Esplanade Ensana Health Spa Hotel, krídlo Esplanade ****, Kúpele Piešťany

Dovoľujeme si vám oznámiť, že podľa COVID automatu platného od 22.11.2021 bude okres Pieštany v čiernej farbe (3. stupeň ohrozenia). Aktuálne je možné rezervovať a absolvovať všetky typy pobytov za dodržania aktuálnych protipandemických opatrení. Všetky požiadavky na rezerváciu  ne-medicínskych balíčkov (pobyty bez lekárskej prehliadky / lekárskej konzultácie) budeme akceptovať a potvrdzovať iba pre PLNE ZAOČKOVANÉ osoby. Pobyty s lekárskou konzultáciou sú naďalej možné v režime OTP. Mení sa spôsob podávania stravy pri bufetových stoloch. Vraciame sa k servírovanému bufetu. V praxi to znamená, že budú jedlá na bufetových stoloch za sklom a bude ich nakladať kuchár klientom. 

Každý hosť zo Slovenska (s trvalým pobytom v Slovenskej republike) môže nastúpiť na pobyt v našich kúpeľoch LEN  s výmenným lístkom, na základe odporúčania lekára (napr. obvodný lekár, neurológ, interná medicína, reumatológ, ortopédia, psychiater, atď.). Od zahraničných klientov zatiaľ toto „odporúčanie“ vyžadovať nebudeme. O prípadných zmenách Vás budeme informovať.

Pri príchode je potrebné preukázať sa nasledovnými dokumentmi:

 • Očkovací preukaz - 2 dávky + 14 dní po 2. dávke( menej ako 14 dní po 2. dávke = hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR-RT nie starší ako 72 hodín).
 • Očkovací preukaz - jednodávková očkovacia látka + 3 týždne po očkovaní (menej ako 3 týždne =  hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR-RT nie starší ako 72 hodín).
 • Nezaočkovaní hostia - hosť potrebuje negatívny výsledok testu AG nie starší ako 48 hodín alebo negatívny výsledok testu PCR -RT nie starší ako 72 hodín (testovanie AG pre hostí bude k dispozícii na požiadanie za 20,- €).
 • Doklad o prekonanom ochorenia Covid-19 (nie starší ako 180 dní).
 • Deti - do 2 rokov sa považujú za plne zaočkované – nie je potrebné predkladať žiadne doklady. Deti vo veku od 2 do 12 rokov a 2 mesiace musia priniesť negatívny test (Antigénový test: nie starší ako 48 hodín, PCR test: nie starší ako 72 hodín). Deti staršie ako 12,01 rokov sa v tomto prípade berú ako dospelí - musia dodržiavať pravidlá OTP.

Poznámka: v prípade, že sa hosť zdrží dlhšie ako 6 nocí, SLKP nebude za toto vyšetrenie účtovať poplatky (hosťom nemožno odovzdať žiadne oficiálne potvrdenie o výsledku testu, písomné potvrdenie je určené len na interné použitie)

 • SLKP navrhuje všetkým hosťom prichádzajúcim z iných krajín, aby si skontrolovali platné pravidlá a predpisy pre hraničné prechody a postupovali podľa týchto pokynov na nasledujúcej webovej stránke https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/
 • SLKP nezodpovedá za zobrazené informácie na týchto prepojených webových stránkach. 

Hostia

 • Dezinfekčný prostriedok na ruky vo všetkých priestoroch pre hostí
 • Časté čistenie a dezinfekcia všetkých verejných priestorov a priestorov pre zamestnancov
 • Respirátory FFP2/N95,  rukavice dostupné v hoteloch. V prípade potreby možnosť zakúpenia priamo na hotelovej recepcii.
 • Respirátos je potrebné nosiť v interiéri po celý čas v spoločných a verejných priestoroch
 • Meranie teploty hosťa pri príchode, pri lekárskych prehliadkach

Ďalšie informácie

 • Sociálna vzdialenosť vo všetkých oblastiach najmenej 2 m.
 • V interiéroch je nosenie rúška povinné. Povinnosť nosiť rúško sa nevzťahuje na deti do 3 rokov.
 • Obchod s občerstvením, nápojmi a sladkosťami za maloobchodné ceny inštalovaný vo všetkých hoteloch.
 • COVID-19 testovanie za poplatok.
 • Prosíme vás, aby ste sa pred vstupom do našich prevádzok preukázali negatívnym výsledkom testu.
 • Pre zabezpečenie maximálnej prevencie a bezpečnosti našich hostí požadujeme od 15.októbra 2020 vstupné rýchlo-testy na COVID-19.

Kúpele, wellness, krása a fitness

 • Vnútorné a vonkajšie bazény: Otvorené len pre ubytovaných hostí (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Whirlpool: Otvorené len pre ubytovaných hostí  (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Sauna, parná sauna, atď .: Otvorené iba pre ubytovaných hostí, parná sauna zatvorená (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Liečebné procedúry: K dispozícii pre ubytovaných hostí ako i ambulantných klientov podľa aktuálne platných pravidiel z COVID automatu. Vyžaduje sa predloženie negatívneho výsledku testu (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Fitness centrum: Otvorené len pre ubytovaných hostí (na liečebných pobytoch) (po preukázaní sa testom alebo očkovacím pasom, ako je vyššie uvedené, je možný vstup aj pre verejnosť).
 • Kozmetický salón a kaderníctvo: K dispozícii pre všetkých hostí podľa aktuálne platných pravidiel z COVID automatu. 

Viac info ako aj aktualizácia na ďalšie týždne bude zverejnená na stránke https://korona.gov.sk/covid-automat-na-slovensku/. Informácie o zaradení okresu Pieštany podľa CPOVID automatu nájdete TU.

V súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na Slovensku a zavedením celoštátneho lockdownu od 25.11.2021 si vám dovoľujeme oznámiť, že kúpele PRIJÍMAJÚ KLIENTOV A NAĎALEJ POSKYTUJÚ SLUŽBY na základe výnimky z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (V zmysle Prílohy č.1 k uzneseniu vlády č. 6959/2021 Z.z. sa na cestu za účelom vykonania liečebných procedúr v prírodných liečebných kúpeľoch vzťahuje výnimka zo zákazu vychádzania.). Pobyt v kúpeľoch môžu klienti absolvovať len na základe návrhu lekára, že liečba je indikovaná zo zdravotných dôvodov podľa osobitného predpisu. Všetky liečebné procedúry v kúpeľoch sú poskytované štandardne za mimoriadne zvýšených hygienických opatrení.

O ZARIADENÍ

Esplanade Ensana Health Spa Hotel, krídlo Esplanade **** je súčasťou moderného hotelového komplexu Esplanade Ensana Health Spa Hotel a nachádza sa v luxusnom parku v centre Kúpeľného ostrova. Je priamo spojený chodbou s impozantným Kúpeľným domom Health Spa Balnea (vodný a saunový svet s vnútorným a vonkajším bazénom, vodnými atrakciami, fínskou saunou, infra saunou, parným kúpeľom a soláriom) so širokou škálou jedinečných liečebných a relaxačných procedúr. Hotelový komplex ponúka kúpeľné a wellness služby, konferenčné priestory, športové aktivity, výbornú kuchyňu a plno zábavy. Na Kúpeľnom ostrove nájdu klienti všetko, čo potrebujú k aktívnemu pobytu - golfové ihrisko, tenis, požičovňa bicyklov, joggingové chodníky, vodné športy, rybárčenie a jazda na bicykli, rovnako ako squash a bowling v Piešťanoch. V súčasnosti je vďaka svojmu komfortu a vybaveniu komplex Esplanade Ensana Health Spa Hotel vyhľadávaným nielen kúpeľnými hosťami, ale aj ľuďmi v aktívnom veku či rodinami s deťmi. Kúpele Piešťany sú zamerané na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojenstva a patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete.

UBYTOVANIE

Hotel poskytuje ubytovanie v 258 izbách vrátane 15 apartmánov. Zrekonštruované klimatizované nefajčiarske izby Premium, Premium Plus a Apartmán Premium predstavujú vyšší komfort hotelového ubytovania. Nefajčiarske izby sú vybavené kúpeľnou (vaňa alebo sprcha), balkón, SAT-TV, WiFi pripojenie na internet, mini bar, telefón, trezor, sušič na vlasy, kozmetické zrkadlo, kúpací plášť a papuče. K dispozícii bohatý výber čajov a čerstvého ovocia, osobný servis, prednostné časovanie lekárskych konzultácií i procedúr a garantované číslo izby pri rezervácii.

POLOHA

Priamo v centre kúpeľného ostrova.

STRAVOVANIE

Reštaurácie Orchidea, Freesia, Rosa, Calla, Lilium ponúkajú jedlá medzinárodnej a slovenskej kuchyne. Výber zahŕňa sortiment so zdravými, ľahkými jedlami a biopotravinami a v ponuke je taktiež niekoľko diét pre všetkých zdravotne orientovaných hostí. Reštaurácia Seasons Dine & Grill ponúka príjemnú atmosféru s prezentáciou moderných gastronomických pokrmov zo slovenskej i medzinárodnej kuchyne ako aj sezónne špeciality. K dispozícii sú aj zrekonštruovaná Gallery Restaurant s kapacitou 180 miest, kde si môžu návštevníci vychutnať najrôznejšie gastronomické špeciality, ďalej Park Café s peknou záhradou, Poolside bar pri bazéne a Retro nočný bar.

TYPY IZIEB

 • Komfort izba
 • Nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), balkón, SAT-TV, WIFI, mini bar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť.
 • Premium izba
 • Zrekonštruovaná klimatizovaná nefajčiarska izba s kúpeľňou (sprcha), balkón, SAT-TV, WIFI, mini bar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť.
 • Superior Plus izba
 • Veľká klimatizovaná nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), balkón, SAT-TV, WIFI, mini bar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť.
 • Premium Plus izba
 • Veľká zrekonštruovaná klimatizovaná nefajčiarska izba s kúpeľňou (sprcha), balkón, SAT-TV, WIFI, mini bar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť.
 • Apartmán
 • Komfort - nefajčiarsky apartmán s oddelenou obývačkou a spálňou, kúpeľňa, balkón, SAT-TV, WIFI, mini bar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť.
  Superior - klimatizovaný nefajčiarsky apartmán s oddelenou obývačkou a spálňou, 2 kúpeľne, balkón, SAT-TV, WIFI, mini bar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť.
  Premium - zrekonštruovaný klimatizovaný nefajčiarsky apartmán s oddelenou obývačkou a spálňou, kúpeľňa, balkón, SAT-TV, WIFI, mini bar, telefón, trezor, sušič vlasov a kúpací plášť.
 • Prezidentský apartmán
  Zrekonštruovaný priestranný klimatizovaný nefajčiarsky apartmán s obývačkou a dvoma spálňami, 2 kúpeľne, balkón, SAT-TV, WIFI, mini bar, telefón, trezor, sušič na vlasy a kúpací plášť.

CENNÍK - PRÍPLATKY

Nepovinné príplatky - platba na recepcii pri príchode.
 • príplatok za stravovanie v reštaurácii Gallery / Calla pre klientov neubytovaných v kategoriách Premium, Premium Plus a Apartmán Premium
 • príplatok za garáž
Povinné príplatky - započítané v cene.
 • za Štedrý deň 40,00 € / osoba od 4 rokov (v prípade detí sa jedná o nepovinný príplatok a je na vyžiadanie)
 • 29.12. a 30.12.2021, 01.01.2022 príplatok 25,00 € / osoba
 • za Silvester 100,00 € / osoba od 4 rokov (v prípade detí sa jedná o nepovinný príplatok a je na vyžiadanie)

CENNÍK - BONUSY

Bezplatné služby:
 • WiFi pripojenie na internet v celom hoteli.
 • Batožinová služba.
 • Vodný a saunový svet.
 • Premier Fitness s bazénom, saunami a vodnými bicyklami.

CENNÍK - INFORMÁCIE

 • 03.01.2021 - 16.01.2021 Mimo sezóna
 • 17.01.2021 – 27.02.2021 Mimo sezóna
 • 28.02.2021 – 29.05.2021 Stredná sezóna
 • 30.05.2021 – 2.10.2021 Hlavná sezóna
 • 3.10.2021 – 27.11.2021 Stredná sezóna
 • 28.11.2021 – 26.2.2022 Mimo sezóna

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

DOMÁCE ZVIERA POVOLENÉ

Za doplatok.

PARKOVANIE

Parkovisko pri hoteli za poplatok.

VYBAVENIE ESPLANADE ENSANA HEALTH SPA HOTEL, KRÍDLO ESPLANADE ****

WELLNESS & SPA

 • Bazén vnútorný
  S masážnymi tryskami má rozmery 7,5 x 17,5 m a teplota vody 33°C.
 • Bazén vonkajší
  Rozmery 12,1 x 21,5 m a teplota vody 33°C.
 • Balneocentrum
  Spojený chodou priamo s Danubius Health Spa Balnea centrom.

ŠPORT

 • Fitness centrum

VYBAVENIE IZBY

 • Nefajčiarske izby
 • TV so SAT programami
 • Sušič vlasov

PARKOVANIE

 • Parkovanie
  Parkovisko pri hoteli za poplatok.

INTERNET

 • Internet Wi-Fi v celom zariadení

SLUŽBY

 • Kozmetický salón
 • Práčovňa
 • Lekárska služba

PROCEDÚRY OSTATNÉ

 • Solárium
 • Procedúry
  Danubius Health Spa Balnea

JEDLO A NÁPOJE

 • Raňajky formou bufetu
  Podávajú sa v čase od 7:00 hod. do 9:30 hod.
 • Obed formou menu
  Podáva sa v čase od 11:30 hod. do 14:00 hod.
 • Večera formou menu
  Podáva sa v čase od 17:30 hod. do 19:30 hod.
 • Špeciálny jedálny lístok (na požiadanie)
 • Izbová služba

DOMÁCE ZVIERATÁ

 • Domáce zviera povolené
  Za doplatok.

SAUNY

 • Sauny
  Fínska, infra-sauna.

NÁSTUPY NA POBYT A ODCHODY

 • Check in - nástup na pobyt od
 • Check out - odhlásenie sa z pobytu do

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE
Hotel je súčasťou moderného hotelového komplexu Danubius Health Spa Resort Esplanade. Je priamo spojený chodbou s Kúpeľným domom Balnea Health Spa (vodný a saunový svet s vnútorným a vonkajším bazénom, vodnými atrakciami, fínskou saunou, infra saunou, parným kúpeľom a soláriom) so širokou škálou liečebných a relaxačných procedúr. 
PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • súčasť moderného hotelového komplexu
 • Water and Sauna World centrum
 • veľký výber stravy
 • 6 reštaurácií 
 • zrekonštruované izby
 • niektoré izby klimatizované
Najčastejšie otázky o zariadení Esplanade Ensana Health Spa Hotel, krídlo Esplanade ****

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím