Boutique Hotel Siglisberg Štiavnické Bane

Turistický región
Stredné Slovensko, Horehronie, Hont, Banskobystrický kraj, Pohronie, Štiavnické vrchy
Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica, Štiavnické Bane

Štýlový Boutique hotel v historickej budove národnej kultúrnej pamiatky v Banskej Štiavnici

O ZARIADENÍ

Botique hotel v nádhernom prostredí Štiavnických vrchov, v dedinke Štiavnické Bane, v blízkosti historického mesta Banská Štiavnica. Ponúka komfortné a moderné ubytovanie v zrekonštrovanej historickej budove a plnohodnotné wellness centrum, kde je hosťom k dispozícii bazén (13 m), suchá a parná sauna, ochladzovacia kaďa, relaxačná miestnosť a masážna miestnosť. Súčasťou hotela je aj reštaurácia, ktorej ponuka pod vedením skúseného šéfkuchára, je inšpirovaná okolitou prírodou a tradičnými jedlami regiónu. Upúta aj netradične riešená hotelová záhrada s terasami a romantickým jazierkom, ktorá je priam dokonalým svadobným miestom, a neformálne prostredie čitárne je zasa skvelé pre firemné stretnutia. Samozrejmosťou je bezplatné pripojenie na internet a parkovanie zabezpečené pred hotelom. Niekoľko krokov od hotela sa nachádza jeho depandance v podobe Baníckeho domčeka Siglisberg a poskytuje možnosť navýšenia ubytovacej kapacity hotela.

Okolie ubytovania poskytuje výborné podmienky na turistiku, cykloturistiku, outdoorové športy, kúpanie sa v banských tajchoch. Náučný chodník Geopark, ktorý sa vinie okolím odhaľuje geologiskú históriu mesta, pre amatérov aj profesionálnych cyklistov je pripravených vyše 30 druhov cyklotrás rôznej obtiažnosti. V lete je tu množstvo kultúrnych podujatí, ktoré sa organizujú v meste Banská Štiavnica pravidelne. Mesto Banská Štiavnica je spolu s technickými pamiatkami v okolí zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Priaznivci lyžovania uvítajú pár kilometrov vzdialené lyžiarske stredisko Salamandra Resort a ak je dostatok snehu, tak priamo v okolí sú k dispozícii aj bežecké trate na Červenú studňu, hlavnú križovatku turistických a bežeckých trás v Štiavnických vrchoch. Štiavnické Bane sa pokladajú za jedno z hlavných centier technickej, kultúrnej a duchovnej vzdelanosti, ktoré svojim významom prerástlo rámec Slovenska. Priamo v obci sa nachádza mestská pamiatková rezervácia, ktorá zahrňuje viaceré objekty (baroková stavba Rímskokatolíckého kostola sv. Jozefa s predstavanou neorománskou vežou z rokov 1736 -1754, alebo bývalý objekt kláštora hieronymitov z rokov 1736 - 1737).

UBYTOVANIE

Hotel poskytuje ubytovanie v dvoch typoch dvojlôžkových izieb a apartmánoch (k dispozícii je 8 dvojlôžkových izieb, 2 apartmány a 13 prísteliek). Všetky izby majú sociálne zariadenie (sprchový kút, toaleta), sú klimatizované a vybavené LCD/TV, minibarom, čajovým servisom, trezorom a k dispozícii sú aj župan a papučky. Všetky izby sú nefajčiarske. Celková kapacita hotela je 34 osô (vrátane prísteliek). 

POLOHA

Priamo v centre obce Štiavnické Bane, na území bývalej baníckej obce Siglisberg, len 3 km od Banskej Štiavnice a cca 1 km od najbližšieho jazera. Neďaleko sa nachádza aj šachta rovnakého mena a taktiež budova, v ktorej sa okrem iného nachádzal aj komorský šenk a byty baníckych úradníkov. Najbližšie lyžiarske stredisko Salamandra Resort je od hotela vzdialené približne 3 km.  

STRAVOVANIE

V hoteli je reštaurácia s ponukou raňajok, obedov a večerí. Súčasťou reštaurácie je aj predzáhradka s možnosťou vonkajšieho posedenia a tiež vináreň. 

TYPY IZIEB

 • Dvojlôžková izba Štandard
  Podkrovná izba na 2. poschodí, s prístupom po schodoch. Je vybavená vlastným sociálnym zariadením, toaletnými potrebami, varnou kanvicou s možnosťou prípravy čaju, k dispozícii je fén, TV, minibar, trezor, župany, papuče, uteráky, osušky. V každej izbe je veľká manželská posteľ a v niektorých je rozkladací gauč pre 2 osoby.
 • Dvojlôžková izba Deluxe
  Izba na 1. poschodí. Je vybavená vlastným sociálnym zariadením, toaletnými potrebami, varnou kanvicou s možnosťou prípravy čaju, k dispozícii je fén,TV, minibar, trezor, župany, papuče, uteráky, osušky. V každej izbe je veľká manželská posteľ a v niektorých je rozkladací gauč pre 2 osoby.
 • Apartmán
  Je zložený z dvoch miestností, spálňa a obývačka, a vybavený vlastným sociálnym zariadením, toaletnými potrebami, varnou kanvicou s možnosťou prípravy čaju, k dispozícii je fén, TV, minibar, trezor, župany, papuče, uteráky, osušky. V každej izbe je veľká manželská posteľ a v niektorých je rozkladací gauč pre 2 - 4 osoby.

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

VYBAVENIE BOUTIQUE HOTEL SIGLISBERG **** ŠTIAVNICKÉ BANE

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE
Boutique hotel v malebnom prostredí pri Banskej Štiavnici očarí milovníkov romantiky, rodiny s deťmi, ale aj zástancov aktívneho oddychu. Vďaka tichej lokalite si výborne oddýchnete v útulných izbách a načerpáte energiu v hotelovom wellness centre. Okolie je bohaté na krásnu prírodu, turistiku či cykloturistiku a historické pamiatky. Jednoducho miesto dávnej histórie, harmónie, pozitívnej energie a šťastného konca. 
PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • malebné a tiché prostredie
 • zrekonštruovaný hotel (Národná kultúrna pamiatka)
 • baby friendly hotel
 • wellness centrum
 • výborná a kvalitná gastronómia


Najčastejšie otázky o zariadení Boutique Hotel Siglisberg **** Štiavnické Bane

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2022 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.