Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Kam na výlet v zime

Kam na výlet v zime Margaréta Koklesová 14. 01. 2020

Niektoré miesta sú oveľa krajšie, keď ich prikryje snehová prikrývka. Oblečte si teplú bundu, do termosky zbaľte čaj alebo kakao a vyrazte. Môžete sa kochať výhľadmi na zasneženú krajinu, užiť si adrenalín na Hrebienku alebo si pozrieť krásu ľadových sôch. Zimné mesiace nemusíte tráviť iba v teple domova, práve naopak. Poďte sa s nami pozrieť na slovenské miesta, ktorým zima pristane najviac.

Tatransky ľadový dom

Každoročná klasika a obľúbená atrakcia, za ktorou sem chodia aj cudzinci. Čakajú na vás neuveriteľné sochy vytesané z ľadových blokov. Téma je každý rok iná, a preto sem spokojne môžete zavítať každú zimu. Tatranský ľadový dom sa nachádza na Hrebienku. Dostanete sa sem lanovkou alebo pešo, po asfaltovej ceste za necelú hodinku. Pravidelne sa tu počas zimnej sezóny organizujú aj koncerty. Program, cenník i tohtoročné zameranie ľadových sôch nájdete na tejto stránke.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je malé mestečko dýchajúce romantikou a históriou. A zasnežené je ešte o kúsok okúzľujúcejšie ako po zvyšok roka. Región je celoročne obľúbený nielen turistami zo Slovenska. Štiavnica vyzerá, ako keby vypadla z rozprávky. Po prechádzke jej uličkami (ktorých sa mimochodom nebudete vedieť nabažiť) môžete zakotviť v niektorej z príjemných reštaurácií alebo kaviarní. Alebo môžete využiť čaro okolia a vyraziť k jazerám, či na Sitno. Nezabudnite ani na návštevu Banky lásky.

Špania dolina

Špania Dolina sa nachádza kúsok od Banskej Bystrice. Ide o pôvodne banskú obec, v ktorej nájdete banský vodopád, orloj pri penzióne Klopačka a prejsť sa môžete aj po náučnom banskom chodníku. Najkrajšie sú samozrejme jedinečné domčeky a výhľad, ktorý sa vám naskytne, keď sa prejdete nad dedinu.

K vodopádu Skok

V zime v Tatrách síce nemôžte veľmi počítať s vysokohorskou turistikou, no na niektoré miesta sa dostať viete. A tie zamrznuté scenérie naozaj stoja za to. Jednou z nich je cesta k vodopádu Skok. Ide o pomerne krátku trasu, ktorá začína pri Štrbskom plese. Zvládnete ju aj s deťmi, hoci v zime vám to potrvá možno o čosi dlhšie.

Brankovský vodopád

Nájdete ho cca 7 kilometrov od Vlkolínca. Brankovský vodopád je najvyšší vodopád v Nízkych Tatrách a je zároveň druhým najvyšším vodopádom na Slovensku. Najimpozantnejší je na jar, keď sa z neho valí voda z roztopeného snehu. Jedinečné čaro má ale aj počas zimy, kedy sa 55 metrový spád vody zmení na ľadopád. Počkajte si, kým poriadne prituhne. A nebojte sa, bez problémov sa k nemu dostanete aj cez zasneženú krajinu.

Bachledova dolina – chodník v korunách stromov

Chodník korunami stromov za posledné obdobie Bachledovu dolinu jednoznačne preslávil. Sú z neho nádherné výhľady na okolitú prírodu, ktoré sú ešte oveľa krajšie, keď všetko zahalí čerstvo napadaný sneh. Viac informácií a cenník nájdete na tejto stránke.

Chopok

Na Chopok sa dostanete v zime i v lete, lanovkou i pešo. Patrí medzi najveternejšie miesta Slovenska a i medzi jeden z vrcholov Nízkych Tatier. Pohľad z neho ale stojí za to. V prípade priaznivého počasia sa môžete kochať na všetky svetové strany.  Na Chopku sa nachádza aj lyžiarske stredisko Jasná, ktoré sa radí medzi 20 najkrajších stredísk Európy. Nájdete tu meteorologickú stanicu aj kamennú chatu Kamienka, ktorá funguje už od roku 1996.

Park tmavej oblohy

Jedinečný a pomerne dobrodružný zážitok si doprajete návštevou Parku tmavej oblohy. Zima je tu najkrajšia a najlepšie vidieť hviezdy. Park sa nachádza v Národnom parku Poloniny a je najtmavšou časťou Slovenska. Stal sa 20. parkom tmavej oblohy na svete. Vďaka svetelnému znečisteniu už dnes neexistuje prirodzená nočná tma. Stále sa však nájde pár miest, ktoré sú svetelným smogom ovplyvnené minimálne. O to krajší a jedinečnejší zážitok vás čaká. V zime si určite nezabudnite poriadne vybavenie na bivak.

Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca

Ak aj nelyžujete, v Tatrách si môžete užiť naozaj neopakovateľné dobrodružstvo. V Starom Smokovci je otvorená sánkarská dráha, ktorá začína na Hrebienku (vyveziete sa sem lanovkou) a je dlhá 2,5 kilometra. Počas trasy sa môžete kochať naozaj neopakovateľnými výhľadmi. Špecialitou je nočné sánkovanie. Lístky na predaj i požičovňa sánok sa nachádza pri údolnej stanici pozemnej lanovky Starý Smokovec, v predajni Tatry Motion. Cenník a všetky potrebné informácie nájdete na tejto stránke.

Jánošíkove diery

Jedna z najkrajších turistických trás národného parku Malá Fatra a jednoznačne jeden z najkrajších slovenských výletov vôbec. Jánošíkove diery sú sústava tiesňav a kaňonov s množstvom vodopádov a skalných scenérií. V zime, keď voda zamrzne sa vodopády zmenia na nádherné ľadové kráľovstvo.

Termálny prameň Kalameny

Termálny prameň vznikol vrtom z roku 2000. Voda má 33 stupňov celzia, vďaka čomu sa tu dá pohodlne kúpať aj v zime. Vstup je bezplatný a okolie okolie jazierka je veľmi pekné. Jazierko má rozmery cca 10 x 20 metrov a samotný výver vytvára fontánku okolo ktorej sa dá posadiť a nechať sa masírovať vodou. Odporúčame zobrať si sem špeciálnu obuv do vody, ktorú nosíte napríklad i na kamienkové pláže. Voda vďaka zloženiu vytvára na kamienkoch mierne oranžové sfarbenie.

Páči sa vám tento článok? Môžete ho zdieľať s priateľmi.

Pošli známemu

Najnovšie blogy

Aké sú skutočné benefity SPA pre vaše zdravie? Aké sú skutočné benefity SPA pre vaše zdravie? Luba 26. 11. 2020 Pobyty Nie každý, k tomu aby navštívil kúpele, potrebuje poznať aj podrobnosti o prospešných účinkoch vybranej terapie. SPA bývajú príjemným zážitkom už sami o sebe, odchádzate z nich zbavení stresu, s pocitmi sviežosti...
Kam na výlet s deťmi v Bratislave Kam na výlet s deťmi v Bratislave Margaréta Koklesová 19. 11. 2020 Pobyty Bratislava - krásavica na Dunaji. Hlavné mesto Slovenska je bydliskom polmilónovej populácie a radí sa medzi najmenšie hlavné mestá sveta. Pre rodiny s deťmi ponúka vďaka svojim jedinečným prírodným podmienkam a architektonickým...
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím