Stone Art Gallery Ždiar

Galéria vystavuje diela svetoznamého umeleckého sklára pochadzajúceho zo Ždiaru, Jána Zoričáka, ktorý patrí medzi najvýznamnejších slovenských, ale aj francúzskych sklárov. Narodil sa v roku 1944 v Ždiari, študoval na Strednej priemyselnej škole sklárskej v Železnom Brode a na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe. Po absolvovaní vysokoškolského štúdia spolu so svojou francúzskou spolužiačkou, neskôr manželkou, odchádzajú žiť a tvoriť do francúzskeho mesta Talloires.

Za svoje umelecké diela získal v roku 1972 bronzovú medailu na výstave v skla v Mníchove, v roku 1980 Cenu Glaspreis vo Švajčiarsku, nasledovalo ocenenie v Španielsku a v roku 1984 aj cena za sochárske dielo v Bratislave. V roku 1986 sa Ján Zoričák stal Rytierom Rádu umenia a literatúry Francúzskej republiky a v roku 2013 mu prezident SR udelil vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy.

Ján Zoričák sa celý život venuje fotografii a plastikám zo skla. Patrí medzi tie výnimočné umelecké osobnosti pochádzajúce zo Slovenska, ktoré sa dokázali vo svojom odbore úspešne presadiť i v zahraničí.

Najčastejšie otázky o atrakcii Stone Art Gallery Ždiar

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím