Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Liečebné procedúry Kúpele Turčianske Teplice

Adresa : Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice, a.s., SNP 519, 039 12 Turčianske Teplice, Slovenská republika
GPS : N +48° 51' 49.05'' , E +18° 51' 48.03''

1. 25 % zľava na všetky pobyty: Royal Palace***** 01.05. - 30.6.2018.
2. 20 % zľava na všetky pobytové balíky zo základného cenníka LD Veľká Fatra **** v termíne 31.05. - 18.06.2018.

Vodoliečba

Vodoliečebná terapia je tradičnou, niekoľko tisícročí používanou metódou liečby rôznych ochorení, historicky využívanou v mnohých kultúrach včítane antického Ríma, Číny a Japonska. Bavorský mních Sebastian Kneipp je jedným z najznámejších popularizátorov terapeutického využitia vody v 19. storočí v Európe. Dnes existuje mnoho metód aplikácie hydroterapie – rôzne druhy bazénov a kúpeľov, sáun, sprchových procedúr, zábalov a inhalácií. Pri všetkých vodoliečebných procedúrach využívame prírodnú termálnu minerálnu vodu. Fyzikálne vlastnosti vody ako takej z nej robia vysoko vhodné médium pre liečbu pohybového aparátu. Vztlakom voda protipôsobí gravitácií a pomáha niesť váhu človeka riadeným spôsobom – podľa hĺbky ponorenia. Hydrostatický tlak pôsobí rezistovane (vytvára odpor) – čím napomáha k spevneniu svalovej hmoty v žiadanej oblasti. Minerály, prítomné vo vode, majú relaxačný účinok na priečne pruhované – kostrové svalstvo. Teplo napomáha prekrveniu kĺbov a rozšíreniu ciev, spomaľuje aktivitu vnútorných orgánov a celkovo pôsobí na telo ukľudňujúco. Vodoliečebné procedúry využívame hlavne pri liečbe poúrazových a pooperačných problémov pohybového ústrojenstva, účinné sú tiež na stavy prepracovanosti a vynikajúco pôsobia na celkovú regeneráciu organizmu.


Vodoliečebné procedúry:

Aromaterapia - minerálny vaňový kúpeľ

Aromaterapia

Relaxačný minerálny vaňový kúpeľ s pridaním silíc do vody podľa výberu klienta, teplota vody 37°C – 3°C. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou . Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Bahenný kúpeľ

Bahenný kúpeľ

Bahenný vaňový kúpeľ je tvorený zmesou bahna z Mŕtveho mora a prírodnej termálne minerálnej vody. Bahno rozpustené vo vode má dezinfekčné, liečivé, regeneračné a kozmetické účinky, teplota vody 37°C – 38°C . Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou , v ktorej je rozpustené bahno. Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Bylinný kúpeľ

Bylinný kúpeľ

Relaxačný minerálny vaňový kúpeľ s prísadou odvaru z byliniek podľa výberu klienta / šalvia, nechtík, levandula, medovka, myší chvost/, teplota vody 37°C – 38°C. Účinky spočívajú v prehriatí tela v hypertermickej minerálnej vode a v pôsobení bylinného odvaru na celý organizmus. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou , s prísadou odvaru z byliniek. Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Citrínový kúpeľ - uhličitý vaňový kúpeľ

Hypotermický minerálny vaňový kúpeľ sa pripravuje nasýtením vody kysličníkom uhličitým /CO2/. Vstrebaný CO2 pôsobí prostredníctvom nervovej sústavy reflektoricky na celý organizmus, hlavne na kardiovaskulárny systém, teplota vody 33°C – 34°C. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou saturovanou CO2. Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Diamant terapia

Diamant terapia

Počas pobytu v priestoroch vodoliečby klient absolvuje procedúry:

Poseidon – masáž pod vodou

Zafírový kúpeľ - vírivý kúpeľ spoločný - Pôsobenie chemických súčastí hypertermickej minerálnej vody na ľudský organizmus, spojený s masážou tela vodnými tryskami, procedúra sa aplikuje na celé telo. V malom bazéne, v hypertermickej termálnej vode /37°C/ sa klientovi aplikuje cez trysky jemná masáž víriacou vodou. Pri procedúre klient sedí v bazéne. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz, vyzlečie sa a osprchuje. Vstúpi do bazéna naplneného termálnou vodou. Pri procedúre klient pokojne sedí na zabudovaných sedadlách. Po uplynutí procedúry vystúpi z bazéna , osuší sa, oblečie, prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Saunový svet – fínska sauna, infrasauna

Dĺžka trvania procedúry: 120 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz, vyzlečie sa a osprchuje. Počas celého pobytu na vodoliečbe sa riadi pokynmi pracovníka. Po uplynutí procedúr sa osuší, oblečie, prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Lazuritový kúpeľ - perličkový vaňový kúpeľ

Relaxačný minerálny vaňový kúpeľ pri ktorom bublinky stlačeného vzduchu stúpajú od dna k povrchu a spôsobujú jemnú masáž na koži. Má sedatívny účinok, teplota vody 36°C – 38°C. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou. Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Minerálny vaňový kúpeľ

Pôsobenie chemických súčastí minerálnej hypertermickej vody na ľudský organizmus. Pri teplote 37°C –  38°C /podľa ordinácie ošetrujúceho lekára/ sa dosiahne výrazné uvoľnenie priečne pruhovaného svalstva. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou. Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Rašelinový kúpeľ

Rašelinový vaňový kúpeľ je tvorený zmesou jemne mletej balneologickej rašeliny a prírodnej termálne minerálnej vody. Účinky spočívajú v prehriatí tela v hypertermickej minerálnej vode a v organicko- minerálnom pôsobení rašeliny na celý organizmus, teplota vody 37°C – 38°C. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou , v ktorej je rozpustená rašelina. Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Rubínový kúpeľ - minerálny vaňový kúpeľ

Relaxačný minerálny vaňový kúpeľ s pridaním živých lupienkov ruží, teplota vody 36°C – 38°C. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku.Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou . Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Smaragdový kúpeľ - kľudový kúpeľ v termálnom bazéne

Pôsobenie chemických súčastí minerálnej hypertermickej vody na ľudský organizmus. Pri teplote 38°C sa dosiahne výrazné uvoľnenie priečne pruhovaného svalstva, zrýchľuje sa tep, dosiahne sa pokles systolického a diastolického tlaku. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku /podľa odporučenia lekára/. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do bazénu sa osprchuje. V plavkách vstúpi do bazénu, posadí sa na zabudované sedadlá a pokojne relaxuje. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vody a v odpočivárni mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Striedavý šliapací kúpeľ

Pôsobenie chemických súčastí minerálnej vody na ľudský organizmus spojený so šliapaním v studenej a teplej vode. Teplota vody: Teplá voda 40 - 46°C a studená voda 10-16°C.

Striedavý šliapací kúpeľ – klient striedavo prešľapuje v teplej a studenej vode. Jedná sa o aktívny pohyb vo vaničkách s teplou vodou 40 – 46°C a studenou vodou 10 – 16°C. Pri procedúre klient stojí a prešľapuje. Kúpeľ zlepšuje prekrvenie končatín. Dĺžka trvania procedúry: 10  – 15 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a uvoľní si dolné končatiny až po kolená. Vstúpi do vaničky s termálnou vodou , drží sa madla a podľa pokynu pracovníka šliape striedavo v teplej a studenej vode. Po uplynutí procedúry sa osuší, oblečie, prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Turmalín Scotch

Je liečivou, tekutou obdobou drahého kameňa s rovnomenným názvom. Zakladá sa na pôsobení silného prúdu striedavo teplej a studenej vody nasmerovaného na konkrétne časti tela. Sila prúdu masíruje jednotlivé časti a uvoľňuje svalstvo. Striedanie teplej a studenej vody výrazne osviežuje celý organizmus a podporuje látkovú premenu a krvný obeh.

Vaňový kúpeľ špeciál

Pôsobenie chemických súčastí minerálnej hypertermickej vody na ľudský organizmus. Pri teplote 37 – 38°C  / podľa ordinácie ošetrujúceho lekára/sa dosiahne výrazné uvoľnenie priečne pruhovaného svalstva. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. kúpeľ + 15 min. suchý zábal na lôžku. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a pred vstupom do vane sa vyzlečie v kabínke. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou s prísadou byliniek, rašeliny alebo bahna z Mŕtveho mora. Pri procedúre klient pokojne leží. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane a v kabínke mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Vírivá kaskáda

Pôsobenie chemických súčastí minerálnej vody na ľudský organizmu masážou pomocou trysiek, teplota vody 36°C – 37°C /podľa predpisu ošetrujúceho lekára/. Vírivá kaskáda – procedúra sa aplikuje na dolné končatiny a panvovú časť, v osobitne tvarovaných vaniach. Víriaca voda spôsobuje jemnú masáž dolných končatín a sedacích svalov. Kúpeľ zvyšuje prekrvenie končatín, miestny metabolizmus a súčasne aktivuje kožne receptory. Pri procedúre klient sedí vo vani. Dĺžka trvania procedúry: 10 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz . Pred vstupom do vane sa vyzlečie a osprchuje. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou. Pracovník zapne trysky. Pri procedúre klient pokojne sedí. Po uplynutí predpísaného času vystúpi z vane, osuší sa, oblečie, prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Vírivý kúpeľ na horné končatiny

Pôsobenie chemických súčastí minerálnej vody na ľudský organizmus spojený s vírivou masážou horných končatín, teplota vody 37°C. Vírivý kúpeľ na horné končatiny - procedúra sa aplikuje na horné končatiny v osobitne tvarovaných vaniach. Víriaca voda spôsobuje jemnú masáž horných končatín. Kúpeľ zvyšuje prekrvenie končatín, miestny metabolizmus a súčasne aktivuje kožne receptory. Pri procedúre klient sedí a ruky má ponorené vo vode. Dĺžka trvania procedúry: 10 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a uvoľní si horné končatiny až po ramená. Ponorí si končatiny do termálnej vody s vírivkami a pokojne sedí. Po uplynutí procedúry sa osuší, oblečie, prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Zafírový kúpeľ - vírivý kúpeľ celotelový

Pôsobenie chemických súčastí hypertermickej minerálnej vody na ľudský organizmus, spojený s masážou tela vodnými tryskami, teplota vody 37°C. Zafírový kúpeľ- vírivý kúpeľ celotelový - procedúra sa aplikuje na celé telo. V malom bazéne, v hypertermickej termálnej vode /37°C/ sa klientovi aplikuje cez trysky jemná masáž víriacou vodou. Pri procedúre klient sedí v bazéne. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz, vyzlečie sa a osprchuje. Vstúpi do bazéna naplneného termálnou vodou. Pri procedúre klient pokojne sedí na zabudovaných sedadlách. Po uplynutí procedúry vystúpi z bazéna, osuší sa, oblečie, prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Liečba teplom

Všetky zábaly využívajú lokálny tepelný efekt nosiča tepla na organizmus. Jeho teplota je 50 - 55°C. Nosiče prehrejú postihnutú časť tela, čím dôjde k zvýšeniu látkovej výmeny, úľave od bolesti a v nejednom prípade umožňuje zredukovať potrebu medikamentóznej liečby. Sú vhodné pri artrózach a ochoreniach chrbtice.


Procedúry liečba teplom:

Džibuty - parafangoHlavným efektom je hlboko pôsobiace teplo s lokálnou hyperémiou organizmu. Parafango je zmes parafínu a fangového materiálu. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz Klient si uvoľní časť tela na ktorú bude aplikované parafango a zaujme polohu v ľahu. Riadi sa pokynmi pracovníka. Po uplynutí predpísaného času si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Gabun - parafínový zábalLiečba parafínom je jednou z foriem teploliečby pri ktorej sa používa parafín ohriaty na 55°C. Účelom je prehriatie časti tela v mieste aplikácie. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz Klient si uvoľní časť tela na ktorú bude aplikovaný obklad a zaujme polohu v ľahu. Riadi sa pokynmi pracovníka. Po uplynutí predpísaného času si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Saunový svet  - Finlandia – fínska suchá sauna, InfrasaunaStriedavý pobyt klienta vo Fínskej suchej saune a infrasaune. Fínska suchá sauna – kúpeľ horkým vzduchom /90 – 100°C/ Organizmus sa prehrieva v potiarni 8 – 12 min., potom nastupuje fáza ochladzovania v sprche alebo bazéne a relaxácia v odpočivárni. Celý cyklus sa opakuje 2 – 3x. Infrasauna - pobyt klienta v miestnosti infrasauny s teplotou 45°C , následnému ochladeniu a pobytu v odpočivárni. Dĺžka trvania procedúry: 60 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz a vyzlečie sa. Potom sa osprchuje, vysuší a pod dohľadom pracovníka strieda pobyt vo Fínskej saune /potiarni, ochladzovacom bazéne a odpočivárni a v infrasaune. Dodržuje pitný režim a riadi sa pokynmi pracovníka a zásadami správneho a bezpečného saunovania. Po uplynutí procedúry sa osuší, oblečie, prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Togo - rašelinový obkladJedným z hlavných efektov rašelinového obkladu je hlboko pôsobiaci tepelný efekt peloidu s lokálnou hyperémiou organizmu. Súčasťou rašeliny sú humínové kyseliny. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz Klient si uvoľní časť tela na ktorú mu bude aplikovaný obklad a zaujme polohu v ľahu. Riadi sa pokynmi pracovníka. Po uplynutí predpísaného času klient prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Liečebný telocvik

Liečebný telocvik (LTV) využíva mnoho metód a postupov, základom ktorých je aktívny pohyb človeka. Liečebný telocvik má niekoľko funkcií :

 • profilaktická funkcia (prevencia): zabránenie atrofie svalstva, prevencia pred zápalom kĺbov, povzbudenie krvného obehu - prevencia pred trombózami /tvorbou krvných zrazenín/
 • terapeutická funkcia: zvýšenie a zlepšenie hybnosti postihnutých častí tela, posilnenie svalstva, odstránenie pretrvávajúceho opuchu kĺbov
 • rehabilitačná funkcia: znovuzačlenenie človeka do pracovného a spoločenského života

Procedúry liečebný telocvik:

Aquavalz, Aquabic - skupinové cvičenie v bazéne (hydrokineziterapia)

Cvičením udržovať správne napätie svalov a pohyblivosť kĺbov. Dĺžka trvania procedúry: 20 min. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz. Osprchuje sa a vstupuje do bazéna v plavkách. V bazéne cvičí zostavy, ktoré mu predvádza fyzioterapeut. Cvičenie je doplnené muzikoterapiou. Po ukončení procedúry prevezme kúpeľný preukaz, prezlečie sa a odchádza.

FitnessCvičením udržovať správne napätie svalov a pohyblivosť celého tela. Zvýšiť energiu, dosiahnuť dobrú fyzickú kondíciu a esteticky vyformovať telo je výsledkom pravidelného cvičenia vo fitness. Dĺžka trvania procedúry: Podľa potreby prípadne odporučenia lekára. Priebeh procedúry: Cvičenie vo fitness usmerňuje odborný cvičiteľ. Nevyhnutnosťou je vhodný športový úbor a obuv.

Individuálny liečebný telocvikCvičením udržovať správne napätie svalov a pohyblivosť kĺbov. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. /podľa ordinácie lekára/. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz .Cvičenie prevádza podľa ordinácie lekára, jednotlivé cviky a frekvenciu určuje fyzioterapeut. Klient pri procedúre leží alebo sedí a riadi sa pokynmi pracovníka. Vhodný športový úbor. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Kinefit - redor, steper, bicykel

Cvičením udržovať správne napätie svalov a pohyblivosť kĺbov. Dĺžka trvania procedúry: 5 - 30 min. /podľa ordinácie lekára/.
Priebeh procedúry:

 • Redor - Fyzioterapeut upraví klienta do požadovanej vzdialenosti, zaistí pás a poučí ho možných pocitoch, nastaví čas aplikácie a spustí prístroj. Vhodný športový úbor.
 • Steper, bicykel - Fyzioterapeut nastaví čas aplikácie a oboznámi klienta so správnym pohybovým reťazcom.
 • Vhodný športový úbor. Po ukončení procedúry prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Skupinový liečebný telocvikCvičením udržovať správne napätie svalov a pohyblivosť kĺbov so zameraním:

 • na chrbticu
 • -rušné svaly
 • bedrové kĺby
 • Pilates
 • fitlopty

Dĺžka trvania procedúry: 20 min. /podľa predpisu lekára/. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz. V šatni sa prezlečie do športového úboru a prejde do telocvične. Riadi sa pokynmi cvičiteľa. Jednotlivé cviky a počet ich opakovaní určuje fyzioterapeut. Po ukončení procedúry prevezme kúpeľný preukaz prezlečie sa a odchádza.

Liečba svetlom

Lekár nechodieva tam, kam chodí slnko. O význame svetla pre život niet pochýb a liečba svetlom prevádza ľudstvo od nepamäti. Už v starom Grécku prikladali veľký význam svetla pre ľudské zdravie a budovali kúpele, ktoré umožňovali využívať blahodárne účinky slnečných lúčov prakticky v každom dome.Svetelná terapia je dnes pre svoju jedinečnú schopnosť prirodzene aktivovať samoliečebný potenciál ľudského organizmu už všeobecne uznávanou liečebnou a preventívnou metódou. Včasná a správna aplikácia liečebného polarizovaného svetla dokáže znížiť celkovú spotrebu liekov pri mnohých akútne i chronicky chorých pacientov a zmierniť tak nežiadúce vedľajšie účinky množstva chemických preparátov alebo nebezpečenstvo návyku na ich užívanie. Vďaka využitiu výnimočného potenciálu svetelnej terapie sa znižuje vonkajšie zaťaženie organizmu a postupne sa posiluje celý imunitný systém.


Procedúry liečba svetlom:

Bioptron

Lokálna liečba polarizovaným UIP svetlom. Dĺžka trvania procedúry: podľa predpisu lekára.

Horské slnko

Lokálna alebo celková aplikácia svetla. Umelý zdroj UV žiarenia. Dĺžka trvania procedúry: podľa predpisu lekára.

LaseroterapiaLiečba svetlom pri ktorej sa využívajú opakované impulzy monochronického svetla t.j. svetelného lúča o jednej vlnovej dĺžke. Dĺžka trvania procedúry: Podľa predpisu lekára. Priebeh procedúry: Klient pri procedúre sedí alebo leží a riadi sa pokynmi lekára.

Sollux

Lokálna aplikácia infračerveného svetla. Je zdrojom IR-A a IR-B žiarenia. Dĺžka trvania procedúry: podľa predpisu lekára

Masáže

Slovo masáž pochádza z gréckeho slova „massein“ alebo „maaser“, čo znamená „miesenie, ohmatávanie, otieranie“. Už Hyppokrates (460-377 p.n.l.) v svojej dobe oceňoval masáž ako významnú liečebnú metódu. Masáž je systematická manipulácia s mäkkými tkanivami s cieľom dosiahnuť ich normálny zdravý stav. Používaných je veľa techník a metód, využívajúc stály, či menný tlak. Terapeuti primárne používajú svoje ruky, ale tiež predlaktia, lakte alebo nohy. Dotyk, ktorý kombinuje vedu s umením, je základom masáže. Maséri sa učia špecifické techniky a uplatňujú svoj osobitý zmysel pre dotyk pri rozhodovaní o správnom tlaku, ktorý musia aplikovať individuálne u každého klienta, podľa typu postihu a druhu tkaniva. Keď sú svaly prepracované, akumulujú sa v nich odpadové produkty /kyselina mliečna/, ktoré spôsobujú bolesť, stuhnutosť, ba až kŕče. Masáž zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb. Podľa výskumov masáž tiež upravuje biochemickú hladinu organizmu v prospech zrýchlenia liečby ochorení a zranení.


Masážne procedúry:

Apollón - reflexológia so zameraním na reflexnú masáž chodidiel alebo rúkMasírovaním mikrosystému tela na chodidle alebo ruke u klienta sa stimulujú jednotlivé orgány. Reflexná masáž má diagnostický, terapeutický a preventívny účinok. Reflexnou masážou je možné nerovnováhy v organizme harmo­nizovať a tým spôsobiť, aby sa telo vrátilo k správnemu fungovaniu. Dĺžka trvania procedúry: 45 min. Priebeh procedúry: Klient prichádza na masáž chodidla po kúpeli alebo sprche. Pri masáži klient sedí alebo leží. Masér predpísanými pohybmi masíruje jednotlivé body na chodidle alebo ruke. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Artemis - lymfomasáž horných končatín, dolných končatín, alebo tváre a dekoltu

Sústava hmatov, ktoré s liečebným a kozmetickým zameraním vykonáva masér na tele klienta za účelom odstránenia opuchov. Jemná tlaková masáž pomáha pri unavených a ťažkých nohách, pri predchádzaní vzniku vrások, kŕčových žíl, pri zmierňovaní celulitídy, spevňovaní brušných svalov a zvyšovaní kondície. Dĺžka trvania procedúry: 45 min. Priebeh procedúry: Klient prichádza na masáž po kúpeli alebo sprche. Pri masáži leží. Je zakrytý plachtou, obnažená je len masírovaná časť tela. Pri masáži sa používajú masážne oleje alebo emulzné prostriedky. Po masáži sa klient osprchuje. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Aténa - anticelulitídna masáž

Masáž prevádzaná za účelom odstránenia celulitídy a lypedému na bruchu, sedacích svaloch a dolných končatinách s použitím ručných lymfodrenážnych prvkov. Špeciálna masáž vytláča lymfatickú tekutinu z podkožia a zlepšuje celkový vzhľad pokožky. Dĺžka trvania procedúry: 45 min. Priebeh procedúry:vKlient sa pred masážou osprchuje. Pri masáži leží a masér predpísanými pohybmi prevádza masáž. Používa pri tom masážny olej. Po ukončení procedúry sa klient osprchuje. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Body forming - estetické formovanie postavy

Masáž špeciálnym olejom, s cieľom estetického formovania postavy a zabráneniu vzniku celulitídy. Pôsobením tejto techniky dochádza k odbúravanie tukov a odvádzaniu prebytočnej vody z tkanív. Výsledkom je zmenšenie objemu problémových partií. Dĺžka trvania procedúry: 120 min. Priebeh procedúry: Klient prichádza na masáž po kúpeli alebo sprche, nahý, zabalený len do plachty. Pri masáži leží.. Po masáži špeciálnym olejom, je klient zabalený do zábalu, ktorý sa skladá z troch vrstiev. Po ukončení procedúry je poučený o postupe pri masírovaní kefou. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Breussova masáž

Jemná, šetrná masáž uvoľňuje napnuté svalstvo. Je účinná pri bolestivých stavoch chrbtice. Výrazne môže ovplyvniť blokády svalov v okolí chrbtice vzniknuté z psychického napätia. Tlmí bolesť svalov, zmierňuje migrénu a reumatické bolesti, zmierňuje psychické napätie. Je tiež vhodná pre poúrazové stavy. Neodporúča sa pri akútnych bolestiach chrbtice, kožných chorobách, krvácavých stavoch a akútnych horúčkovitých stavoch. Breussova masáž je výrazne uvoľňujúca, môže ovplyvniť blokády chrbtice vzniknuté z psychického napätia. Dĺžka trvania procedúry: 45 min.

Helena - klasická masáž tváreSústava liečebných masážnych hmatov, ktoré vykonáva masér na tvári a dekolte. Klasická masáž pre krásu tváre uvoľňuje tvárové svalstvo, stimuluje prúdenie krvi v drobných podkožných cievach, zabraňuje tvorbe vrások, zjemňuje a zlepšuje tonus pleti, robí ju pružnejšou a sviežejšou. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. Priebeh procedúry: Klient pri masáži leží. Masér používa masážny krém na tvár. Po ukončení procedúry si klient prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Herakles - športová masáž

Sústava hmatov, ktoré s liečebným a preventívnym zameraním vykonáva masér na dolných končatinách klienta. Športová masáž dolných končatín zabraňuje svalovej bolesti po športe, zvyšuje potenciu svalov a urýchľuje výživu, uvoľňuje svalové napätie a napomáha k lepším výkonom. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. Priebeh procedúry: Klient prichádza na masáž po kúpeli alebo sprche, nahý, zabalený len do plachty. Pri masáži leží. Je zakrytý plachtou, obnažená je len masírovaná časť tela - nohy. Pri masáži sa používajú masážne oleje alebo emulzné prostriedky. Po masáži sa klient môže osprchovať. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Indická masáž hlavy

Táto technika masáže sa využíva v Indii viac ako tisíce rokov. Masáž sa sústreďuje na hlavu a vlasy. Postupne sa techniky rozšírili a zahrňujú krk, plecia a ramená. Získali si veľa priaznivcov, lebo zmierňuje príznaky stresu, poskytuje úľavu a je to účinná terapia na celkovú relaxáciu. Indická masáž hlavy sa robí v rovnomernom rytme, zľahka, jemne aby sa uvoľnili blokády a hlavne nepríjemné nahromadené napätie. Masáž neúčinkuje iba na telesnej úrovni, ovplyvňuje aj emócie, upokojuje dušu, podporuje relaxáciu a odbúrava stres, ktorý je už pomaly súčasťou nášho života. Indická masáž hlavy uvoľňuje napätie v oblasti hrudnej chrbtice, ramien, krku, hlavy, zmierňuje očné napätie, povzbudzuje krvný obeh, podporuje rast a kvalitu vlasov, zlepšuje koncentráciu, upokojuje, odstraňuje pískanie v ušiach a ďalšie. Neodporúča sa pri infekciách, horúčkach, vysokom, alebo nízkom krvnom tlaku, úrazoch, operáciách, epilepsii ap. Indická masáž hlavy uvoľňuje napätie ramien, hlavy, krku a hrudnej chrbtice. Tiež podporuje rast a kvalitu vlasov. Dĺžka trvania procedúry: 45 min.

Lomi-Lomi - Havajská masážUž odpradávna masáž patrí k najstarším a najviac úspešným formám liečenia ľudského tela. Túto masáž môžeme nájsť i pod názvom masáž „Loving hands“, masáž milujúcimi rukami. Pri masáži sa pracuje jemne ale zároveň do hĺbky svalov s plynulými masérskymi technikami a hmatmi, rešpektujúc ľudské telo, umožňujúc dosiahnuť maximálnu relaxáciu. Havajská masáž to nie je iba skúsenosť na úrovni fyzického tela, ale tu môžeme hovoriť o liečení mentálnom, emocionálnom a duševnom. Špeciálna masáž tlmí bolesť svalov, zmierňuje reumatické bolesti a psychické napätie, uvoľňuje napätie, odvádza toxické látky z tela, pomáha k úplnej relaxácii. Neodporúča sa pri akútnych bolestiach chrbtice, kožných chorobách, krvácavých stavoch, akútnych horúčkovitých stavoch. Havajská masáž LOMI LOMI tlmí bolesti a psychické napätie. Dĺžka trvania procedúry: 90 minút

Masáž "Míčkovanie"

Jej účinky spočívajú v relaxácii brušných, hrudných a krčných svalov chrbtice, v uvoľnení priedušiek a bránice, v prehĺbení dýchania, znížení frekvencie dychu, zvýšení kapacity pľúc a v zlepšení držania tela. "Míčkovanie" je jemná masážna metóda využívajúca špeciálne molitanové loptičky na relaxáciu a facilitáciu kostrového svalstva. Mäkký materiál loptičiek ako sprostredkovateľ pôsobenia maséra na organizmus klienta navodzuje psychickú pohodu a celkovú relaxáciu, uvoľňuje spazmy. Priamy účinok loptičiek na kostrové svalstvo prispieva k správnemu držaniu tela a k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu. Masáž môže upravovať poúrazové stavy, alergické a astmatické problémy, oslabený imunitný systém, urýchľovať liečbu niektorých neurologických stavov a vhodne dopĺňať liečbu detských skolióz. Jemná masáž je vhodná pre klientov s osteoporózou, ľudí zle tolerujúcich tlakovú masáž a pre deti. Dĺžka trvania procedúry: 45 min.

Masáž hlavy, tváre a očného okolia - s použitím prírodných kameňov

Sústava hmatov, ktoré s liečebným a kozmetickým zameraním vykonáva masér na hlave, tvári a dekolte za účelom odstránenia opuchov. Prostredníctvom masážnych hmatov a prírodných kameňov prináša klientovi pocit relaxácie a harmonizácie. Dostatočným prekrvením masírovaných oblastí, dochádza k zlepšeniu metabolizmu buniek a následnej regenerácii. Dĺžka trvania procedúry: 45 min. Priebeh procedúry: Klient pri masáži leží. Masér používa masážny krém na tvár a prírodné kamene. Po ukončení procedúry si klient prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Masáž lávovými kameňmiStriedavé pôsobenie ručnej masáže a masáže lávovými kameňmi, z ktorých je prenášané teplo a energia na telo klienta. Kamene sú zohriate na 40 – 50°C. Teplo prestupujúce do hĺbky organizmu má liečebné účinky na krvný obeh, lymfatický obeh, bunkový metabolizmus a prekrvenie v miestach pôsobenia. Dĺžka trvania procedúry: 50 min. prípadne 110 min.
Priebeh procedúry: Klient prichádza na masáž po kúpeli alebo sprche, nahý, zabalený len do plachty. Pri masáži leží. Je zakrytý plachtou, obnažená je len masírovaná časť tela. Pri masáži sa používajú lávové kamene. Po masáži sa klient môže osprchovať. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Mäkké techniky

Sústava liečebných hmatov, ktoré s liečebným a preventívnym zameraním vykonáva masér na tele klienta. Použitím rôznych mäkkých techník, sa uvoľňuje svalstvo na chrbtici, uvoľňujú sa blokády a tým masáž prispieva k zlepšeniu zdravotného stavu. Dĺžka trvania procedúry: 45 min. Priebeh procedúry: Klient prichádza na masáž po kúpeli alebo sprche, nahý, zabalený len do plachty. Pri masáži leží alebo sedí. Je zakrytý plachtou, obnažená je len masírovaná časť tela. Pri masáži sa používajú masážne oleje alebo emulzné prostriedky. Po masáži sa klient môže osprchovať. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Medová masážMedová masáž zbavuje telo toxínov, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele. Dĺžka trvania procedúry: 45 min. Priebeh procedúry: Klient sa pred masážou osprchuje. Pri masáži leží alebo sedí a masér predpísanými pohybmi prevádza masáž. Používa pri tom prírodný med. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Poseidon - masáž pod vodou (subakválna)

Pôsobenie chemických súčastí minerálnej vody na ľudský organizmus spojený s masážou celého tela vodným prúdom vytekajúcim z masážnej hadice pod tlakom 0,2 -0,4 MPa. Teplota vody: 36°C – 37°C /podľa predpisu ošetrujúceho lekára/. Pri procedúre klient leží vo vani. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. pobyt vo vani + 15 min. suchý zábal. Priebeh procedúry: Klient odovzdá pracovníkovi kúpeľný preukaz. Pred vstupom do vane sa vyzlečie a osprchuje. Vstúpi do vane naplnenej termálnou vodou. Pri procedúre sa klient riadi pokynmi pracovníka, ktorý mu aplikuje masáž pod vodou. Po uplynutí procedúry vystúpi z vane a v odpočivárni mu pracovník aplikuje na lôžku suchý zábal. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Shia-Tsu - Japonská masáž

Špeciálna celotelová masáž zameraná na obnovu telesnej a duševnej rovnováhy a toku energie po meridiánoch. Táto technika je vhodná aj ako prevencia pred zdravotnými problémami a zameriava sa na relaxáciu a posilnenie tela, ducha a mysle. Základným cieľom masáže je spriechodnenie energetických dráh, aby životná energia čchi plynule prúdila meridiánmi v ľudskom organizme. Dĺžka trvania procedúry: 45 min. Priebeh procedúry: Masáž sa prevádza na žinenke. Klient má byť pri masáži oblečený v pohodlnom úbore /tepláky, tričko/. Masér kľačí na kolenách a posúvaním sa okolo klienta prevádza masáž meridiánov celého tela. Po ukončení procedúry sa klient osprchuje. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Zeus - klasická masáž čiastočná

Sústava liečebných hmatov, ktoré s liečebným a preventívnym zameraním vykonáva masér na tele klienta. Klasická masáž chrbta s množstvom rozličných techník sa zameriava na problémové časti a celkovo pôsobí na organizmus mimoriadne pozitívne. Dĺžka trvania procedúry: 15 min. Priebeh procedúry: Klient prichádza na masáž po kúpeli alebo sprche, nahý, zabalený len do plachty. Pri masáži sedí alebo leží. Je zakrytý plachtou, obnažená je len masírovaná časť tela. Pri masáži sa používajú masážne oleje alebo emulzné prostriedky. Po masáži sa klient môže osprchovať. Po ukončení procedúry si prevezme kúpeľný preukaz a odchádza.

Oxygenoterapia - Brasil oxygen

Oxygenoterapia predstavuje vdychovanie vzduchu obohateného kyslíkom, ktorý je vyrobený prístrojom Oxymat a súčasne zvlhčený cez vodný kúpeľ. Pri tomto type inhalácie dochádza k zvýšenému okysličeniu krvi. Je vhodný pre športovcov, seniorov, vrcholových manažérov a ľudí, ktorí sú vystavení silnému tlaku a musia podávať špičkové výkony. Dĺžka trvania procedúry: 30, 60 prípadne 120 min. Priebeh procedúry: Klient sa usadí v kresle. Pracovník mu nasadí kyslíkové okuliare. Zapne prístroj a podá vitamínový nápoj. Po uplynutí predpísaného času klient odchádza.

CO2 injekcie

Aplikácia medicínskeho oxidu uhličitého do akupunktúrnych bodov je jedna z foriem ovplyvňovania organizmu cestou stimulácie (predovšetkým mechanického dráždenia) do presne vymedzených bodov kožného povrchu. Využíva sa predovšetkým pri bolestivých syndrómoch akéhokoľvek pôvodu. V prípade potreby ovplyvňuje svalové napätie a svalové kŕče. Dĺžka trvania procedúry: 10 min. Priebeh procedúry: Klient si uvoľní časť tela, kde mu je podkožne vpichovaný oxid uhličitý. Procedúra sa podáva v sede alebo klient leží.

Inhalácia

Inhalačná liečba patrí medzi liečebné metódy využívajúce prírodné liečivé zdroje. Pri tomto type inhalácie sa ako inhalačné médium používa silne mineralizovaná voda Vincentka. Inhalácia je vhodná najmä pri liečbe chorôb horných a dolných dýchacích ciest, ale aj na prevenciu týchto ochorení. Dĺžka trvania procedúry: 10 - 15 min. Priebeh procedúry: Klient sa usadí v kresle. Pracovník pripraví inhalátor s liečivom. Poučí klienta o spôsobe a frekvencii inhalovania a zapne prístroj. Po uplynutí predpísaného času klient odchádza.

Lesotho - plynový zábal CO2

Suchý plynový kúpeľ v CO2 zvyšuje energetické, kyslíkové a krvné z zásobenie mozgu a svalov čím sa zlepšuje ich činnosť. Oxidom uhličitým sa dosahuje intenzívnejšie prekrvenie tkanív. Je vhodný pri liečbe ischemickej choroby srdca a cievnych príhodách. Dĺžka trvania procedúry: 45 min. Priebeh procedúry: Klient sa vyzlečie do spodného prádla a za pomoci pracovníka sa nasunie do polyetylénového vaku. Vak sa uzavrie na krku alebo hrudníku. Klient zaujme polohu v ľahu. Pracovník naplní vak oxidom uhličitým. Po uplynutí predpísaného času sa klient posadí. Pracovník mu chrbte uvoľní vak a nechá uniknúť CO2. Klient sa oblečie a odchádza.

Vita-Life

Alternatívna liečebná metóda pomocou magnetických polí. Dĺžka trvania procedúry: Podľa ordinácie lekára. Priebeh procedúry: Klient pri procedúre leží, je napojený na prístroj a počúva relaxačnú hudbu.

Elektroliečba

Elektroliečebné procedúry využívajú pôsobenie nízko-, stredne- a vysokofrekvenčného prúdu na organizmus a sú vhodným doplnkom ostatných fyzioterapeutických postupov. Použitím špecifických druhov prúdu (frekvencia, amplitúda, šírka impulzov, atď.) môžeme podporiť chod fyziologických procesov v tkanivách, rozkladať bolesť, ovplyvniť krvný obeh a látkovú výmenu, uvoľniť alebo stimulovať svalstvo, zmierniť opuchy. Procedúry sa aplikujú pomocou špeciálnych elektroterapeutických prístrojov s nastaviteľnými parametrami, elektródami a lubrikačnými prostriedkami. Všetky elektroliečebné procedúry je možné užívať len po indikácií odborným lekárom.


Procedúry elektroliečba:

Diadynamik

Využíva dráždivý účinok zmiešaných prúdov. Dĺžka trvania procedúry: podľa predpisu lekára.

Interferenčné prúdyStriedavé stredne frekvenčné prúdy účinkujúce dráždivo na nervovo svalové tkanivo. Dĺžka trvania procedúry: podľa predpisu lekára

MagnetoterapiaVyužíva liečebný účinok stálych alebo pulzujúcich magnetických polí. Dĺžka trvania procedúry: podľa predpisu lekára.

Myomed - stimulácia exp. prúdmi, Feedback

Pracuje na báze elektromyografie. Dĺžka trvania procedúry: podľa predpisu lekára.

Ultrazvuková terapia

Mikromasáž tkanív s ich súčasným zohrievaním fyzikálno - chemickými účinkami. Dĺžka trvania procedúry: 5 - 10 min. /podľa predpisu lekára/.

Spa & Aquapark kúpele Turčianske Teplice

Ponuku procedúr poskytovaných štandardne ako súčasť pobytových balíkov kúpeľov Turčianske plnohodnotne dopĺňajú aj procedúry, ktoré nájdete vo VITÁLNOM SVETE v novootvorenom areáli SPA & AQUAPARK. Prinesú Vám krásu, oddych, uvoľnenie a príjemný zážitok z relaxácie.


Procedúry v SPA & Aquaparku:

AyurvedaDĺžka trvania: 90 min

Bylinkový parný kúpeľ

Dĺžka trvania procedúry: 60 min. Priebeh procedúry: Parná sauna s teplotou 41 - 43 C s vonnou esenciou. Účinky - uvoľnenie, úplná detoxikácia, prekrvenie, uvoľnenie svalstva. Vhodné pred masážami.

Farbenie rias

Nanášanie farby na riasy, farbou šetrnou na očne okolie ako aj na oči. Dĺžka trvania: 20 min.

Formovanie a farbenie obočia

Formovanie obočia pomocou tvarového vosku, alebo pinzetou. Farbenie v tvare obočia a následné zmytie vodou a ošetrenie gélom. Dĺžka trvania: 15 min.

Masáž – plochá noha

Pri masáži sa uvoľňujú kosti, svaly a šľachy chodidla, čo napomáha k jeho prekrveniu a zapojeniu ochabnuté svalstva do činnosti. Dĺžka trvania: 25 min.

Masáž hlavy, očného okolia a dekoltu

Opakovanými aplikáciami napomáha k vypnutiu pokožky, potláča vznik vrások, odstraňuje bolesti hlavy, zlepšuje pamäť, zabraňuje opuchom a tvorbe vačkov pod očami. Dĺžka trvania: 45 min.

Masáž tváre a dekoltu

Kozmetické ošetrenie olejom a krémom, pôsobí relaxačne, proti vráskam hlavne okolo očného okolia. Uvoľňuje tvárové svalstvo aj vďaka akupresúrnym bodom. Masáž sa vykonáva v smere toku lymfy. Dĺžka trvania: 30 min.

Vstup do SPA & AQUAPARKU

V cene sú všetky bazény, vnútorné aj vonkajšie, vírivky a tobogány. Priniesť si je potrebné plavky, osušku a prezúvky (tie však nie sú povinné ale z hygienických a bezpečnostných dôvodov sú vhodné). Možnosť zapožičania plachty, županu. Možnosť zakúpenia šľapiek. Dĺžka trvania: 3 hod.

© 2018 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK