Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel *****, Kúpele Piešťany

Dovoľujeme si vám oznámiť, že podľa COVID automatu platného od 22.11.2021 bude okres Pieštany v čiernej farbe (3. stupeň ohrozenia). Aktuálne je možné rezervovať a absolvovať všetky typy pobytov za dodržania aktuálnych protipandemických opatrení. Všetky požiadavky na rezerváciu  ne-medicínskych balíčkov (pobyty bez lekárskej prehliadky / lekárskej konzultácie) budeme akceptovať a potvrdzovať iba pre PLNE ZAOČKOVANÉ osoby. Pobyty s lekárskou konzultáciou sú naďalej možné v režime OTP. Mení sa spôsob podávania stravy pri bufetových stoloch. Vraciame sa k servírovanému bufetu. V praxi to znamená, že budú jedlá na bufetových stoloch za sklom a bude ich nakladať kuchár klientom. 

Každý hosť zo Slovenska (s trvalým pobytom v Slovenskej republike) môže nastúpiť na pobyt v našich kúpeľoch LEN  s výmenným lístkom, na základe odporúčania lekára (napr. obvodný lekár, neurológ, interná medicína, reumatológ, ortopédia, psychiater, atď.). Od zahraničných klientov zatiaľ toto „odporúčanie“ vyžadovať nebudeme. O prípadných zmenách Vás budeme informovať.

Pri príchode je potrebné preukázať sa nasledovnými dokumentmi:

 • Očkovací preukaz - 2 dávky + 14 dní po 2. dávke( menej ako 14 dní po 2. dávke = hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR-RT nie starší ako 72 hodín).
 • Očkovací preukaz - jednodávková očkovacia látka + 3 týždne po očkovaní (menej ako 3 týždne =  hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR-RT nie starší ako 72 hodín).
 • Nezaočkovaní hostia - hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR -RT nie starší ako 72 hodín (testovanie AG pre hostí bude k dispozícii na požiadanie za 20,- €).
 • Doklad o prekonanom ochorenia Covid-19 (nie starší ako 180 dní).
 • Deti - do 2 rokov sa považujú za plne zaočkované – nie je potrebné predkladať žiadne doklady. Deti vo veku od 2 do 12 rokov a 2 mesiace musia priniesť negatívny test (Antigénový test: nie starší ako 48 hodín, PCR test: nie starší ako 72 hodín). Deti staršie ako 12,01 rokov sa v tomto prípade berú ako dospelí - musia dodržiavať pravidlá OTP.

Poznámka: v prípade, že sa hosť zdrží dlhšie ako 6 nocí, SLKP nebude za toto vyšetrenie účtovať poplatky (hosťom nemožno odovzdať žiadne oficiálne potvrdenie o výsledku testu, písomné potvrdenie je určené len na interné použitie)

 • SLKP navrhuje všetkým hosťom prichádzajúcim z iných krajín, aby si skontrolovali platné pravidlá a predpisy pre hraničné prechody a postupovali podľa týchto pokynov na nasledujúcej webovej stránke https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/
 • SLKP nezodpovedá za zobrazené informácie na týchto prepojených webových stránkach. 

Hostia

 • Dezinfekčný prostriedok na ruky vo všetkých priestoroch pre hostí
 • Časté čistenie a dezinfekcia všetkých verejných priestorov a priestorov pre zamestnancov
 • Respirátory FFP2/N95,  rukavice dostupné v hoteloch. V prípade potreby možnosť zakúpenia priamo na hotelovej recepcii.
 • Respirátos je potrebné nosiť v interiéri po celý čas v spoločných a verejných priestoroch
 • Meranie teploty hosťa pri príchode, pri lekárskych prehliadkach

Ďalšie informácie

 • Sociálna vzdialenosť vo všetkých oblastiach najmenej 2 m.
 • V interiéroch je nosenie rúška povinné. Povinnosť nosiť rúško sa nevzťahuje na deti do 3 rokov.
 • Obchod s občerstvením, nápojmi a sladkosťami za maloobchodné ceny inštalovaný vo všetkých hoteloch.
 • COVID-19 testovanie za poplatok.
 • Prosíme vás, aby ste sa pred vstupom do našich prevádzok preukázali negatívnym výsledkom testu.
 • Pre zabezpečenie maximálnej prevencie a bezpečnosti našich hostí požadujeme od 15.októbra 2020 vstupné rýchlo-testy na COVID-19.

Kúpele, wellness, krása a fitness

 • Vnútorné a vonkajšie bazény: Otvorené len pre ubytovaných hostí (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Whirlpool: Otvorené len pre ubytovaných hostí  (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Sauna, parná sauna, atď .: Otvorené iba pre ubytovaných hostí, parná sauna zatvorená (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Liečebné procedúry: K dispozícii pre ubytovaných hostí ako i ambulantných klientov podľa aktuálne platných pravidiel z COVID automatu. Vyžaduje sa predloženie negatívneho výsledku testu (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Fitness centrum: Otvorené len pre ubytovaných hostí (na liečebných pobytoch) (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Kozmetický salón a kaderníctvo: K dispozícii pre všetkých hostí podľa aktuálne platných pravidiel z COVID automatu. 

Viac info ako aj aktualizácia na ďalšie týždne bude zverejnená na stránke https://korona.gov.sk/covid-automat-na-slovensku/. Informácie o zaradení okresu Pieštany podľa CPOVID automatu nájdete TU.

V súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na Slovensku a zavedením celoštátneho lockdownu od 25.11.2021 si vám dovoľujeme oznámiť, že kúpele PRIJÍMAJÚ KLIENTOV A NAĎALEJ POSKYTUJÚ SLUŽBY na základe výnimky z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (V zmysle Prílohy č.1 k uzneseniu vlády č. 6959/2021 Z.z. sa na cestu za účelom vykonania liečebných procedúr v prírodných liečebných kúpeľoch vzťahuje výnimka zo zákazu vychádzania.). Pobyt v kúpeľoch môžu klienti absolvovať len na základe návrhu lekára, že liečba je indikovaná zo zdravotných dôvodov podľa osobitného predpisu. Všetky liečebné procedúry v kúpeľoch sú poskytované štandardne za mimoriadne zvýšených hygienických opatrení.

O ZARIADENÍ

Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel ***** , plne klimatizovaný renovovaný secesný skvost v štýle Art-Nouveau postavený v roku 1912, je situovaný v malebnom prostredí Kúpeľného ostrova Piešťany a prepojený s kúpeľným domom Ensana Health Spa Irma. Secesný hotel Thermia Palace a kúpele Irma sa po otvorení v roku 1912 stali medzinárodne známymi a vyhľadávanými nielen v Európe, ale v celom svete. Hotel patrí medzi luxusné hotely na Slovensku. Nachádza sa nad termálnymi prameňmi liečivej vody a liečivého bahna. V blízkosti je kolonádový most spájajúci Kúpeľný ostrov a mesto Piešt'any.  Kúpele Ensana Health Spa Irma ponúkajú výber z viac ako 60 procedúr s použitím termálnej vody a bahna. Na Kúpeľnom ostrove je klientom k dispozícii všetko, aby sa udržiavali zdraví a fit: golfové ihrisko, tenis, joggingové trate. Na výber je tiež niektorý z vodných športov, rybačka, cyklistika alebo squash a bowling v meste Piešt'any. Hostia majú voľný vstup do celoročne otvoreného vonkajšieho bazéna s termálnou vodou, ktorý je súčasťou hotela, ďalej do bahniska, zrkadliska, vírivky a majú možnosť výberu rôznych relaxačných procedúr a bahenných zábalov. Kúpele Piešťany sú zamerané na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojnstva a patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete.

UBYTOVANIE

Hotel ponúka ubytovanie v 111 luxusných klimatizovaných izbách, z toho 13 klasických apartmánov, 2 apartmány Deluxe, 25 dvojlôžkových izieb Deluxe a zvyšné izby sú Komfort. Izby sú vybavené kúpeľňou, televízorom s plochou obrazovkou, TV, pripojením na internet, trezorom, dvoma telefónmi, čajovým a kávovým servisom, županom, sušičom vlasov. Izby majú bezbariérový prístup. Prístelka je možná v každom type izby.

POLOHA

Priamo na piešťanskom Kúpeľnom ostrove.

STRAVOVANIE

Reštaurácia Grand ponúka medzinárodnú kuchyňu ako aj domáce špeciality, vegetariánske jedlá, diétne stravovanie, jedlá kombinované s diétnymi chodmi. Café Alexander s letnou terasou zasa ponúka príjemné posedenie  s výhľadom na park, špeciality z kávy, chutné dezerty, kvalitné vína, zábavu a príležitosť si zatancovať.

TYPY IZIEB

 • Komfort izba
  Luxusná klimatizovaná nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), plazma TV (SAT-TV), 2 telefóny, WIFI, trezor, mini bar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť a denne jedna fľaša vody.
 • DeLuxe izba
  Veľká luxusná klimatizovaná nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), plazma TV (SAT-TV), 2 telefóny, WIFI, trezor, mini bar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, prístelka. Od júla 2019 je v ponuke 6 nových izieb s terasou a výhľadom na vonkajší bazén.
 • Apartmán
  Luxusný klimatizovaný nefajčiarsky apartmán s obývačkou a spálňou, kúpeľňou, balkónom, plazma TV (SAT-TV), Hi-Fi, 2 telefóny, WIFI, trezor, mini bar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, prístelka, denná tlač, papuče, osobná váha.
 • Apartmán DeLuxe
  Veľký luxusný klimatizovaný nefajčiarsky apartmán s obývačkou a spálňou, kúpeľňou, balkónom, plazma TV (SATTV), Hi-Fi, 2 telefóny, WIFI, trezor, mini bar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, prístelka, denná tlač, papuče, osobná váha. Od júla 2019 je v ponuke úplne nový apartmán v terasou a výhľadom na vonkajší bazén.

CENNÍK - PRÍPLATKY

Povinné príplatky - započítané v cene:
 • za Štedrý deň 60,00 € / osoba od 4 rokov (v prípade detí sa jedná o nepovinný príplatok a je na vyžiadanie)
 • 29.12. a 30.12.2021, 01.01.2022 príplatok 30,00 € / osoba
 • za Silvester 130,00 € / osoba od 4 rokov (v prípade detí sa jedná o nepovinný príplatok a je na vyžiadanie)

CENNÍK - BONUSY

Bezplatné služby:
 • nápoj na privítanie
 • denne jedna fľaša vody na izbe
 • WiFi pripojenie na internet v celom hoteli
 • batožinová služba
 • vstup do bazéna a Danubius Premier Fitness

CENNÍK - INFORMÁCIE

 • 03.01.2021 - 16.01.2021 Mimo sezóna
 • 17.01.2021 – 27.02.2021 Mimo sezóna
 • 28.02.2021 – 29.05.2021 Stredná sezóna
 • 30.05.2021 – 2.10.2021 Hlavná sezóna
 • 3.10.2021 – 27.11.2021 Stredná sezóna
 • 28.11.2021 – 26.2.2022 Mimo sezóna

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

DOMÁCE ZVIERA POVOLENÉ

Za doplatok.

PARKOVANIE

Parkovisko pri hoteli za poplatok.

VYBAVENIE THERMIA PALACE ENSANA HEALTH SPA HOTEL *****

WELLNESS & SPA

 • Bazén vonkajší
 • Bazén termálny vnútorný
 • Aromaterapia
 • Balneocentrum
  Danubius Health Spa Irma je s liečebným domom prepojená.

DETI

 • Detské stoličky v reštaurácii
 • Detská postieľka zadarmo

VYBAVENIE IZBY

 • Nefajčiarske izby
 • TV s plochou obrazovkou
 • Sušič vlasov
 • Župan
 • Klimatizácia

PARKOVANIE

 • Parkovisko monitorované kamerovým systémom
  Za doplatok.
 • Parkovanie
  Parkovisko pri hoteli za poplatok.

INTERNET

 • Internet Wi-Fi v celom zariadení

SLUŽBY

 • Trezor na recepcii
 • Kozmetický salón

EXTERIÉR

 • Terasa
 • Slnečná terasa

MASÁŽE

 • Masáže
  Aromatická, anticelulitídna, klasická, aromatická a iné.
 • Lymfodrenáž
 • Schwarzwaldská povzbudzujúca masáž
 • Thajská masáž

PROCEDÚRY OSTATNÉ

 • Ošetrenie celulitídy

KÚPELE - VODOLIEČBA

 • Bahnisko
 • Bylinný kúpeľ
 • Cvičenie v bazéne - Hydrokinéza
 • Kneipova vodoliečba (šľapací kúpeľ, vodná cesta)
 • Kúpeľ
  Kúpele v termálnej alebo minerálnej vode, kúpeľ s prísadami, kúpeľ Air Jet, sírové kúpele, minerálny sírny kúpeľ, kúpeľ oxidom uhličitým - uhličitý kúpeľ a iné.
 • Zrkadlisko

ZÁBALY A OBKLADY

 • Zábaly
  Bahenný, parafango, parafinový, peloidový.

JEDLO A NÁPOJE

 • Reštaurácia
  Grand Restaurant a Salon Hubertus.
 • Diétny program
 • Raňajky formou bufetu
  Podávajú sa v čase od 6:30 hod. do 10:00 hod.
 • Večera formou bufetu
  Podáva sa v čase od 18:00 hod. do 21:00 hod.
 • Obed výber z jedálneho lístka
  Podáva sa v čase od 12:00 hod. do 15:00 hod.
 • Bar
  Otvorený v čase od 10:00 hod do 22:00 hod. a cez víkend od 10:00 hod. do 23:00 hod.
 • Á la carte reštaurácia
 • Kaviareň
  Otvorená v čase od 10:00 hod do 22:00 hod. a cez víkend od 10:00 hod. do 23:00 hod.
 • Obedové balíčky
 • Raňajky na izbe
 • Izbová služba

BEZBARIÉROVÝ PRÍSTUP

 • Izby / zariadenie pre telesne postihnutých
 • Bezbariérový prístup

DOMÁCE ZVIERATÁ

 • Domáce zviera povolené
  Za doplatok.

KONGRESY A ŠKOLENIA

 • Salónik

SAUNY

 • Fínska sauna

VYBAVENIE ĎALŠIE

 • Výťah

KÚPELE

 • Piešťany

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE
Elegantný a štýlový secesný hotel  priamo prepojený s Kúpeľami Irma vhodný pre náročnejšiu klientelu. Luxusne zariadené klimatizované izby poskytujú najvyšší komfort v rámci kúpeľov v Piešťanoch. Luxusné kúpele ponúkajú viac ako 60 liečebných procedúr s využitím miestnej termálnej vody, unikátneho bahniska a špeciálnych wellness programov.
PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • pekné prostredie kúpeľov
 • nádherný secesný hotel po rekonštrukcii
 • priamo prepojený s Kúpeľami Irma
 • denne fľaša vody na hotelovej izbe 
 • hotelové služby najvyššej kvality
 • golf, jogging, tenis, squash
Najčastejšie otázky o zariadení Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel *****

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím