Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Voľný čas Kúpele Nimnica

Atraktivity a zaujímavosti okolia Nimnice

Kúpele Nimnica ponúkajú možnosti pre vyplnenie voľného času priamo vo svojom areáli ale aj v blízkom okolí.

Vodná nádrž „Piehrada mládeže“
, cca 12 km dlhá a 1 km široká, je rekreačnou oblasťou s možnosťou vodných športov, plavby výletnou loďou po priehrade a rybolovu. Zaujímavá je cyklotrasa okolo priehrady, pri ktorej si užijete každý jej meter stúpania, klesania, ale aj s pekné výhľady a dobré občerstvenie.

Javorníky a Strážovské vrchy

Pešia turistika po okolitom lesoparku a do vzdialenejších Javorníkov a Strážovských vrchov ponúka nenáročné vychádzky okolitými lesmi s nádhernými vyhliadkami do okolia. Celá oblasť Javorníkov je známa hubárska oblasť s bohatým výskytom viacerých druhov húb. Známe sú horské strediská na hrebeni Javorníkov - Biely Kríž, Bumbálka (lyžiarske stredisko), Pindula (horské sedlo) a Kohútka-Portáš, ale aj turisticky rozvíjajúce sa obce a to hlavne výstavbou lyžiarských vlekov, bežkárskych a cykloturistických trás - Makov, Veľké Rovné, Papradno-Podjavorník, Horná Mariková, Čertov.  Vo viacerých rázovitých obciach typických romantickými dreveničkami vznikli strediská agroturistiky a hippoterapie, rybárne, penzióny, chaty a drevenice na prenájom, salaše s typickými ovčími syrovými výrobkami. V severozápadnej časti Strážovskej hornatiny, 6 km od Považskej Bystrice medzi Veľkým Manínom ( 891 m.n.m.) a Malým Manínom (812 m.n.m.) sa nachádza prekrásny vápencový kaňon Manínska tiesňava, ktorý je najužším skalným kaňonom v strednej Európe. V blízkom meste Púchov sa nachádzajú archeologické múzeum a múzeum kolies. Známa je najmä „Púchovská skala“. Výskumy potvrdili, že sa tu na pomerne malom priestore nachádza viacero periód starých kultúr od staršej doby kamennej po dobu rímsku. Dnes má Púchovská skala úplne inú podobu, pretože v minulom storočí slúžila ako kameňolom.

Mestá a obce

  • Považská Bystrica - história Považskej Bystrice je úzko spätá s hradom Bystrica (Považským hradom), z ktorého je v dnešnej dobe už len zrúcanina (hrad vyhorel v roku 1623). Ale aj napriek tomu je neoddeliteľnou súčasťou Považskej Bystrice, ku ktorému sa viažu dejiny tohto mesta.
  • Lednické Rovne južným smerom od kúpeľov sú známe sklárskou výrobou a Slovenským sklárskym múzeom.
  • Ilava láka klasicistickym kaštieľom v mestskej časti Ilavy v Klobušiciach, ktorý bol postavený v roku 1840, prešiel niekoľkými úpravami a jeho poslednými majiteľmi boli Šipekiovcia hradom, v ktorom je Múzeum obchodu a reštaurácia. Nesmieme zabudnúť na hrad, pôvodne gotická stavba z konca 13. storočia , ktorý bol v druhej tretine 16. storočia prestavaný na pevnosť. Po roku 1856 upravený na väznicu. Vzhľadom na to, že sa v objekte nachádza väznica, objekt nie je prístupný verejnosti.
  • Trenčín so stredovekým hradom (mestská pamiatková rezervácia), ktorý patrí k najvýznamnejším hradným komplexom u nás. Priamo na hradnom brale sa nachádza rímsky nápis o víťazstve II. rímskej légie nad Germánmi v roku 179 s názvom tábora Laugaritio. V súčasnosti je tabuľa viditeľná priamo z priestoru hotela Tatra v Trenčíne.
  • Žilina, mestská pamiatková rezervácia s viacerými múzeami, veľkým námestím s meštianskymi domami s arkádami okolo námestia.
  • Rajecká Lesná - nachádza sa tu známy Slovenský Betlehem, ktorý sa stal miestom, domom, kde smerujú nohy mnohých ľudí z celého sveta každý deň a to už od otvorenia dňa 26.11.1995. Slovenský Betlehem zobrazuje narodenie Pána Ježiša v Betleheme a život, históriu a dejiny Slovenska. Úžasne, kresťanské, národné aj umelecké rezbárske dielo majstra Jozefa Pekaru.
© 2019 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.