Hrebienok Starý Smokovec, pozemná lanovka (Vysoké Tatry)

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Starý Smokovec

Vrch Hrebienok (1285 m.n.m.) sa nachádza vo Vysokých Tatrách na juhovýchodnom úpätí Slavkovského štítu nad Starým Smokovcom. Je obľúbeným celoročne ľahko dostupným atraktívnym turistickým cieľom a zároveň štartovacím miestom viacerých turistických trás. Na Hrebienok  je možné pohodlne sa vyviezť v jedinej pozemnej lanovke na Slovensku premávajúcej už vyše 100 rokov a to zo Starého Smokovca. Čaká vás tu, okrem možností občerstvenia (samoobslužná reštaurácia Hrebienok, snack bar v budove pozemnej lanovky), oddychu a výbehu na lúkach, relax zóna s ležadlami, ktorej prostredie dotvárajú z dreva vyrezávané medvedie sochy a rôzne atrakcie ako napr. summer tubing (jazda na gumenom kolese), Kvantarium, interaktívna galériu svetla, a v zime tu zase môžete spojiť sánkovačku s návštevou atraktívnych sôch vytesaných z ľadu a jedinečného ľadového kostola, Tatranského dómu.

Z Hrebienka sa je možné vydať na vysokohorskú túru do Veľkej a Malej studenej doliny, a ak je Vaším turistickým cieľom Bilíková chata, Rainerová chata, Zamkovského chata, Téryho chata, Zbojnícka chata, Skalnatá chata alebo aj Sliezsky dom či dokonca aj Slavkovský štít, Hrebienok je jednoznačne tým správnym východiskový miestom. Každoročne sa na Hrebienku konajú aj tradičné podujatia, akými sú Medvedie dni, Tatry Ice Master či bežecký pretek do vrchu Memoriál Jána Stilla. 

Pozemná lanovka premáva zo Starého Smokovca na Hrebienok celoročne v 30 min. intervaloch od 8:30 do 16:30 hod. a počas hlavnej turistickej sezóny v zime a v lete sa interval znižuje (doba jazdy je približne 5 min.). Podrobný prevádzkový poriadok lanovky nájdete TU. V Starom Smokovci je možné odstaviť auto na platenom parkovisku pri železničnej stanici alebo v lokalite Nový Smokovec. 

Najčastejšie otázky o atrakcii Hrebienok Starý Smokovec, pozemná lanovka (Vysoké Tatry)

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3