Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Voľný čas Kúpele Štós

Štós – kúpele 235
044 26 Štós
Slovenská republika
GPS:
N +48° 43' 6.9''
E +20° 47' 46.2''
Zobraziť trasu z:
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou

V Kúpeľoch Štós

 • Kúpeľný park - národná kultúrna pamiatka (celková rozloha 4,5 ha). Rastie v ňom viac ako 200 druhov vzácnych drevín a rastlín (sekvoja, kanadský javor, rododendróny a azalky). Architektúru parku dotvárajú vodné prvky (kaskády, potok, fontány, jazierka), ako aj galéria v prírode s dielami akad. sochára Vojtecha Löfflera, ktorý žil a tvoril v Kúpeľoch Štós.
 • Fitness centrum - moderne zariadené fitness centrum s profesionálnym vybavením. Fitness centrum sa nachádza v Kúpeľnom dome Komporday. Otváracie hodiny: utorok až nedeľa: 16.00 - 22.00 hod., vstupné: 1,66 € / osoba.
 • Bazén - moderný plavecký a relaxačný bazén s protiprúdom, vodným chŕličom a masážnymi tryskami, ktorými si môžete premasírovať celé telo. Atmosféru dotvára bazénové osvetlenie a príjemná hudba.
 • Vitálny vodný svet s bazénom - s množstvom atrakcií: plavecký a relaxačný bazén s protiprúdom, vodným chŕličom, masážnymi tryskami, bylinková a eukalyptová sauna, fínska sauna, vitálny vodný dážď, vodná cesta, hydromasážny bazén, tepidárium. Prevádzková doba: utorok až piatok: 10.00 - 16.00 hod., sobota, nedeľa: 10.00 - 22.00 hod. aj s vitálnym vodným svetom.
 • Nordic walking - severská chôdza so špeciálnymi palicami priamo v prostredí certifikovaného vzduchu v Kúpeľoch Štós. Podstatou chôdze je využívanie palíc, ktoré pri správnej technike a nastavenej výške preberajú až 25 % námahy, čím šetria kĺby, šľachy a svaly nôh. Palice si môžete bezplatne zapožičať na recepcii v Kúpeľnom dome Komporday.
 • Požičovňa bicyklov a elektrobicyklov (denne 1 hod. - 1,49 €; 6 hod. - 4,15 €; 12 hod. - 6,97 €).
 • Posedenie pri ohni - altánok s ohniskom sa nachádza za budovou súkromnej základnej a materskej školy. V altánku je denne pre Vás pripravené drevo. V Caffé Komporday je možné zakúpiť si balíček na opekanie.
 • Knižnica (otvorená pondelok - štvrtok), spoločenská miestnosť (otvorená denne od 16 hod.) Kaviareň Caffé Komporday (s veľkoplošnou TV projekciou), terasa Komporday (klimatoterapie na slnečných terasách s prekrásnym výhľadom na kúpeľný park, dolinu Volovských vrchov a hrebene NP Slovenský Kras.
 • Detské ihrisko Permoník – s množstvom vysnívaných detských atrakcií: detský hrad, preliezky, trampolína, šmýkačky, hojdačky, drevený vláčik, ping-pongový stôl a iné. Bezpečnosť detí je zabezpečená nonstop monitorovaním prostredníctvom kamerového systému.
 • Detská herňa Macík - priestranná detská herňa vybavená hradom so šmýkačkou, stolným minifutbalom, hračkami, digitálnou TV projekciou s premietaním detských filmov. Súčasťou herne je spoločenská miestnosť pre rodičov s TV SAT, automatom na kávu a čaj.
 • V kúpeľoch je stála expozícia sochárskej tvorby zaslúžilého umelca Vojtecha Löfflera.

Okolie

 • turistické trasy do okolitej prírody (Volovské vrchy, Zádielský kaňon, Slovenský kras, Slovenský raj)
 • možnosti pre ski-alpinizmus v okolitých vrchoch s inštruktorom.
 • zájazdy na kultúrne a spoločenské akcie (napr. poznávacie zájazdy do blízkeho regiónu (Krásna Hôrka, Betliar, Úhorna, Levoča, Gotická cesta, Smolník, Štós, Medzev-Hámre a divadelné predstavenia v Košiciach, Prešove a Spišskej Novej Vsi).
 1. Štós (4 km) - rodný dom spisovateľa Zoltána Fábryho. Lyžiarske stredisko s umelým zasnežovaním v čase od 15. decembra do 10. marca, lyžiarsky vlek v dĺžke 580 m
 2. Medzev (11 km) - rímsko-katolícky kostol z 18. storočia, hvezdáreň, výroba ručne kovaných vecí (Hámre), rodný dom prezidenta SR Rudolfa Schustera
 3. Jasov (cca 18 km) - premonštrátsky kláštor v Jasove z 13. storočia, Jasovská kvapľová jaskyňa - unikátna liečba horných dýchacích ciest poskytovaná Kúpeľmi Štós, prírodný rybník - možnosť rybolovu, Jasovský skalný výhľad
 4. Smolník ( 8 km ) - staré banícke mesto, Urbanov zvon, kostol z roku 1759, Stará gotická cesta, továreň na výrobu cigár s historickou tradíciou a svetovou jedinečnosťou
 5. Uhorná (13 km) - jazero Mieru (možnosť kúpania)
 6. Rožňava - okolie (cca 30 km)
 7. Krásna Hôrka (cca 27 km) - hrad s typickými znakmi hradného staviteľstva zo začiatku 14. storočia (národná kultúrna pamiatka)
 8. Betliar (35 km) - Andrássyho lovecký renesančný zámok, Mauzóleum rodiny Andrássyovcov, návšteva baníckeho múzea
 9. Košice (54 km) - metropola východného Slovenska, prehliadka historického jadra Košíc, návšteva technického múzea, zvonkohry, Dómu Sv. Alžbety, výhľad zo severnej veže, hrobka Rákocziho, spievajúca fontána, Košický zlatý poklad, ZOO, botanická záhrada, planetárium, kultúrne aktivity mesta s ich následným využitím
 10. Návšteva jaskýň (Jasovská, Gombasecká, Domica, Dobšinská ľadová jaskyňa a Ochtinská aragonitová jaskyňa)
© 2018 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.