Kérdést küldeni

küld
Utazási iroda Sorger
+421 2 21 02 57 57
tartózkodás Szlovákiában

Hotel Lomnica Tatranská Lomnica

HASZNOS INFORMÁCIÓK

A szálloda elhelyezkedése

V centre Tatranskej Lomnice, 15 km od Starého Smokovca, 25 km od mesta Poprad.

Internet

Bezplatný vysokorýchlostný WiFi internet.

Parkolás

Parkovisko pri hoteli zadarmo, parkovanie v garáži za poplatok (kapacita podzemnej garáže je obmedzená).

Állatok

Ubytovanie so zvieraťom za poplatok.

Érkezés / Távozás

Check in 14:00 hod. / Check out 12:00 hod.

Ár

Hotel Lomnica **** sa nachádza v centre Tatranskej Lomnice, jednej z najkrajších a najväčších osád Vysokých Tatier. Patrí medzi najstaršie hotely v Tatrách a len málo hotelov na Slovensku sa môže pýšiť takou bohatou históriou ako Hotel Lomnica. Otvorili ho v roku 1893 a jeho projektantom bol architekt Gedeon Majunke zo Spišskej Soboty. Budova hotela bola unikátom a to nielen preto, že bola prvá svojho druhu vo Vysokých Tatrách, ale aj konštrukciou. Hotel sa totiž zaradil medzi najväčšie hrazdené budovy v bývalom Rakúsko-Uhorsku. Hotel poskytoval svoje služby do začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia a po kompletnej rekonštrukcii otvoril hosťom svoje brány opäť v roku 2016. Ponúka komfortné ubytovanie, zážitkovú a tradičnú gastronómiu a mnoho ďalších zariadení, vrátane wellness alebo služby concierge. K ďalším službám a zariadeniam patrí napr. aj skibus, kyvadlová doprava a pre elektromobily sú za poplatok k dispozícii dve nabíjacie stanice – jedna dvojmiestna na vonkajšom parkovisku a jedna jednomiestna v podzemnej garáži. Hotel bol od nepamäti centrom kultúrneho života a túto jeho unikátnosť aj dnes podčiarkujú nielen originály obrazov v jeho priestoroch, ale aj vlastná galéria s témetickými výstavami. Hostia si môžu pozrieť hodnotné umelecké diela nielen v hotelovej galérii, ale aj na chodbách hotela, v kaviarni, reštaurácii či na izbách. Hotel Lomnica je hotelom v elegantnom štýle, s dávkou umenia, štipkou luxusu a nádychom kultúry. Tatranská Lomnica patrí k najznámejším turistickým centrám Vysokých Tatier, má vhodné dopravné spojenia s celou oblasťou Tatier a ponúka bohaté možnosti kultúrneho, spoločenského a športového vyžitia. V letnej sezóne je Tatranská Lomnica vhodným východiskvým bodom pre vysokohorské túry na Sliezsky dom, Slavkovský štít, Zbojnícku chatu, Skalnaté pleso, výlety do Popradu, Kežmarku, Belianskej jaskyne, alebo termálneho kúpaliska Vrbov či aquaparku Aquacity Poprad. V zime sú lyžiarom k dispozícii priamo v Tatranskej Lomnici 3 lyžiarske vleky Yamy, Čučoriedky, sedačková lanovka do Lomnického sedla a kabínková lanovka na Skalnaté Pleso, ako aj služby lyžiarskych škôl, ski servis a požičovne športových potrieb.

Szállás

Hotel poskytuje ubytovanie v moderne zariadených izbách, suitach a apartmánoch s nádnerným výhľadom na tatranské vrcholy. Priestranné izby sú zariadené v secesnom alebo modernom štýle a vybavené TV s plochou obrazovkou, minibarom, trezorom, telefónom, WiFi pripojením na internet a majú kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou. Župany a papuče sú tiež k dispozícii. V suitách je príslušenstvo na prípravu čaju a v suite Deluxe aj vírivka na terase. Hotel je rozdelený na historickú a modernú časť (v historickej časti ponúka 30 izieb, v modernej 37). Názvy apartmánov sú podľa panovníkov Rakúsko-Uhorska: Maximilián, Rudolf, Ferdinand, najväčší – prezidentský – Mária Terézia.

Szobák

Izba Štandard

Všetky izby sú vzdušné, priestranné a zariadené v krásnom secesnom štýle. Niektoré izby sú s balkónom a nádherným výhľadom na tatranské končiare, k dispozícii sú aj bezbarierové izby, rodinná izba, izby s možnosťou prístelky a detskej postieľky.

Suite

Suites predstavujú dokonalý súzvuk nadštandardného ubytovania a histórie s výnimočným servisom a nádherným výhľadom priamo na Vysoké Tatry. Všetky suites sú vybavené trezorom, čajovým servisom a dennou časťou ako stvorenou na relax. Na výber máte z troch CLASSIC SUITE a jednej Suite Mária Antoinetta. Pre náročnejších hostí je k dispozícii výnimočná Suite Mária Antoinetta ponukajúca súkromie v podobe vlastnej terasy s vírivkou.

Apartmán

Predstavujú luxus kombinujúci rakúsko-uhorskú tradíciu, moderné vybavenie a ukážkový servis. Každý apartmán je jedinečný, no spoločným menovateľom je luxusné vybavenie a nádherný výhľad. Apartmány sú 4. Tri sú situované v historickej časti hotela, dva z nich sú mezonetové. Najväčší z apartmánov, Mária Terézia, sa nachádza v novopostavenej hotelovej časti. Každý apartmán je zariadený v unikátnom štýle a dodáva neopakovateľnú atmosféru.

Táplálás

V hotelovej reštaurácii Sissi a reštaurácii s vinárňou Franz Josef podávajú tradičné jedlá rakúsko-uhorskej kuchyne alebo sezónny jedálny lístok a kávu a vína z celého sveta. K dispozícii je aj kaviareň Mozart s terasou a výhľadom na Lomnický štít, kde podávajú aj cukrovinky vlastnej výroby.

Wellness

 • dve vírivky (vonkajšia vírivka s oddychovou zónou a vnútorná vírivka s privátnou zónou)
 • sauny (fínska sauna, infrasauna, bylinková parná sauna)
 • ochladzovací bazén
 • soľné a tatranské tepidárium
 • zážitková sprcha

Po 19:00 hod. vstup bez detí do 15 rokov. V pondelok z dôvodu sanitácie masáže dostupné až od 14:00 hod.

Úszómedence

Vnútorný plavecký bazén s protiprúdom (hĺbka 1,3 m, veľkosťou 10 x 4 m).

Szolgáltatás

 • 24 hodinová služba na recepcii
 • portier služba
 • concierge služba (služba tzv. komorníka)
 • taxi služba
 • hotelový skibus
 • transfer hostí z letiska a preprava osôb
 • sprostredkovanie požičovne automobilov
 • požičovňa bicyklov a športových potrieb
 • požičovňa spoločenských hier
 • trezor
 • úschovňa batožín
 • požičovňa audiovizuálnej konferenčnej techniky (flipchart, dataprojektor, plazmová TV, podľa potreby)
 • kopírovanie, fax, sekretárske služby, tlmočenie, asistentské služby
 • služby čistiarne a sušiarne
 • žehlička a žehliaca doska na zapožičanie
 • moderná úschovňa lyžiarskeho a snowboardového výstroja s ozónovým čistením
 • vlastný obchod Lomnica shop s predajom suvenírov, oblečenia, šperkov, kozmetiky a novín
 • kozmetické procedúry, kaderníctvo, manikúra a pedikúra

Gyermekek

detský kútik s hračkami, kútik umenia a animačný program
detská postieľka

Konferenciák és képzés

Hotel je ideálnym miestom na stretnutia pri akejkoľvek pracovnej či rodinnej príležitosti od firemných konferencií a workshopov až po oslavy a ďalšie akcie. K dispozícii je niekoľko konferenčných sál, ale aj menších miestností s bohatým technickým vybavením (flipchart, plátno, whiteboard, projektory a televízory, notebooky, tlačiarne, ozvučenie, bezdrôtové mikrofóny, WiFi, tlmočník a pódium).


Foglaljon most
© 2018 CA SORGER - Feltételek - Érintkezés | Minden jog fenntartva.