Aktuálne platné COVID-19 opatrenia

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že od pondelka 16.8.2021 vstupuje do platnosti nový regionálny COVID automat, ktorý rozdeľuje slovenské okresy do piatich stupňov: zelená farba – fáza monitoringu, oranžová farba – fáza ostražitosti, červená farba – 1. stupeň ohrozenia, bordová farba – 2. stupeň ohrozenia, čierna farba – 3. stupeň ohrozenia. V cestovnom ruchu sa to dotkne najmä podmienok na ubytovanie (vstup do ubytovacieho zariadenia, využitie wellness a fitness centier, vstup do reštaurácie či využitie lanoviek). Aktualizácia COVID automatu bude zverejnená vždy na stránke https://korona.gov.sk/covid-automat-na-slovensku/. COVID automat ponúka prevádzkovateľom zariadení a organizátorom podujatí flexibilne si vybrať z troch protokolov, pričom kombinovanie možností nie je prípustné. Povinnosti prevádzok sú definované vo Vyhláške č. 240/2021, ktorá nadobúda účinnosť od 16.8.2021. Od tohto dátumu bude možnosť ubytovať len hostí, ktorí sa preukážu pri check-in jedným z nasledujúcich dokumentov:

  • dokladom o plnom zaočkovaní vakcínou proti ochoreniu COVID-19*
  • negatívnym testom na ochorenie COVID-19 (PCR 72 hod, antigénový test 48 hod)
  • potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

*Za plne očkovanú osobu sa na účely Vyhlášky č. 240 považuje:

  • osoba najmenej 14 dní po aplikácii 2. dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou
  • osoba najmenej 21 dní po aplikácii 1. dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou
  • osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19
  • osoba do 12 rokov veku

Klientom, ktorí nedisponujú potvrdením o očkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19 odporúčame, aby sa dali otestovať pred odchodom na pobyt v mieste svojho bydliska. V okresoch, ktoré sa nachádzajú v prvom stupni - faza monitoringu, ostávajú pravidlá v oblasti poskytovania hotelových a reštauračných služieb, ako aj pri návšteve stredísk nezmenené.

Slovensko sa v týchto dňoch riadi pravidlami COVID AUTOMATu, ktoré na regionálnej úrovni vstupujú do praxe každý týždeň v pondelok. Pravidlá sú odrazom epidemiologickej situácie každého okresu individuálne. Na celoslovenskej ako aj regionálnej úrovni oznamuje zaradenie okresov na základe aktuálnych čísel počtu nových nakazených prípadov, počtu hospitalizovaných a reprodukčného čísla nákazy minister zdravotníctva vždy pre nasledujúci týždeň s predstihom v utorok. Ministerstvo zdravotníctva pripravilo sumár praktických informácií s pravidlami, ktoré aktuálne platia.

Vyberte si okres a zistite aké sú v ňom aktuálne platné opatrenia. Pozri TU.


© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím