Turistický región
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty, Zelená voda, Považský Inovec

Rozhľadňa Veľký Lopeník

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Nová Bošáca

Stavba s kamennou základňou stojaca na Veľkom Lopeníku, jednom z najvyšších vrchov Bielych Karpát, na moravsko-slovenskej hranici neďaleko obcí Lopeník, Březová a Nová Bošáca. Bola postavená v rokoch 2004 - 2005 ako symbol česko-slovenského priateľstva. Drevená priehradová konštrukcia rozhľadne z dubových trámov je posadená na podstavec a smerom k vrcholu sa v dvoch smeroch zužuje.  Po stranách jej ochodze sú inštalované informačné tabule. Tie informujú návštevníkov o tom, čo všetko môžu na českej alebo slovenskej strane panorámy vidieť. Jej výška je 21,9 m a k vyhliadkovej plošine je potrebné vystúpiť po schodisku, ktoré má 101 schodov. Vyhliadková plošina rozhľadne ponúka z výšky 19 m kruhový výhľad na malebnú krajinu Bielych Karpát a ich okolia, za dobrého počasia aj výhľady na Malú Fatru, Strážovské vrchy, Považský Inovec, Malé Karpaty, Pálavu, Chřiby, Hostýnské a Vizovické vrchy, Beskydy a dokonca i na Jeseníky.

 V bezprostrednej blízkosti rozhľadne sa nachádza pamätník s masovým hrobom sovietskych vojakov, ktorí tu zahynuli koncom 2. svetovej vojny. K rozhľadni vedú 3 turistické trasy, 2 z českej a 1 zo slovenskej strany z obce Nová Bošáca po modrej turistickej značke. Rozhľadňa je celoročne otvorená (10.00 - 18.00 hod.) a vstup na ňu je na vlastné nebezpečenstvo, v sezóne za poplatok (pozri tu). V sezóne býva otvorený aj stánok s občerstvením, návštevníkom sú ďalej k dispozícii lavičky, otvorené ohnisko, prameň s vodou, drevený prístrešok a suché WC.

Najčastejšie otázky o atrakcii Rozhľadňa Veľký Lopeník

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3