 km od Viedne, ľahko dostupné cestnou i železničnou dopravou.

Internet

WiFi pripojenie zadarmo vo všetkých kúpeľných hoteloch (okrem Dependance Šumava).

Parkovanie

Parkovanie na kúpeľnom ostrove je spoplatnené.

Zvieratá

Domáce zvieratá sú povolené vo všetkých kúpeľných domoch za poplatok.

Podávanie stravy

Orientačné časy podávania stravovania, upresnenie pri check in. Raňajky: 7.00 - 9.30 hod., obedy: 11.30 - 14.00 hod., večere: 18.00 - 20.00 hod.

Check in/ Check out

Skorý check-in alebo neskorý check-out sú na požiadanie a spoplatnené.

Popis kúpeľov

Kúpele Piešťany s viac ako storočnou tradíciou, sa rozprestierajú vo východnej časti mesta Piešťany, prevažne na Kúpeľnom ostrove. Piešťany sa nachádzajú v západnej časti Slovenska, v širokom údolí rieky Váh s jazerom Sĺňava, pod svahmi Považského Inovca a sú najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku a medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb. Na liečbu využívajú prírodné zdroje a to liečivé sírne bahno a termálnu minerálnu vodu. Unikátny prírodný prameň termálnej minerálnej vody vyviera až z tektonických zlomov z hĺbky 2000 m a vynáša niektoré špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy. Najdôležitejším komponentom pre liečbu ochorení pohybového aparátu je tak vysoký obsah síry, ktorá sa vo vode vyskytuje v rôznych formách a chemických zlúčeninách ako sírany, siričitany, sulfidy.  Kúpele ponúkajú okolo 60 rôznych liečebných procedúr, pričom základom sú procedúry využívajúce unikátnu minerálnu vodu a liečivé sírne bahno, ktoré sa ďalej kombinujú s vodoliečbou, individuálnou a skupinovou rehabilitáciou, masážami, uhličitou terapiou, svetloliečbou, elektroliečbou, teploliečbou a relaxačnými procedúrami. Kúpele majú nížinné, teplé a suché podnebie a najväčší počet slnečných dní v roku v rámci Slovenska. Kúpeľné domy sa nachádzajú buď na pešej zóne mesta alebo na Kúpeľnom ostrove a poskytujú pacientom plný komfort a komplexne liečebné a kúpeľne služby. Priamo na ostrove sa nachádzajú aj 2 5-hviezdičkové kúpeľné hotely s vlastným rehabilitačným centrom. Prekrásny kúpeľný park je ideálny pre prechádzky a množstvo kaviarní a reštaurácií ponúka domáce i medzinárodné špeciality. Návštevníci tu určite nájdu nielen zdravie a pokoj, ale aj všetko, čo potrebujú k aktívnemu pobytu a na Kúpeľnom ostrove sú im k dispozícii aj golfové ihrisko, tenis, požičovňa bicyklov, joggingové chodníky, vodné športy, rybárčenie a jazda na bicykli, rovnako ako squashové centrum a bowling v Piešťanoch. Kúpele sú známe nielen kvalitnými službami samotných liečebných procedúr, ale tiež aj bohatým celoročným  kultúrnym programom. Počas roka sa v meste usporiadavajú rôzne podujatia slovenského i medzinárodného významu ako napr. Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny na začiatku júna, Jazzové dni v júli, Kvetinové korzo na konci leta, Truck country show, Country lodenica, Letecké dni, filmový festival Cinematik v septembri a ďalšie. Okrem kultúry ponúkajú Piešťany aj možnosti športového vyžitia a v okolí mesta množstvo cyklistických a turistických chodníkov. Aj keď sú kúpele zamerané na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojenstva určite sú zaujímavé aj programy a pobyty detoxikácie, komplexného preliečenia, či zníženia telesnej hmotnosti. Kúpele Piešťany sú jedny z našich najväčších a najznámejších kúpeľných miest a pre svoje mimoriadne liečivé účinky sú vyhľadávané nielen domácimi, ale aj zahraničnými návštevníkmi.

Dôvody prečo si vybrať tieto kúpele

 • termálna minerálna voda
 • unikátne sírne liečivé bahno
 • odborné lekárske znalosti
 • wellness služby
 • fitness a kozmetika
 • overené hotely a kvalitné služby
 • bohatý kultúrny program
 • široké možnosti športového vyžitia a aktívneho oddychu

Náš názor

Svetoznáme kúpele ležia v malebnom prostredí, na brehu Váhu, v juhozápadnej časti Slovenska. Kúpeľný ostrov a kúpele sú ideálnym miestom pre relax. Liečivá sila kúpeľov je založená na účinku minerálnych prameňov a špeciálneho bahna s obsahom síry. Kúpele zabezpečujú aj dopravu zo stanice (za poplatok). Vhodné tak pre náročnú ako aj menej náročnú klientelu.

Zameranie kúpeľov

V kúpeľoch sa s vysokou úspešnosťou liečia reumatické zápalové ochorenia, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, reumatizmus mäkkých tkanív, stavy po infekčných artritídach, artrózy, koxartrózy, spondylýzy a spondylartrózy, degeneratívne nezápalové reumatické ochorenia, organické nervové ochorenia (ischias, stavy po zápalových ochoreniach centrálneho nervstva, stavy po úplnom alebo čiastočnom ochrnutí jednej polovice tela, stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva), ortopedické poruchy.

Prírodné liečivé zdroje

Základom liečby je termálna minerálna voda s vysokým obsahom  minerálnych látok (1500 mg na liter, obsahujú aj značné množstvo síry a sirovodíka), ktorá vyviera z hĺbky okolo dvetisíc metrov s teplotou 67 - 69°C a sírne bahno. Sírne bahno je unikátny peloid v európskom i svetovom meradle. Ťaží sa v miestach výverov súčasných horúcich prameňov so sírnou termálnou minerálnou vodou. Bahno má významné fungicídne vlastnosti. Pre kúpeľné procedúry sa upravuje pomocou originálnej technológie, ktorá sa skladá z množstva chemických a biologických reakcií, vďaka ktorým bahno dozrieva. Zrelé bahno má maslovú konzistenciu, je mastné, poddajné, dobre vedie teplo, chladne štyrikrát pomalšie ako voda, má vysokú viskozitu. Teplota bahna pri jeho nanášaní je približne 45°C. Dĺžka čiastočného alebo celotelového zábalu je 20 minút.

Wellness

 • samostatný vonkajší a samostatný vnútorný bazén Balnea Splendid, Grand s teplotou vody 33 - 34°C
 • vzájomne prepojený vonkajší a vnútorný bazén Balnea Esplanade, Palace s teplotou vody 33 - 34°C, saunový svet
 • vonkajší bazén s teplotou vody 33 - 34°C, bahnisko a zrkadlisko v hoteli Thermia Palace
 • fitness centrum
 • beauty salón 
 • masážne prístroje 
 • posteľné vodné masáže
 • jacuzzi
 • solárium 
 • relaxačná miestnosť

Kúpeľné domy

1. Irma Health Spa - luxusný, moderný relax v historickej atmosfére priamo spojený so secesným Thermia Palace Ensana Health Spa Hotelom *****. Otvorené denne: 7:00 - 21:00 hod. Neobmedzený a voľný vstup pre hostí ubytovaných v Thermia Palace Ensana Health Spa Hoteli.

Bazény

Vonkajší bazén s dvoma chrličmi vody. Priemerná hĺbka: 1,3 – 1,6 m. Teplota vody: 34 - 36°C. Vyhrievaná terasa bazéna v zime.
Vnútorný bazén so 6 hydromasážnymi lôžkami a chrličom. Rozmer: 18 x 5,5 m. Priemerná hĺbka: 1,2 m. Teplota vody: 30 - 32°C.
Vnútorná vírivka. Rozmer: 4,85 x 5,5m. Priemerná hĺbka: 1,2 m. Teplota vody: 36°C .

Sauny (otvorené denne: 13:00 - 21:00 hod.)

Fínska sauna, parná sauna a infra sauna.
Výrobník ľadu – príjemné osvieženie s drobnými ľadovými kryštálikmi po saunovaní.
Zážitkové sprchy, sprcha s imitáciou tropickej búrky a dažďa.
Tepidarium s vyhrievanými relaxačnými sedadlami.
Relaxačná miestnosť s krásnym výhľadom do záhrady.

Dámsky klub (každý utorok a štvrtok 13:00 – 15:00 hod. vo vnútornej časti wellness)

2. Balnea Health Spa - moderne renovované balneologické centrum ponúka kúpeľné procedúry na tej najvyššej lekárskej úrovni. Kúpeľný dom je priamo spojený s hotelmi Esplanade Ensana Health Spa **** a Splendid Ensana Health Spa ***.

3. Napoleon Health Spa - najstarší z kúpeľných domov tvorí komplex troch budov postavených v klasickom slohu, ktoré spolu vytvárajú malé nádvorie. Súčasťou je zrkadlisko, ktoré bolo prvým na kúpeľnom ostrove. V budove Napoleon III. sa nachádza soľná jaskyňa.

4. Pro Patria Health Spa - procedúry sa poskytujú v historických priestoroch. Bahenná kuchyňa v Pro Patria Health Spa funguje na základe pôvodných a osvedčených technologických postupov od roku 1916. Kúpeľný dom je priamo spojený s Pro Patria Ensana Health Spa Hotelom **.

Služby

 • room servis
 • práčovňa
 • zmenáreň
 • nákupná pasáž
 • knižnica
 • bridge klub
 • transfer
 • garážové parkovanie
 • golf, petanque, tenis, stolný tenis
 • požičovňa bicyklov
 • krajčírstvo
 • concierge servis
 • bežecké chodníky

Pre deti

 • Dieťa do 3,99 rokov bez nároku na stravu a lôžko zadarmo.
 • Detské postieľky zadarmo na vyžiadanie už pri rezervácii pobytu.
 • Vonkajšie detské ihrisko v kúpeľnom parku.

História

Hovorí sa, že liečivé účinky prameňov objavili rímske légie, ktoré sa po námahavej ceste rozhodli oddýchnuť  niekoľko dní na rozbahnenej lúke pri Váhu a po tomto oddychu vraj neobyčajne svieži pokračovali v ceste ďalej. Prvé písomne zmienky od lekárov o liečivých účinkoch minerálnej vody a sírneho bahna pochádzajú zo 16. storočia. Prvé budovy kúpeľov postavili šľachtici, ktorí vlastnili pôdu pri prameňoch a prvé vaňové a bazénové kúpele postavil zemepán gróf Jozef Erdödy v roku 1821.  Kúpele sa stali svetoznámymi potom, čo ich Adam Trajan spomenul vo svojej básni v roku 1642 a hlavný prameň nesie aj jeho meno. 19. storočie prinieslo kúpeľnému mestu neuveriteľný rozvoj, potom, čo majitelia odovzdali nájomné právo rodine Winterovcov.  Na začiatku 20. storočia tu vyrástli v secesnom štýle kúpeľný hotel Thermia Palace s budovou balneoterapie Irma (1912), ďalej kúpeľný hotel Pro Patria (1916) a v rokoch tridsiatych vo funkcionalistickom štýle hotel Excelsior (dnes Jalta). Winterovci dali základ Balneologickému múzeu, pozývali do Piešťan mladých talentovaných lekárov. K najvýznamnejším patrili František Ernest Scherer, Adalbert Wagner, Hermann Alter, Samuel Weinberger, Koloman Fodor, Eduard Weisz, otec a syn Zigmund a Leo Alexandrovci, Vratislav Kučera, Eduard Cmunt, Ladislav Schmidt, Jozef Brežný, Gejza Vámoš, Štefan Kollár a iní. Za obdobia vedenia kúpeľov Winterovcami sa zlepšili cesty, doprava, vybudovali sa školy, nová pošta, peší Kolonádový most so symbolom kúpeľov – bronzovou sochou muža, lámajúceho barlu, unikátne kúpalisko Eva. Na Kúpeľnom ostrove bolo vybudované prvé golfové ihrisko na Slovensku a Piešťany sa stali centrom významných golfových turnajov, tenisových súťaží a šachových majstrovstiev, ale aj koncertných vystúpení, tanečných súťaží, automobilových pretekov Concours d´ Elegance.

Najčastejšie otázky o kúpeloch Kúpele Piešťany

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím