Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Kúpele Kováčová

Kúpele KOVÁČOVÁ s.r.o.
Liečebný dom Detvan
Kúpeľná 76/70
962 37 Kováčová
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou
Zariadenie je momentálne vyradené z našej ponuky !

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha kúpeľov

Kúpele Kováčová ležia v nádhernom prostredí Kremnických vrchov, 4 km od mesta Zvolen.

Internet

WiFi pripojenie v celej budove liečebného domu Detvan zadarmo.

Parkovanie

Nestrážené parkovanie priamo pri liečebnom dome Detvan zadarmo.

Zvieratá

V kúpeľoch nie je možné ubytovanie so zvieraťom.

Podávanie stravy

Stravovanie je zabezpečené v jedálni liečebného domu Detvan formou diétneho systému v zmysle liečebnej výživy pre ústavných a ambulantných pacientov a tiež pre ostatných kúpeľných hostí.

Check in/ Check out

9:00 - 11:00 hod. / 10:00 hod.

Popis kúpeľov

Kúpele Kováčová ležia v podhorskej obci Kováčová, ktorá sa rozprestiera s v malebnom úbočí pod výbežkami Kremnického pohoria severozápadne od Zvolena v nadmorskej výške 320 m.n.m. Je tu teplá, vlhká a mierna klíma, kúpele sú charakteristické chladnejšími zimami a letami bez veľkých horúčav. Vysokým percentom bezveterných dní patrí Zvolenská kotlina k najmenej veterným krajom Slovenska. Kúpele patria medzi najmladšie kúpele na Slovensku a sú zamerané najmä na liečbu pohybového ústrojenstva. Nachádza sa tu aj Národné rehabilitačné centrum s celoslovenskou pôsobnosťou pre pacientov po ťažkých úrazoch chrbtice s poškodením miechy, pre pacientov po náročných operáciách pohybového systému. Kúpeľná liečba je však doporučená aj pre tých, ktorí hľadajú oddych, regeneráciu a relax. Kúpele Kováčová ponúkajú rôzne druhy liečebných, ozdravných a relaxačných pobytov. Ubytovanie je zabezpečené priamo v kúpeľnom Liečebnom dome Detvan. V blízkosti kúpeľov (cca 250 m) sa nachádza Holiday Park Kováčová s termálnou liečivou vodou, minigolfom, plážovým volejbalom, mini futbalom a inými možnosťami športového vyžitia a klienti ubytovaní v LD majú možnosť 1x denne ho bezplatne navštíviť. Poloha kúpeľov mimo mestského ruchu a atmosféra kúpeľneho parku zaručujú optimálne podmienky na liečenie a podstatnou formou prispievajú k telesnej a duševnej relaxácii. Do okolia je možné podnikať turistické vychádzky, výlety bicyklami, jazdiť na koňoch či športovo rybárčiť. Na výber je tiež množstvo koncertov, výstav, tanečných zábav a autobusových výletov.

Zameranie kúpeľov

Liečia sa tu s choroby pohybových ústrojov a niektoré nervové ochorenia. Z chorôb pohybových ústrojov sú to indikované stavy po úrazoch, najmä po zlomeninách a ortopedických operáciách, nezápalové ochorenia kĺbov a chrbtice (artrózy, spondylózy a spondylartrózy s platničkovým syndrómom), mimokĺbové formy reumatizmu (bolestivé stavy šliach, šľachových úponov, svalov a väziva), následné stavy po infekčných artritídach, postupujúci zápal kĺbov a postupné tuhnutie chrbtice (Bechterevova choroba). Z nervových chorôb sú indikované koreňové syndrómy podmienené chorobami chrbtice (spondylózou, spondylartrózou, platničkovým syndrómom a vývojovými chybami) a bolestivé afekcie periférnych nervov (plexitídy, polyneuritídy, radikulitídy) po odznení akútneho štádia. Základom liečby sú najmä vaňové a bazénové kúpele kombinované s ďalšími procedúrami ako napr. rehabilitačný telocvik, reflexná masáž, podvodná masáž, parafínové zábaly a medikamentózna liečba ai.

Prírodné liečivé zdroje

Prírodným liečivým prostriedkom je sírano-hydrouhličitanová, vápenato-horčíková, hypotonická termálna voda s teplotou 48,5°C, ktorá vyviera geologickým vrtom z hĺbky 502 m. Napriek vysokej teplote obsahuje až 800 mg CO2 a práve teplota a obsah minerálov ako sú vápnik, síra, fluór a horčík sa podpisujú pod liečivé účinky kováčskej vody, ktorá patrí skupine minerálnych prameňov rozsiahleho termálneho, tzv. zvolensko-badínskeho neogénneho bazénu. Kapacitou 3000 l / min. patrí žriedlo v Kováčovej medzi najvýdatnejšie na Slovensku. Fyzikálne a chemické vlastnosti jeho termálnej vody sú mimoriadne priaznivé na balneologické využitie.

Wellness

Liečivou termálnou vodou sa napĺňa bazén a vane. Voda je ochladená na 39°C.V tesnej blízkosti (cca 250 m) sa tiež nachádza Holiday Park Kováčová.

Kúpeľný dom (cca 25 m od LD)

 • fínska sauna suchá
 • morský kúpeľ
 • bazénový termálny kúpeľ
 • vaňový termálny kúpeľ
 • termálny lávový zábal
 • perličkový kúpeľ
 • bankovanie
 • Knneiplov šliapací kúpeľ
 • škótske streky
 • rôzne druhy masáží, bio masáže
 • Diadynamik*, Ultrazvuk*, Jonomodulátor*, Diatermia*, Biolampa*, Inhalácia*, Magnekom*
 • liečebný telocvik

Procedúry a služby sú poskytované len v pracovných dňoch od 08.00 hod. do 15.00 hod. Otváracie hodiny 10.00 – 11.30 hod. a 12.00 – 20.00 hod. (posledný vstup do bazéna min. 1 hod. pred obedňajšou prestávkou a pred záverečnou).

Služby

 • spoločenská miestnosť
 • denný bar
 • požičovňa bicyklov, spoločenských hier
 • knižnica
 • herňa, ping pong, stolný tenis a futbal, šípky (25 m od LD, v budove polikliniky)
 • posilňovňa (v budove polikliniky)

Pre deti

Liečebný dom Detvan nedisponuje vybavením pre deti ani detským kútikom a podobne. Ubytovanie je poskytované len pre dospelé osoby. Pre liečbu detských pacientov je vhodný špeciálny liečebný ústav Marína, ktorý je možné vybaviť cez zdravotnú poisťovňu.

História

Základy dnešných kúpeľov boli položené v roku 1929 a liečivé účinky prameňa využívali už predtým domáci obyvatelia, ktorí sa v ňom kúpali. Prvá písomná zmienka o kúpeľnej obci Kováčová pochádza z obdobia kolonizácie v 13. storočí, počas ktorej prišli na územie Slovenska nemeckí kolonisti. Kováčová, ako osada služobníkov, patrila zvolenskému panstvu. Obec sa nevyhla ani tureckým nájazdom v 16. a 17. storočí, ani domácemu plieneniu za stavovských bojov v 17. a 18. storočí. Vznik kúpeľov je viac menej spojený s postavením továrne na výrobu a spracovanie železa vo Zvolene, ktorá potrebovala na svoj chod uhlie a preto sa začali robiť prieskumné vrty v okolí. Pri jednom z takýchto prieskumných vrtov narazili na horúci prameň s termálnou liečivou vodou.

© 2019 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.