Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Vrch Dereše Nízke Tatry

Nadmorská výška: 2004 m.n.m.

Patrí medzi najvyššie vrcholy Nízkych Tatier a leží v ich hlavnom hrebeni. Južné, miernejšie svahy spadajú z Derešov do Vajskovskej a Bystrej doliny a sú pokryté balvanovými poľami. Sever vrchu sa zvažuje omnoho prudšími svahmi do klasicky formovaných ľadovcových kotlov do Derešského kotla, ktorý ďalej na severe prechádza do Demänovskej doliny.

Východiskovým bodom sú Tále a Bystrá dolina (po žlto značenej turistickej značke), Chopok alebo Poľana (po červenej turistickej značke) a po zelenej značke je možný výstup z Dolnej Lehoty cez Vajskovskú dolinu a sedlo Príslop. Najvyšší bod Derešov ponúka nádherný kruhový výhľad na Malú Fatru a jej vrcholy Stoh či Rozsutce, Veľkú Fatru, Západné a Vysoké Tatry s dominantným Kriváňom, ale aj Veľký Choč, na Liptovskú Maru a priľahlú Podtatranskú kotlinu. A taktiež Ďumbier, Chopok s Kamennou chatou, Skalku, Žiarsku hoľu, či Vrbické pleso.

Najčastejšie otázky o atrakcii Vrch Dereše Nízke Tatry

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím