Poluvsianska skalná ihla Rajecké Teplice

Prírodná pamiatka na území Rajeckých Teplíc v mestskej časti Poluvsie. Dolomitový skalný objekt ihlovitého tvaru so základňou približne 11 × 5 m dosahuje výšku približne 15 m. Vznikol vďaka erózii, ktorá oddelila úzku časť brala od zvyšku skalného masívu. Skalná ihla sa v minulosti využívala na horolezecký výcvik, ale po čase sa začali objavovať pukliny na jej strednej a hornej časti a tak boli akékoľvek horolezecké aktivity na tomto skalnom útvare zakázané.

Skalná ihla stojí hneď vedľa hlavnej cesty a všimnúť si ju je možné aj z vlaku, pri zastávke Poluvsie. Dostaneme sa k nej teda po asfaltovej ceste spájajúcej Rajecké Teplice a Žilinu. Okolo útvaru vedie i náučný chodník Rajecké Teplice - Porúbka, ktorý prechádza cez malebné územie Rajeckej doliny popri už spomínanej skalnej ihle do Prírodnej rezervácie Slnečné skaly až k Prírodnej pamiatke Turská skala. Trasa má dĺžku 5,6 km a prevýšenie 300 m. Začína v Rajeckých Tepliciach na parkovisku oproti kúpalisku Laura.

Najčastejšie otázky o atrakcii Poluvsianska skalná ihla Rajecké Teplice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím