Levočská radnica

Historická radnica je dominantou samotného centra mesta Levoča. Vznikla pravdepodobne okolo polovice 15. st., postupne prešla mnohými stavebnými úpravami, a jej dnešná podoba je výsledkom prestavby v rokoch 1893 – 1895. V budove rozhodovala Mestská rada o osudoch mesta ako aj blízkeho okolia. V súčasnosti sídli v budove radnice Spišské múzeum, ktorého expozícia je venovaná histórii mesta Levoče od jeho vzniku až po dnes. V roku 2000 boli výstavné priestory múzea rozšírené o Malú výstavnú sieň a v roku 2001 bola širokej verejnosti sprístupnená expozícia Krása z nití utkaná, ktorá dokumentuje oblasť ľudového textilu a modrotlače zo Spiša. Budova radnice je spojená s renesančnou vežou, ktorá bola postavená v rokoch 1656 - 1661 a slúžila ako zvonica.

Levočská radnica patrí k najnavštevovanejším expozíciám mesta a jej priestory slúžia verejnosti aj na stretnutia so zaujímavými ľuďmi, poriadajú sa tu rôzne vernisáže, koncerty, alebo odborné prednášky z úspešného cyklu „Pohľady do minulosti“.

Najčastejšie otázky o atrakcii Levočská radnica

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2022 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím