GUS - Galéria umelcov Spiša

Najmladšia zberateľská inštitúcia nielen v regióne, ale aj na Slovensku. Vznikla v roku 1987 za účelom zhromažďovania, spracovania a prezentácie výtvarných umeleckých diel z regiónu Spiša a sídli v renesančnom dome pochádzajúcom zo 16. st. v Spišskej Novej Vsi. Zbierkový fond v súčasnosti tvorí 2364 kusov výtvarných artefaktov z oblasti maľby, kresby, grafiky, ilustrácie, fotografie, sochárskej tvorby a intermediálnych diel. 

Galéria má tri stále výstavy výtvarných diel a to: expozícia Terra Gothica, ktorá prezentuje zbierkový fond s gotickou preferenciou, expozícia Jozefa Hanulu prezentujúca život a umelecké výtvarné diela Jozefa Hanulu v piatich okruhoch a expozícia, ktorá je otvorená iba od apríla do októbra s názvom Záhrada umenia a prezentuje sochárske diela vo vonkajšom areáli galérie.

Od roku 2015 je galéria súčasťou medzinárodného Google Art Projectu, ktorého cieľom je prostredníctvom vývoja najnovších technológií sprostredkovať umelecké diela užívateľom internetu po celom svete. 

Najčastejšie otázky o atrakcii GUS - Galéria umelcov Spiša

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím