Kérdést küldeni

küld
Utazási iroda Sorger
+421 2 21 02 57 57
tartózkodás Szlovákiában

Spa Borosznó

Kúpele Brusno
a.s.
Liečebný dom Poľana
Kúpeľná 1/2
976 62 Brusno
Slovenská republika

HASZNOS INFORMÁCIÓK

Helyszín Spa

Severovýchodne (cca 28 km) od mesta Banská Bystrica a 24 km od mesta Brezno. V údolí Slovenského Rudohoria na úpätí severných svahov Vepra a v ústí doliny Peklo.

Internet

WiFi v celom zariadení zadarmo.

Parkolás

Parkovanie (nestrážené) priamo pri liečebnom dome zadarmo.

Állatok

V kúpeľoch nie je možné ubytovanie so zvieraťom.

Étkezés

Podávanie stravy: raňajky 7:00 - 9:00 hod., počas víkendu 8:00 - 10:00 hod., obedy 12:00 - 14:00 hod. a večere 17:30 - 19:30 hod.

Leírás gyógyfürdők

Spa Borosznó fekvő közép-szlovákiai, a csendes Szlovák Érchegység magasságban 424 m körülvéve tűlevelű erdők. A legnagyobb büszkesége a gyógyfürdő tiszta levegő, csend, gyönyörű környék, olyan környezetben, ahol mindenki elfelejti a mindennapi érint, és élvezze pillanatait kikapcsolódást és nyugalmat.

Focus fürdők

V kúpeľoch sa liečia choroby obehového, tráviaceho, neurologického, pohybového ústrojenstva, choroby z povolania a choroby z látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou. Minerálne vody sa používajú najmä na pitné kúry a minerálne kúpele. Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení tráviaceho ústrojenstva a účinok minerálnych kúpeľov je najmä pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového a kožného aparátu.

Természeti gyógyforrás

K liečebným účinkom sa využívajú pramene prírodných liečivých minerálnych vôd klasifikovaných ako „prírodná minerálna voda, vysoko mineralizovaná, kyselka, hydrogén-uhličitanovo-síranovo, vápenato-horečnatá so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanov a síranov, so zvýšeným obsahom vápnika, horčíka a fluoridového iónu, slabo kyslá, studená. Využívajú sa štyri minerálne pramene, Ondrej, Ludvik, Paula a Ďumbie. Všetky pramene majú prakticky rovnaké chemické zloženi a využívajú sa na pitnú kúru a prameň Ondrej súčasne aj k príprave minerálnych uhličitých kúpeľov. Prameň „Ondrej“ je tiež plnený v plniarni Kúpeľov Brusno vo viacerých objemoch vo fľašiach a expedovaný do maloobchodnej siete pod obchodným názvom „Brusnianka“.

Wellness

 • rehabilitačný bazén s teplotou vody 32°C
 • sauna
 • parný kúpeľ
 • vírivá vaňa 

Szolgáltatás

 • požičiavanie žehličiek (bezplatne)
 • pranie (za poplatok)
 • predajňa darčekových predmetov
 • trezory na izbách
 • pripojenie na internet, free WiFi pripojenie
 • transfer klientov (za poplatok)
 • kongresová sála a salónik (za poplatok)
 • požičiavanie spoločenských hier
 • požičiavanie bicyklov (za poplatok)
 • knižnica
 • tanečné večierky
 • koncerty a vystúpenia
 • prednášky

Gyerekeknek

 • Deti do 3 rokov zdarma bez nároku na lôžko a služby. K dispozícii detská postieľka.

Történelem

Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1818, ale až do roku 1834, kedy sa začala stavba prvého kúpeľného domu, dokončeného v roku 1837, sa v dokumentoch neuvádza kúpeľné využitie prameňov. Prvá sezóna v kúpeľoch sa začala v roku 1838 a trvala až do roku 1859, kedy kúpeľný dom zhorel a bol obnovený v roku 1861. Počas druhej svetovej vojny boli kúpele v zlom technickom stave, ktorý ešte zhoršil požiar v roku 1947a o ich obnovu sa postaral až komunistický štát, ktorý kúpele v roku 1948 znárodnil. Najväčšie architektonické zmeny zaznamenali kúpele po roku 1974, kedy sa začalo s výstavbou pavilónu Poľana, ktorý bol otvorený v roku 1985. V súčasnosti sú Kúpele Brusno akciovou spoločnosťou.

Relaxációs üdülés Brusno 2 kezelés naponta, ingyenes belépés az elvonóra. uszoda, szauna és gőzfürdő -tól 81,- Kedvezmény 22 %
-tól 63,- /Fő/éj
Tartózkodási idő: 2 éjszaka Élelmiszer: félpanzió, teljes ellátás kijelző
Wellness hétvége Spa Brusno 4 kezelés, paraffin pakolások, masszázsok, pezsgőfürdő teljes kád, pezsgőfürdő -tól 81,- /Fő/éj Tartózkodási idő: -tól 2 éjszaka Élelmiszer: teljesellátás kijelző Mini pihenhetnek a gyógyfürdő Borosznó 6 terápiás kezelések, ingyenes belépést rehab. uszoda, szauna és gőzfürdő ... -tól 54,- /Fő/éj Tartózkodási idő: -tól 3 éjszaka Élelmiszer: teljesellátás kijelző Senior gyógyüdülés 3 gyógyító kezelés naponta, teljes ellátás, belépés a medencébe, orvosi konzultáció. -tól 65,- /Fő/éj Tartózkodási idő: -tól 3 éjszaka Élelmiszer: teljesellátás kijelző Szilveszter a gyógyfürdőben Borosznó Gálavacsora, a szauna, uszoda ... -tól 70,- /Fő/éj Tartózkodási idő: -tól 4 éjszaka Élelmiszer: teljes ellátás kijelző Karácsony a spa Borosznó Karácsonyi vacsora, a szauna, uszoda ... -tól 70,- /Fő/éj Tartózkodási idő: -tól 3 éjszaka Élelmiszer: teljes ellátás kijelző Májová Last Minute 52% kedvezmény 3.5. - 2015/10/05 2 terápiás eljárások, fedett medence és szauna .... -tól 98,90 Kedvezmény 31 %
-tól 68,04 /Fő/éj
Tartózkodási idő: -tól 4 éjszaka Élelmiszer: teljes ellátás kijelző
Sviatočný vianočný a silvestrovský relax Vianočná a silvestrovská večera, procedúry, vstup do bazéna, sáun ... -tól 75,- /Fő/éj Tartózkodási idő: -tól 10 éjszaka Élelmiszer: teljes ellátás kijelző
© 2020 CA SORGER - Feltételek - Érintkezés | Minden jog fenntartva.
Böngészve az oldalt, akkor elfogadja a cookie-k használatát. Tudjon meg többet. OK