Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk

Kúpele na Slovensku

Slovensko patrí vďaka kvalite kúpeľníctva medzi najvyspelejšie „kúpeľnícke“ krajiny v Európe. Nachádza sa tu množstvo prírodných liečivých, minerálnych a termálnych vôd, ktoré sú základom kúpeľov. Písomná história využívania liečivých účinkov liečivých vôd na Slovensku siaha až do 12.storočia, ale archeologické vykopávky potvrdzujú podstatne staršie obdobia. Na Slovensku sa takisto nachádzajú klimatické oblasti, ktoré priaznivo pôsobia na ľudské zdravie a využívajú sa na klimatickú liečbu.

Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele ležia na severovýchode Slovenska v kraji bohatom na minerálne vody. V tesnej blízkosti je pohorie Magura (902 m).
Samotné kúpele sú situované 5 km od mesta Bardejov. Sú úspešné najmä vďaka kvalite bardejovských liečivých zdrojov alkalicko-slano-železnatých a studených minerálnych vôd.
V areáli sa nachádza wellness a spa centrum s tromi bazénmi s atrakciami a štyrmi saunami.
K dispozícii pre kúpeľných hostí je tiež beauty štúdio a tenisový areál.
Nádhernú scenériu dopĺňajú kúpeľné parky a lesné chodníky v areáli a blízkom okolí.

Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy ležia na východnom Slovensku , na rozhraní dvoch našich národných parkov – Tatranský národný park a Pieninský národný park.
Vyšné Ružbachy sú známe najmä miestnym kráterom. Tento kráter vznikol prepadnutím travertínových kôp. Má šírku 20 m a hĺbku 3 metre.
Zaujímavosti: Z krátera Smerdžonka dodnes uniká oxid uhličitý, preto ho volajú aj Jama smrti.
Z prameňa Izabela sa napĺňa nielen letné kúpalisko, ale aj vnútorný krytý termálny bazén v Grand hoteli ktorý je spolu s vybudovaným wellness prístupný celoročne aj pre neubytovaných klientov. Teplota vody vo vnútorném bazéne je 32 až 34°C. Okrem toho ponúkajú kúpele ďalšie wellness v Balneoterapii. V kúpeľnom areáli nájdete aj vaňové kúpele, saunu, telocvičňu a masážne zariadenia.
V blízkosti kúpeľov je možné navštíviť Hrad Stará Ľubovňa, skanzen, Nestville park, alebo sa previesť na plti v Červenom kláštore.

Kúpele Tatranská Kotlina

Kúpele Tatranská Kotlina

Klimatické kúpele Sanatórium Tatranská Kotlina sa nachádza iba 9 km od Tatranskej Lomnice v nádhernej prírode Belianskych Tatier v tesnej blízkosti Vysokých Tatier.
Osada Tatranská Kotlina je priamo v tatranskom lese, kde si môžte vychutnať pokoj a prírodu.
V Tatranskej Lomnici sa nachádza momentálne najdlhšia zjazdovka na Slovensku, kabínková lanovka na Skalnaté pleso a jedinečný Lomnický štít.

Kúpele Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec

Priamo v srdci Tatier v Novom Smokovci leží multifunkčný komplex kúpeľov Nový Smokovec. Klimatické kúpele sú rozložené do niekoľkých budov, pričom recepcia a stravovanie je v hlavnej budove Palace. Ubytovanie v jednotlivých domoch sa odlišuje tak zariadením ako aj cenovo. Okrem klasických kúpeľných pobytov je možné si objednať aj balík služieb so zvýhodnenými cenami pre rodiny s deťmi. V kúpeľoch je tiež nová športová hala a moderné kongresové centrum. Výnimočný je vo wellness centre bazén so slanou vodou s teplotou vody 30°C. Poloha kúpeľov je východisková pre turistiku v Tatrách. V zime neďaleká Jakubkova Lúka ponúka výborné lyžovanie pre deti a začiatočníkov lyžiarov. Krásnou prechádzkou alebo pozemnou lanovkou je dostupný blízky Hrebienok.  

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka

Minerálnu vodu, ktorá vyviera v obci Červený Kláštor začali ako prví využívať mnísi. Najslávnejším z nich je Cyprián, podľa ktorého sa oblasť nazýva aj krajom lietajúceho Cypríána. Miesto, kde sa voda a plyny dostávajú na povrch pre špecifický zápach nazvali miestni "Smerdźonka" - smradľavá voda.  Postupnou obnovou majú dnešné kúpele pôsobenie ako klimatické s prírodným liečivým zdrojom. V samotnom KÚPEĽNOM AREÁLI sa nachádza niekoľko ŠPORTOVÝCH a ODDYCHOVO-RELAXAČNÝCH zón na výborné trávenie voľného času návštevníkmi každého veku. Miesto stíšenia a pokoja poskytuje KAPLNKA s nádhernou ikonou, ktorá je zasvätená Matke ustavičnej pomoci. Ďalšími zaujímavými miestami v kúpeľnom parku s výhľadom na panorámu TROCH KORÚN sú kvetinová a bylinková záhradka. Vyskúšajte tiež UNIKÁT v širokom okolí – vonkajšiu KNEIPP terapiu a BALANČNÝ chodník. 

Kúpele Štós

Kúpele Štós

Klimatické kúpele Štós, ležiace v nádhernom prírodnom prostredí lesoparku, sa nachádzajú na juhovýchodnom Slovensku na hranici Slovenského krasu a Spišského Rudohoria. Hlavným zameraním je liečba dýchacích ciest. Podľa švajčiarskej klasifikácie im patrí najvyšší stupeň klímy.
Unikátna liečba v blízkej Jasovskej jaskyni speleoterapia znásobuje účinky tejto kúpeľnej liečby. Pobyt v kúpeľoch spríjemní aj vitálny vodný svet s množstvom vodných a parných kúpeľov a ďalších atrakcií. Úplnou novinkou je moderný plavecký a relaxačný bazén s protiprúdom. 
Okolie ponúka návštevu hradu Krásna Hôrka, či kaštieľa Betliar, prípadne spestrením pobytu je prehliadka prekrásnej Ochtinskej aragonitovej, či Gombaseckej jaskyne. Poloha kúpeľov je vhodná aj na turistiku. 

Toto boli vybrané kúpele z regiónu Východné Slovensko - pozrite si všetky Kúpele na Slovensku - Východné Slovensko

Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice

Jedny z najobľúbenejších kúpeľov sú umiestnené uprostred Malej Fatry a Strážovských vrchov, v prostredí bohatom na minerálne vody, termálne vody s výbornými liečebnými schopnosťami.
Kúpele Rajecké Teplice patria medzi najpríťažlivejšie na Slovensku. Pôvodne patrili panstvu, najväčší rozvoj zaznamenali až v dvadsiatom storočí, kedy dochádzalo k výraznému dobudovaniu kúpeľných domov.
Dnešná podoba kúpeľov Rajecké Teplice je predurčená na trávenie rôznych druhov liečebných, relaxačných a wellness pobytov. Liečebné procedúry a wellness procedúry ponúka balneologické stredisko vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi, ktoré využíva termálne pramene typu akratoteriem s 38°C teplou termálnou vodou.
Od októbra 2012 boli spustené do prevádzky dva nové vonkajšie bazény hotela Aphrodite, ktoré tvoria dispozične prepojený celok s vnútorným vodným svetom.
Hostia si môžu vychutnávať antickú atmosféru, či pravé prírodné materiály exkluzívne iba v Kúpeľoch Aphrodite, kde môžu načerpať novú energiu a zrelaxovať telo i dušu.

