Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Depandance Smaragd a Šumava Ensana Health Spa Hotel, Kúpele Piešťany

Dovoľte nám informovať Vás o otvorení prevádzok jednotlivých hotelov kúpeľov:

 • Hotel Esplanade Ensana Health Spa Hotel (obidve krídla hotela) otvorený
 • Hotel Pro Patria Ensana Health Spa Hotel a Vila Trajan otvorené
 • Hotel Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel dočasne zatvorený v termíne 12.01. - 18.03.2021 
 • Mestský hotel Jalta Ensana Health Spa Hotel otvorené od 28.02.2021
 • Depanadance Smarad a Šumava ostávajú zatiaľ uzavreté

V hoteloch Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel, Esplanade Ensana Health Spa Hotel, Splendid Ensana Health Spa Hotel je minimálna dĺžka akéhokoľvek rezervovaného pobytu od 29.12.2020 3 noci.

Na Slovensku sú opäť v platnosti opatrenia týkajúce sa obmedzení kvôli koronavírusu. Radi by sme Vás informovali, ako to bude vyzerať v prevádzkach kúpeľov a ich okolí:

 • Nosenie rúška vo vnútorných priestoroch je povinné.
 • Nosenie rúška je povinné i vo vonkajších priestoroch, pokiaľ nie je možné dodržať vzdialenosť medzi osobami minimálne 2 m.
 • Všetci zamestnanci, prichádzajúci do osobného kontaktu s hosťami (čašníci, recepční, kúpeľní recepční, terapeuti, kuchár) musia mať rukavice.
 • Kontroly teploty všetkých prichádzajúcich hostí prostredníctvom hotelových recepčných (zaznamenávajú sa do formulára na registráciu). V prípade teploty 37,2°C alebo vyššej, musí byť okamžite informovaný službukonajúci lekár. Hosť má byť až do odvolania izolovaný vo svojej izbe.
 • Kontroly teploty všetkých zamestnancov sa zaznamenáva na začiatku každej zmeny, každý deň.
 • Sociálny dištanc v reštauráciách, vzdialenosť medzi stolmi sa zvýši na 2 m. Pri jedle a pití je povolené byť bez rúška.
 • Hostia sa v prípade potreby môžu stravovať na zmeny (pridelia sa pri registrácii).
 • Kapacita bazéna sa zníži na 50 % max., kapacita povolená zákonom.
 • Prevádzka parných sáun je pozastavená. 
 • Sú zakázané všetky hromadné podujatia. Výnimkou sú také, kde sa všetci účastníci preukázali negatívnym testom na COVID-19, pričom test nesmie byť starší ako 12 hodín.
 • Podľa nového pravidla OLP/7311/2020 sa počas tanečného večera s hudbou nesmie podávať žiadne jedlo.
 • V uzatvorených priestoroch obchodov je povolený 1 zákazník na 10 m2. Povinná je tu tiež vzdialenosť medzi zákazníkmi 2 m.

Kúpele vyžadujú od všetkých ubytovaných hostí certifikát z druhého plošného testovania, nie starší ako 7 dní, alebo negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, alebo od lekára vystavené potvrdenie výnimky podľa vyhlášky ministerstva nie staršie ako 72 hodín. Klientok kúpele posielajú na triage, kde vypisujú a podpisujú protokol a meria sa im telesná teplota, netestujeme. Pokiaľ majú klienti staršie potvrdenie ako 72 hodín, prechádzajú platenou triage v kúpeľoch s antigénovým testom tak, ako pred celoplošným testovaním, a to pri pobyte na 7 a viac nocí – bezplatne (test bude hradený kúpeľmi), pri pobyte na 6 a menej nocí budú kúpele účtovať za test poplatok a nasledovne: Thermia Palace a Esplanade: 20 €,  všetky ostatné hotely: 15 €. Pre hostí z krajín mimo EÚ platí, že aj keď majú negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín, budú musieť pred registráciou podstúpiť rýchly antigénový test v kúpeľoch.

Dovoľujeme si Vás ďalej informovať, že až do odvolania sa menia otváracie hodiny recepcie v Kúpeľnom dome Irma (v kúpeľnom dome sú poskytované len procedúry "Bahnisko" a "Zrkadlisko"), ktorá je prepojená s Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel a to Pondelok – Nedeľa od 8:00 do 15:00 hod.

Vláda obmedzuje na území Slovenskej republiky slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania, pričom toto obmedzenie sa nevzťahuje na (pozn. spolu 19 výnimiek) tu uvádzame jednu z nich, ktorá sa dotýka kúpeľov:

 • cesta do zdravotníckeho zariadenia (pozn. Slovenské liečebné kúpele Piešťany sú zdravotnícke zariadenie podľa zákona 578/2004 o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti podľa § 7; odsek 4; písmeno e) ) za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti (pozn. kúpeľná starostlivosť je plánovaná zdravotná starostlivosť), vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzného a cestu späť

Chceli by som Vás ešte informovať, že:

 • VŠETCI HOSTIA MUSIA PREJSŤ LEKÁRSKOU KONZULTÁCIOU / PREHLIADKOU a preto sú v ponuke len pobyty obsahujúce lekára a procedúry.

V priloženom videu si môžete pozrieť ako oficiálne fungujú v súvislosti s pandémiou COVID-19 Kúpele Piešťany v praxi.

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha hotela

V centre kúpeľného mesta, na pešej zóne.

Internet

Nie je k dispozícii.

Parkovanie

Pri kúpeľnom hoteli Jalta za poplatok.

Zvieratá

Ubytovanie s domácim zvieraťom možné za poplatok.

Podávanie stravy

Raňajky: 7:00 - 9:00 hod., obed: 11:30 - 13:30 hod., večera: 17:30 - 19:30 hod.

Check in/ Check out

Check-in a check-out v hoteli Jalta. Check-in: od 14:00 hod. / Check-out: do 11:00 hod. Skorý check-in alebo neskorý check-out sú na požiadanie a spoplatnené.

Popis hotela

Dependance Smaragd a Šumava ** sa nachádzajú v centre mesta, iba niekoľko minút chôdze od Kúpeľného ostrova a nemajú vlastnú recepciu. Sú pričlenené ku kúpeľnému hotelu Jalta, ktorý leží na pešej zóne a bol postavený v roku 1929 vo funkčnom štýle spolu s prístavbami Vila Ivánka (objekt Šumava) a piešťanský Hotel Smaragd. Hotelové prístavby, pôvodne sanatóriá, boli rozšírené v medzivojnovom období, prešli rekonštrukciou a v súčasnosti poskytujú veľmi kvalitné hotelové služby. Dependance sú, v porovnaní s veľkými hotelovými komplexami na Kúpeľnom ostrove, útulné, pohodlné a tiché a sú veľmi obľúbené a to vďaka domáckej atmosfére. Ambulancie lekárov sa nachádzajú v Kúpeľnej poliklinike Napoleon III (na Kúpeľnom ostrove) a procedúry, založené na jedinečnej liečivej minerálnej vode a sírnom bahne, ako aj relaxačné a regeneračné procedúry, sú poskytované v Kúpeľnom dome Napoleon Halth Spa na Kúpeľnom ostrove. Kúpele Piešťany sú zamerané na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojenstva a patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete.

Smaragd

Šumava

Ubytovanie

Dependance Smaragd poskytuje 17 izieb vrátane 1 apartmánu a Dependance Šumava 36 izieb vrátane 1 apartmánu.

Typy izieb

Izba Standard Dependance Smaragd

Nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), SATTV, rádio, telefón, chladnička, trezor, sušič vlasov na požiadanie.

Rodinná izba Dependance Smaragd

Nefajčiarska izba s oddelenou spálňou a obývačkou, kúpeľňa, sušič vlasov, SAT-TV, rádio, telefón, chladnička, trezor.

Izba Standard Dependance Šumava

Nefajčiarska izba s kúpeľňou (sprcha), SAT-TV, rádio, telefón, chladnička, trezor, sušič vlasov na požiadanie.

Rodinná izba Dependance Šumava

Nefajčiarska izba s oddelenou spálňou a obývačkou, kúpeľňa (sprcha), sušič vlasov, SAT-TV, rádio, telefón, chladnička, trezor.

Stravovanie

V reštaurácii Excelsior v hoteli Jalta si hostia si môžu vybrať zo širokej ponuky bufetových stolov, obed a večera sa servíruje v reštaurácii hotela Jalta. Ponuka jedál domácej i zahraničnej kuchyne je doplnená vegetariánskymi jedlami, diétnymi a seniorskými jedlami, delenou stravou a bohatým šalátovým bufetom. Po liečebných a relaxačných procedúrach si hostia môžu dopriať odpočinok pri káve v v Kaviarni Excelsior alebo v Espresso vo Vile Trajan. Obe kaviarne majú letnú terasu.

Wellness

Relaxačné procedúry sú poskytované v Danubius Health Spa Napoleon Centre na Kúpeľnom ostrove, ktorý je vzdialený od hotela 300 m.

Relaxačné procedúry

 • Relaxačné účinky termálnej vody a wellness procedúry sú zamerané na relaxáciu a regeneráciu.

Relaxácia

 • Wellness masáže
 • Wellness kúpeľ

Fitness

 • Osobný kondičný tréning, osobné fitness konzultácie

Terapeutické služby a ošetrenie
Ambulancie kúpeľných lekárov sa nachádzajú v Kúpeľnej poliklinike Napoleon III (na Kúpeľnom ostrove). Liečebné procedúry sú poskytované od 7:00 do 16:00 hod. v Kúpeľnom dome Napoleon Health Spa, ktorý je vzdialený asi 300 m od hotela. Relaxačné a liečebné procedúry, ktoré nevyžadujú lekárske vyšetrenie, sú k dispozícii počas celej otváracej doby. Liečba môže byť obmedzená počas nasledovných sviatkov: 1.január, Veľká noc, Vianoce.

Služby

 • batožinová služba
 • počítač
 • práčovňa
 • zmenáreň
 • parkovisko
 • transfery

Voľný časRezervuj teraz

Najčastejšie otázky o hoteli Depandance Smaragd a Šumava Ensana Health Spa Hotel

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím