Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Sanatórium Kúpele Tatranská Kotlina, Kúpele Tatranská Kotlina

Kúpele Tatranská KotlinaKúpele Tatranská Kotlina
Detailné informácie o kúpeľoch
Sanatórium Tatranská Kotlina 68
059 54 Vysoké Tatry
Slovenská republika
GPS:
N +49° 13' 38.18''
E +20° 19' 7.81''
Zobraziť trasu z:
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou
Zariadenie je momentálne vyradené z našej ponuky !
Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !

Poloha hotela: Leží na území mesta Vysoké Tatry, v tichom a kľudnom prostredí kúpeľov Tatranská Kotlina, vzdialený 12 km od mestskej časti časti Starý Smokovec, 8 km od mestskej časti Tatranská Lomnica, 6 km od Ždiaru.
Internet: Internet za poplatok.
Parkovanie: Parkovisko je priamo pred zariadením a je neplatené a nestrážené.
Zvieratá: V zariadení nie je možný pobyt so zvieraťom.
Check in/ Check out: Ckeck in 14:00 hod. / Check out 10:00 hod.

Popis hotela

Sanatórium Tatranská Kotlina sa nachádza v rovnomernej osade v Tatranskej Kotline, na úpätí Belianskych Tatier. Osada vznikla v dôsledku objavenia jaskyne v roku 1881 a o 10 rokov neskôr bola zaradená medzi prírodné liečebné kúpele. Aj napriek nízkej nadmorskej výške 760 m.n.m., má osada vysokohorský charakter a bol jej priznaný štatút klimatických kúpeľov. Postredie je vhodné pre liečbu astmy, alergie a iných respiračných ochorení. V roku 2003 bol pôvodný Odborný liečebný ústav respiračných chorôb transformovaný na neziskovú organizáciu Sanatórium Tatranská Kotlina, ktoré poskytuje zdravotnú starostlivosť ako špecializovaná nemocnica (odborný liečebný ústav) a aj ako prírodné klimatické kúpele. Zariadenie poskytuje okrem komplexnej lekárskej diagnostiky aj komplexné laboratórne vyšetrenia a súbor rehabilitačných procedúr. Exkluzivitou zariadenia je okrem zachovalého prírodného prostredia aj speleoterapia, dýchacie cvičenie v neďalekej Belianskej jaskyni. Pre klientov je k dispozícii aj relaxačný bazén, sauna, vírivka, telocvične, posilňovňa, biliard, požičovňa bicyklov a iné. Súčasťou areálu sú aj potraviny a Turistické informačné centrum. V rámci voľnočasových aktivít môžu klienti v areáli využívať aj vonkajšie multifunkčné ihrisko, cyklochodník priamo z Tatranskej Kotliny do Spišskej Belej v dĺžke 12 km, Spider Park v blízkosti areálu, do ktorého majú klienti sanatória vstup s výraznou zľavou. Tí, čo preferujú oddych v zimnom období, môžu využiť blízkosť kvalitných lyžiarskych stredísk v neďalekej Bachledovej doline a v Ždiari. Zariadenie pozostáva zo 4 budov (Poľana, Fontána, Zelené Pleso a Kasíno), ktoré sú vzájomne poprepájané presklennými spojovacími chodbami. Pavilón Poľana, pavilón Zelené Pleso a 2. poschodie pavilónu Fontána sú určené iba pre pacientov, ktorí sú v kúpeľoch v ústavnej liečbe. Pavilón Kasíno je turistická ubytovňa a je samostatne uzamykateľný a vhodný pre menej náročnú klientelu - pre turistické skupiny, školské zájazdy, letné tábory, školy v prírode, lyžiarske pobyty a podobne. A práve rôzna úroveň ubytovania, od apartmánov cez hotelové ubytovanie až po turistický štandard, rôznorodé služby a dlhoročné skúsenosti personálu spojené s kreativitou, vytvárajú v tomto zariadení skutočnú oázu zdravia a pohody.

Ubytovanie

Sanatórium ponúka ubytovanie v dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky a v apartmánoch. Izby sú vybavené kúpeľňou s WC, rádiom, televízorom so satelitom, telefónom a chladničkou. Hotelové izby sú väčšinou orientované južne a väčšina z nich má balkón. K dispozícii je aj turistické ubytovanie pre menej náročnú klientelu.

Typy izieb

Dvojlôžková izba

Apartmán

Turistické ubytovanie

dvoj- až štvorlôžkové izby s umývadlom, toaleta a sprcha je spoločná na chodbe

Stravovanie

V reštaurácii sanatória.

Wellness

 • vírivka, vírivý kúpeľ
 • perličkové kúpele
 • sauna
 • chladiaci bazén
 • oddychová miestnosť
 • Thermomax
 • procedúry a masáže - parafinové a rašelinové zábaly, aromaterapia, diatermia, diadynamik, magnetoterapia, fototerapia, rhinolight, splenoterapia v Belianskej jaskyni

Bazén

Krytý relaxačný bazén (rozmery 15 m x 4 m, teplota vody 32 st. C).

Služby

 • trezor
 • reštaurácia
 • garáž
 • detské ihrisko
 • suveníry
 • predaj drogistického tovaru
 • požičovňa bicyklov (za úhradu)
 • telocvičňa
 • posilňovňa
 • biliard
 • multifunkčné ihrisko

Deti

detský kútik
detská postieľka
multifunkčné ihrisko
lanový park

Voľný čas

Kongresy a školenia

Veľká zasadačka - kapacita 25 - 30 osôb, malá zasadačka - 15 osôb, salónik - kapacita 40 osôb; vybavenie: audiovizuálna technika, flipchart.
Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !

Mapa

Zobraziť trasu z:


❔ Poslať otázku
© 2018 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.