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice

Zlaté kúpele s aquaparkom patria k najstarším a zároveň najmodernejším na Slovensku. Kúpele ležia priamo na termálnom prameni, optimálne zloženie turčianskej liečivej vody a teploty zaručuje celkovú regeneráciu. V kúpeľoch zároveň využívajú zázračné účinky samotného zlata. V ponuke je zlatá kúra, či jedinečná pleťová maska z čistého 24 karátového zlata. Práve aquapark vybudovaný priamo v areáli krásneho kúpeľného parku s množstvom akcií počas leta robí tieto kúpele výbornou prázdninovou destináciou. Z okolia je zaujímavé navštíviť samotné mesto Martin, ľahšou túrou je poldenný výlet k Šútovskému vodopádu. Ako jediné kúpele na Slovensku sú zamerané na liečbu chorôb obličiek a močových ciest.

Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky sú jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku a ležia na hranici Liptova pod kopcom Veľký Choč (1611 m.n.m.) v príjemnom prírodnom prostredí. Na svoje si tu prídu hostia všetkých vekových kategórií a každý kto si chce oddýchnuť od každodenného rušného života.
V roku 2008 bol v kúpeľoch vybudovaný nový, celoročne otvorený Aqua - Vital Park s bazénmi, atrakciami a vodou s teplotou do 38 stupňov. V blízkosti sa nachádza známy vodný raj Gino Paradise Bešeňová.

Kúpele Sliač

Kúpele Sliač

Svetoznáme Kúpele Sliač ležia v Slovenskom Rudohorí obklopené kúpeľným parkom na okraji mestečka Sliač.
Charakteristickým prírodným úkazom tohto miesta sú travertíny, z ktorých vyvierajú minerálne pramene.
Liečivé vody sú vhodné tak na pitie ako aj inhalácie.
Dominantnou stavbou areálu kúpeľov je Hotel Palace s typicky kúpeľnou kolonádou, kde vás čakajú nádherné výhľady na park a kvetinové záhony.
V areáli sa nachádzajú ďalšie dva kúpeľné domy, termálne kúpalisko (otvorené jún - september), tenisové kurty a anglický park, ktorý voľne prechádza do lesoparku, v ktorom sa nachádzajú srdiečkové turistické trasy, kľukatiace sa okolo celého areálu.

Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice ležia v severozápadnej časti Štiavnických vrchov v údolí potoka Teplá, v okrese Žiar nad Hronom. Čarokrásne údolie leží medzi Hliníkom nad Hronom a obcou Podhorie 12 km od Banskej Štiavnice - unikátny skvost svetového kultúrneho dedičstva. Zo všetkých strán sú obklopené bohatými ihličnatými a listnatými lesmi. Prostredie je vhodné na oddych a regeneráciu. Jedinečný v Európe je jaskynný kúpeľ Parenica s teplotou liečivej minerálnej vody 42°C. Liečivá voda vyviera ako prírodný jaskynný bazén. Voda sa nijako chemicky neupravuje a je vhodná pre osoby staršie ako 12 rokov. V kúpeľnom dome Márie Terézie je postavený v antickom štýle liečivý minerálny kúpeľ rozdelený na dve zóny s teplotou vody 37°C a v druhej časti 39°C. Napriek pokojnej polohe týchto kúpeľov sa návštevník vie počas kultúrneho leta zabaviť priamo na letnej terase. 

Kúpele Dudince

Kúpele Dudince

Moderné Kúpele Dudince patria medzi najmladšie kúpele na Slovensku a ležia na hranici Krupinskej kotliny, na juhu stredného Slovenska, v malom kúpeľnom meste Dudince, 40 km južne od mesta Banská Štiavnica.

Kúpele Brusno

Kúpele Brusno

V tichom, zalesnenom a ničím nerušenom prostredí nádhernej čistej prírody ležia kúpele Brusno. K liečebným účinkom sa využívajú najmä minerálne pramene , najviac známy je prameň "Ondrej", ktorý sa bežne predáva pod názvom "Brusnianka". Brusnianka je vhodná pri nechutenstve. Účinok pitných kúr pôsobí najvýraznejšie pri chorobách tráviaceho ústrojenstva. Wellness je otvorený aj pre verejnosť, nie je podmienkou byť ubytovaný v kúpeľoch a to rehabilitačný bazén, sauna a parný kúpeľ, či vírivá vaňa. Príjemným spestrením pobytu môže byť návšteva jaskyne Bystrá, prípadne hradu Slovenská Lupča.  

Kúpele Číž

Kúpele Číž

Kúpele Číž ležia v okrese Rimavská Sobota, v regióne Gemer, neďaleko maďarských hraníc. Sú jedinečné svojho druhu a známe vďaka prírodnej liečivej studenej jódo-brómovej vode a to nielen na Slovensku ale aj v Európe. Suché prostredie a veľmi priaznivé klimatické podmienky sú ideálne v tomto kúpeľnom meste. Zároveň je Číž dobrým výhodiskovým bodom pre okolité výlety napríklad do neďalekých cenovo veľmi výhodných maďarských kúpeľov Eger, či Miškolc. V blízkom okolí doporučujeme návštevu hradu Krásna Hôrka, kaštieľa Betliar alebo  jaskýň Ochtinská aragonitová alebo Domica. 

Kúpele Kováčová

Kúpele Kováčová

Kúpele Kováčová vyhľadávajú najmä ľudia s ortopedickými a neurologickými ochoreniami.
Nachádza sa tu Národné rehabilitačné centrum s celoslovenskou pôsobnosťou pre pacientov po ťažkých úrazoch chrbtice s poškodením miechy, pre pacientov po náročných operáciách pohybového systému. Kúpeľná liečba je však doporučená aj pre tých, ktorí hľadajú oddych, regeneráciu a relax.
Je tu teplá, vlhká a mierna klíma. Kúpele sú charakteristické chladnejšími zimami a letami bez veľkých horúčav. 
V blízkosti kúpeľov (250 m) sa nachádza Holiday Park Kováčová s termálnou liečivou vodou, minigolfom, plážovým volejbalom, mini futbalom a inými možnosťami športového vyžitia.

Toto boli vybrané kúpele z regiónu Stredné Slovensko - pozrite si všetky Kúpele na Slovensku - Stredné Slovensko

Kúpele Smrdáky

Kúpele Smrdáky

Kúpele Smrdáky ležia 8 km od mesta Senica, v blízkosti českej hranice a asi 80 km severozápadne od Bratislavy. Obec Smrdáky dostala pomenovanie podľa zloženia miestnych minerálnych vôd, ktoré obsahujú sírovodík so svojím typickým zápachom a patria k najsírnatejším vodám v Európe. Je najvhodnejšie miesto na Slovensku na liečbu kožných chorôb. Dospelí a deti tu nájdu nielen úľavu a uzdravenie, ale zároveň aj sebavedomie, o ktoré ich choroby pokožky pripravujú.

Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany

Kúpele s takmer dvestoročnou tradíciou sa rozprestierajú najmä na kúpeľnom ostrove mesta Piešťany. Niektoré kúpeľné domy sú potom situované priamo na pešej zóne, peknou prechádzkou cez kúpeľný most je potom prístup na procedúry. Známe sú najmä minerálnou termálnou vodou a svetoznámym liečivým sírnym bahnom.Tento živý systém tvoriaci sa za pomoci termálnej vody vyniká svojimi vlastnosťami až natoľko, že je ojedinelý na svete. Pri teplote 45°C sa piešťanské bahno  doporučuje absolvovať ako čiastočný zábal. Kúpele sú povestné svojimimi kvalitnými službami nielen samotných liečebných procedúr, ale aj stravovania a tiež bohatého kultúrneho programu počas celého roka. Zameranie kúpeľov je na pohybové ústrovjenstvo a nervové ochorenia, avšak zaujímavé sú aj programy detoxikácie, komplexného preliečenia, či zníženia telesnej hmotnosti. Nachádza sa tu prvé golfové ihrisko na Slovensku.

Rekonštrukcia v hoteli Balnea Esplanade **** 

Do 15.marca 2017 bude prebiehať v hoteli Balnea Esplanade **** rekonštrukcia. Rekonštruovať sa budú izby na 2. a 3. poschodí, parkovisko a priľahlé cestné komunikácie. Kaviarenské služby a nočnú zábavu zabezpečí prevádzka Café Palace, ktorá nahradí služby Park Café a nočného Retro baru. 

Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice

V západnej časti Slovenska sa nachádzajú známe protireumatické kúpele, ktoré patria k najstarším na Slovensku. Rozľahlý kúpeľný park s jazierkom, okolitá prírodná scenéria a priaznivá klíma sú vynikajúcim miestom nie len na kúpeľnú liečbu, ale aj na oddych a relax. Najznámejší je sírny kúpeľ Sina s priemernou teplotou vody až 39°C. Celoročne je k dispozícii návštevníkom od 3 rokov Grand bazén pri hotely Krym s teplotou vody 31°C. Nielen pre kúpeľných hostí, ale aj verejnosti je prístupný Hammam postavený v štýle pravých tureckých kúpeľov. Pre svoju exotickú architektúru slúži ako miesto pre procedúry a tiež oddychový priestor po absolvovaní procedúr. Priamo v priestoroch kúpeľného domu Pax sa nachádzajú informačné strediská, v ktorých dostanete informácie o rôznych akciách v kúpeľoch a okolí, organizujú sa výlety a prehliadky mesta a radi Vám poradia s trávením voľného času.

Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice ležia na území Hornonitrianskej kotliny v nadmorskej výške 300 m obklopené zmiešanými listnatými a ihličnatými lesmi.
Svojou polohou, termálnymi vodami a klímou vytvárajú ideálne podmienky pre liečbu, regeneráciu a oddych.
Základom liečebných procedúr je voda s teplotou až do 52 stupňov.
V areáli kúpeľov sú dva vonkajšie a tri vnútorné bazény s teplou vodou, saunový svet, či fitnes.
V okolí majú návštevníci možnosť navštíviť Bojnický zámok, známu zoologickú záhradu, či termálne kúpalisko Čajka.

Kúpele Nimnica

Kúpele Nimnica

Kúpele Nimnica patria medzi najmladšie kúpele na Slovensku. Ležia v údolí Váhu v Trenčianskom kraji.
Areál kúpeľov tvoria iba objekty súvisiace s kúpeľnou liečbou pacientov. V Nimnice preto nie sú žiadne rušivé vplyvy, ktoré by narúšali liečebný proces.
Liečia sa tu choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest, ženské ochorenia, cukrovka, obezita či choroby z povolania postihujúce tráviace a dýchacie cesty. Medicínske wellness centrum je vrátane bazéna, whirpoolu, rôznych druhov sáun a relaxačných zón. Jeho návšteva sa doporučuje osobám od 3 rokov, pričom aj mladšie deti majú platený vstup. Teplota vody v bazéne je 33-35°C. 
V okolí kúpeľov je možnosť cykloturistiky, či pešej turistiky a množstvo športových aktivít ponúka tiež neďaleká vodná nádrž. Atraktívna v lete je plavba výletnou loďou. 

Toto boli vybrané kúpele z regiónu Západné Slovensko - pozrite si všetky Kúpele na Slovensku - Západné Slovensko

20 % zľava do 31.03.2017 Zlaté Kúpele Turčianske Teplice

od 42,- Zľava 20 %
od 33,60 /noc/osoba

Do 14.04.2017 zľavy až do 35 % Wellness hotel Park ***+ Piešťany

Zľava do 30 % Kúpele Sklené Teplice

od 48,- Zľava 30 %
od 33,60 /noc/osoba

Špeciálny zľavnený balík v Kúpeľoch Brusno

od 84,- Zľava 31 %
od 57,70 /noc/osoba

TOP ZĽAVA na exkluzívny pobyt vo Vysokých Tatrách Grand hotel Bellevue ****

106,- Zľava 53 %
49,75 /noc/osoba

Najpredávanejší pobyt PERMON ALL INCLUSIVE Grand hotel Permon**** Podbanské

89,- /noc/osoba

Najpredávanejší pobyt v Jasnej so vstupom do wellness Hotel Grand **** Jasná

od 55,- Zľava 24 %
od 42,- /noc/osoba

Obľúbený pobyt Chuť Piešťan 1 noc ZADARMO Kúpele Piešťany

od 52,- Zľava 25 %
od 39,- /noc/osoba

Kúpele Smrdáky so zľavou 20 % do 18.03.2017

od 48,- /noc/osoba

Relaxačný pobyt v Kúpeľoch Brusno so zľavou do 25 % v termíne do 12.04.2017

od 81,- Zľava 27 %
od 59,- /noc/osoba

Exkluzívny wellness pobyt v Tatrách Hotel Lesná ****

od 59,75 Zľava 26 %
od 44,- /noc/osoba

Wellness pobyt zľava 30 % do 14.04.2017 Wellness hotel Park ***+ Piešťany

63,50 Zľava 30 %
44,45 /noc/osoba

Luxusný wellness pobyt Hotel Kaskády **** Sliač - Sielnica

od 77,- Zľava 19 %
od 62,37 /noc/osoba

Hotel Patria **** Štrbské Pleso Zľava na exkluzívny tatranský hotel

od 49,- /noc/osoba

Zľava v kúpeľnom meste Piešťany + dieťa do 12 rokov zadarmo

od 49,50 Zľava 50 %
od 24,75 /noc/osoba

Last minute Kúpele Sliač

od 67,60 Zľava 50 %
od 33,80 /noc/osoba

Exkluzívny pobyt so zľavou až do 38 % Bardejovské Kúpele

od 46,67 /noc/osoba

Najvýhodnejší rodinný pobyt s aquaparkom + super akcia vstupy zadarmo

od 48,60 /noc/osoba

Zľava v exkluzívnej Grand Prahe do 30.04.2017

od 59,50 Zľava 46 %
od 31,86 /noc/osoba

Akciový pobyt na Štrbskom Plese Hotel Fis ***

od 45,- Zľava 39 %
od 27,45 /noc/osoba

Obľúbený a nami odporúčaný wellness pobyt Hotel Termál *** Vyhne

od 37,29 /noc/osoba

Akciový pobyt do 30.04.2017 Grandhotel **** Starý Smokovec

od 59,50 Zľava 46 %
od 31,86 /noc/osoba

Pobyt s polpenziou a wellness Hotel SOREA Urán *** Tatranská Lomnica

od 30,- /noc/osoba

Wellness a Relax pobyt Hotel Aquatermal *** Dolná Strehová

od 32,25 /noc/osoba

Rodinná dovolenka na Orave + 1 dieťa do 12 rokov zadarmo.

od 52,- Zľava 48 %
od 27,25 /noc/osoba

Kúpele Turčianske Teplice zľava + 1 dieťa do 15 rokov GRÁTIS

od 38,- /noc/osoba

Zľava na wellness pobyt v Malej Fatre Hotel Bránica **** Belá

od 55,- Zľava 33 %
od 36,67 /noc/osoba

Skvelá zľava v Tatrách Hotel Hubert **** Gerlachov

od 50,50 Zľava 34 %
od 33,17 /noc/osoba

LAST MINUTE pobyt v Bešeňovej

od 56,50 Zľava 43 %
od 32,25 /noc/osoba

Wellness pobyt v Tatrách SUPER ZĽAVA Hotel Tulipán *** Tatranská Lomnica

od 55,- Zľava 50 %
od 27,25 /noc/osoba

Aprílový relax pobyt so zľavou Hotel Plejsy *** Krompachy

od 54,75 Zľava 51 %
od 27,- /noc/osoba

Prihláste sa do nášho newslettera a dostávajte najnovšie zľavy na váš e-mail!

© 2017 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK