Navigovať do miesta
Kúpele KOVÁČOVÁ s.r.o.
Liečebný dom Detvan
Kúpeľná 76/70
962 37 Kováčová
Turistický región
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie

Voľný čas - Kúpele Kováčová

Zariadenie je momentálne vyradené z našej ponuky !
Poloha Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Zvolen, Kováčová
Zavolajte nám - 02 21 02 57 57
Počet zobrazení: 442346×
Navigovať do miesta
Kúpele KOVÁČOVÁ s.r.o.
Liečebný dom Detvan
Kúpeľná 76/70
962 37 Kováčová
Turistický región
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie

Kúpele Kováčová zaručujú optimálne podmienky na liečenie a nemalou mierou tak prispievajú k telesnej a duševnej relaxácii pacientov. Vodné športy, plávanie, tenis, golf, jazdectvo, vyhliadkové lety, lyžovanie, turistika, cykloturistika, či rybolov.  Na výber je tiež množstvo koncertov, výstav, tanečných zábav, autobusových výletov do okolia.

Termálne kúpalisko Holiday park Kováčová

Termálne kúpalisko navštevuje v letných mesiacoch veľký počet turistov. Nachádza sa severozápadne od kúpeľov. V lete toto známe kúpalisko ponúka dokonalý oddych vo viacerých bazénoch. Voda v bazénoch je načerpávaná z rovnakého liečivého vrtu, akým sú obslúžené okolité kúpeľné zariadenia, ktorá sa však pre jej vysokú teplotu musí schladzovať.
V areáli kúpaliska nájdete tenisové dvorce, ihrisko na plážový volejbal, streetball i minigolf.

Mestá v okolí kúpeľov sú bohaté na kultúrne a historické pamiatky. Je to predovšetkým mesto Zvolen, odkiaľ je priame autobusové i vlakové spojenie do Banskej Bystrice (15 km), Kremnice (33 km) a Banskej Štiavnice (30 km).

Zvolen

Zvolenský zámok - zachovalý goticko-renesančný zámok, postavený v r. 1370-1382 ako kráľovské letné a poľovnícke sídlo kráľa Ľudovíta Veľkého. V rokoch 1440-1462 bol sídlom Jána Jiskru, od konca 15. stor. bol sídlom hlavného župana Zvolenskej župy a kapitána banských miest. V r. 1955-1969 renovovaný a reštaurovaný, v súčasnosti expozície a depozitár SNG.
Zrúcanina Pustého hradu – zvyšky dvoch stredovekých hradov. Horný, podľa kronikára Anonyma, existoval už v 10. storočí. Menší hrad, situovaný nižšie pochádza zo začiatku 14. storočia.
Zámok – situovaný na miernom návrší takmer v osi námestia. Prvá väčšia prestavba pochádza z r. 1491-1510, kedy dal Ján Thurzo postaviť vonkajšie opevnenie so štyrmi kruhovými baštami. Od konca 15. stor. bol sídlom Zvolenského župana i kapitána banských miest a sídlom Zvolenského panstva. Eszterháziovci dali zámok v polovici 17. stor. znovu prestavať a v 18. stor. doplniť v barokovom slohu.V súčasnosti v zámku sídli Slovenská národná galéria a nádvorie zámku sa v lete stáva dejiskom Zvolenských hier zámockých.
Námestie SNP so svojím severo-južným pôdorysom, ktorý pochádza zo stredoveku, má viacero významných pamiatok
Rímskokatolícky kostol sv. Alžbety – pôvodne postavený r. 1381-1390 v gotickom štýle. Okolo r. 1500 bol upravený, veža získala barokovú podobu. Okolo r. 1650 sa pristavala na mieste staršej kaplnky kaplnka Piety.
Kaštieľ na námestí, s renesančným zaklenutým prízemím zo 17. storočia.
Tzv. Finkova kúria, postavená pôvodne v renesančnom slohu a v 18. storočí prestavaná do neskorobarokovej podoby.

Banská Bystrica

Zachované a obnovené je pekné historické jadro mesta. V roku 1955 ho vyhlásili za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Najstaršou kultúrnohistorickou pamiatkou je rímskokatolícky kostol Panny Márie (farský kostol), pôvodne románsky, s neskorogotickou a neskorobarokovou úpravou. V interiéri vyniká oltár sv. Barbory, ktorý vyhotovil Majster Pavol z Levoče v roku 1509.
Mestský hrad a jeho areál je národnou kultúrnou pamiatkou. Tvoria ho objekty, ktoré postupne vybudovali okolo farského kostola a v 15. storočí opevnili. Z pôvodných hradieb sa zachovala iba jedna štvrtina. V areáli hradu sa nachádzajú mnohé významné pamiatky. Rímskokatolícky kostol sv. Kríža, nazývaný aj Slovenský, patrí medzi najstaršie. Po veľkom požiari v roku 1782 ho obnovili, súčasný vzhľad dostal v 19. storočí. Neďaleký Matejov dom, päťposchodová budova, bývalé sídlo kráľovského úradníka je z roku 1479. Barbakan utvárajú zachované časti opevnenia, vežová brána, predbránie a zvyšky zariadenia zdvíhacieho mosta. Areál hradu dotvára radnica (Pretórium) postavená na začiatku 16. storočia. Sídlila v nej mestská správa.
Ďalšie významné pamiatky sa nachádzajú na námestí SNP. Rímskokatolícky kostol sv. Františka Xaverského (kapitulský) postavili na prelome 17. a 18. storočia v štýle baroka, neskôr dostal klasicistickú úpravu. Katedrálnym chrámom sa stal v roku 1776 po ustanovení banskobystrického biskupstva. V hornej časti námestia stojí Hodinová veža z roku 1552. Nazývala sa aj Vážnicová alebo Zelená.
Na východ od centra sa nachádza oceľobetónová stavba – Pamätník Slovenského národného povstania (národná kultúrna pamiatka). V nej je inštalované múzeum, ktorého exponáty (zbrane a technika) sú aj v parku pri Pamätníku SNP.
V južnej časti centra je Národný dom (národná kultúrna pamiatka). Postavili ho v roku 1924. Tento polyfunkčný dom má vlastnú divadelnú sálu.

Kremnica

Kremnica a jej okolie sú mimoriadne bohaté na kultúrnohistorické pamiatky. Vzhľadom na členitosť povrchu krajiny má najmenšie historické jadro spomedzi troch stredoslovenských banských miest.
Historické jadro Kremnice vyhlásili v roku 1950 za mestskú pamiatkovú rezerváciu.
Národná kultúrna pamiatka Mestský hrad je najstaršou časťou mesta. Tvorí ho súbor stredovekých stavieb postavených medzi 13. a 15. storočím. Za najreprezentatívnejšiu stavbu Mestského hradu sa považuje gotický dvojloďový Kostol sv. Kataríny – patrónky baníkov. Na hradnom nádvorí za bránou je kruhovitá stavba karneru z 13. storočia. Do nádvoria je ešte otvorená stavba Baníckej bašty. Zo starej radnice sa zachovali len dve podlažia. Museli ju znížiť po narušení statiky budovy v 19. storočí. V areáli hradu sa zachovala aj Hodinová veža.
V jadre mesta sa ďalej nachádzajú Mincovňa, Múzeum mincí a medailí, rímskokatolícky kostol františkánov a kláštor, fara, trojičný barokový morový stĺp, meštianske domy a i.
Za mestským opevnením sa nachádza ešte Klopačka. Hradby sú pomerne zachované na juhu, východe a čiastočne západe mesta.
Technickou pamiatkou je Turčekovský vodovod a podzemná elektráreň.

Banská Štiavnica

Starý zámok – je situovaný na okraji vyvýšenej terasy v západnej časti mesta, pod kopcom Paradajz. Jeho dnešný vzhľad je výsledkom viacerých prestavieb, uskutočňovaných od 13. storočia. Najstarší objekt – bývalý farský kostol Panny Márie bol vybudovaný v 1. tretine 13. storočia v románskom slohu. V rokoch 1497 – 1516 bol prestavaný na gotický halový chrám. Pod hrozbou tureckého nebezpečenstva bol kostol v polovici 16. st. prebudovaný na strážnu pevnosť. V areáli Starého zámku, ktorý spravuje Slovenské banské múzeum, sa nachádzajú hodnotné výtvarné a architektonické pamiatky.
Nový zámok – renesančná strážna pevnosť vybudovaná v rokoch 1564 – 1571 v rámci protitureckých opevňovacích prác. V Novom zámku je umiestená expozícia Slovenského banského múzea venovaná obdobiu protitureckých bojov na Slovensku.
Rímskokatolícky kostol sv. Kataríny – postavený v rokoch 1488-1491. V roku 1692 objekt renovovali a v roku 1776 pristavali k presbytériu kaplnku sv. Jána Nepomuckého. Koncom 19. storočia bol interiér kostola regotizovaný.
Bývalý dominikánsky kostol so zvyškami kláštora – pôvodne bol vybudovaný ako trojloďová románska bazilika v 30. rokoch 13. storočia. Bol viackrát prestavovaný a v roku 1806 empírovo upravený.
Evanjelický kostol cirkvi a.v. – klasicistická stavba z roku 1794 – 1796.
Radnica – pôvodne gotický dom, rozšírený a nadstavovaný v 16. storočí súčasne s prístavbou kaplnky sv. Anny. Dnešný vzhľad získal objekt v 18. storočí.

Najčastejšie otázky o kúpeloch Kúpele Kováčová

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3