Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
 
pobyty na Slovensku

Kamenné more Vyhne

Prírodná rezervácia sa nachádza na úpätí vrchu Kamenná, v obci Vyhne a jednou z najstarších chránených území na Slovensku. Meria takmer 13,5 hektára a rozlohou ja to najväčšie kamenné more v sopečnej časti Karpát. Najväčšie ryolitové balvany červenkastej a belasej farby v kamennej sutine sú v južnej časti a niektoré dosahujú aj 3 m. Dnes je kamenné more zachované už len z časti.

Unikátny prírodný výtvor je predovšetkým významný z hľadiska geologického a zoologického. Z hľadiska zoologického je významnou lokalitou chránených a zriedkavých druhov živočíchov, najmä plazov ako napr. jašterica múrová. Rastlinstvu sa darí v skalnej suti zle avšak niektoré druhy možno považovať za ojedinelé. Sú to hlavne niektoré druhy lišajníkov a machov, či pionierskych rastlín, ktoré si našli svoje miesto aj na ploche, kde majú minimálnu výživu. Kamenné more je súčasťou náučného chodníku A. Kmeťa.

Najčastejšie otázky o atrakcii Kamenné more Vyhne

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím