Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Hotel The Grand Vígľaš

Zariadenie je momentálne vyradené z našej ponuky !

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha hotela

Hotel sa nachádza v obci Vígľaš, cca 13 km od mesta Zvolen.

Internet

WiFi zdarma v celom hoteli.

Parkovanie

Parkovisko pri hoteli je pre ubytovaných hostí zadarmo.

Zvieratá

Ubytovanie so psom je dovolené iba v izbách kategórie Superior.

Check in/ Check out

Check in od 14:00 hod. / Check out do 10:00 hod.

Popis hotela

Zámocký hotel The Grand Vígľaš **** sa nachádza priamo v srdci Slovenska, neďaleko mesta Zvolen a ponúka luxusné služby v historickom prostredí. Objekt zámku je zapísaný v zozname Národných kultúrnych pamiatok a je unikátom v rámci Slovenska. Rozsiahla rekonštrukcia zámku z 13 st. bola dokončená v roku 2014, po ktorej vznikol kongresový hotel s poskytovaním wellness služieb. Prvé nádvorie zámku je prístupné širšej verejnosti, druhé je vyhradené pre ubytovaných hostí. Hostia sa tu majú možnosť presunúť v čase do stredovekých čias aj so svojou rodinou, priateľmi a známymi a zúčastniť sa prehliadky zámku s odborným výkladom. Pre tých mladšie narodených malých rytierov je v ponuke drobný suvenír a tak malých ako aj veľkých tu čaká zaujímavý historický program na nádvorí. Areál hotela i jeho okolie ponúka možnosti na rôzne aktivity, vrátane cyklistiky a turistiky. Jazda na koni a tenisový kurt je k dispozícii za príplatok. Hotel je dostupný zo všetkých krajských ciest, leží len pár minút od letiska Sliač, prípadne 2 hodiny cesty od letísk v Bratislave a Budapešti.

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené v 55 komnatách v ôsmych kategóriách. Súčasťou vybavenia izieb je TV so SAT príjmom, hotelová bielizeň, župan, fén, hotelová kozmetika, papučky, minibar (za poplatok) a WiFi pripojenie na internet.

Typy izieb

Izba Classic

Priestranná dvojlôžková izba ladená v modrej alebo červenej farbe.

Izba Superior

Priestranná dvojlôžková izba s historickou atmosférou a doplnkami, vhodná aj pre pobyt s domácim zvieratkom.

Izba DeLuxe

Priestranná dvojlôžková luxusná izba, posteľ s baldachýnom a fantastickým výhľadom na okolité prostredie ponad hradby zámku.

Apartmán Classic

Štýlový apartmán s krásnymi výhľadmi na zámocké nádvorie alebo na okolitú krajinu. Ideálny pre rodiny s deťmi.

Apartmán Superior

Apartmán pre náročných cestovateľov s krásnym výhľadom na okolitú krajinu.

Apartmán Dracula

Dvojlôžkový špeciálny apartmán v priľahlej bašte hradeného opevnenia vhodný pre odvážnych. Tajomná skriňa, točivé schody do podzemia, kostry, lebky, reťaze a únikový východ do lesa dodajú vášmu pobytu nádych dobrodružstva.

Apartmán Kastelán

Špeciálny apartmán nachádzajúci sa priamo v historickej vstupnej veži. Má samostatný vstup a ďalšie 2 poschodia nad sebou. Výhľad na nádvorie, vstup a širšie okolie.

Apartmán DeLuxe

Tento luxusný apartmán uspokojí aj tých najnáročnejších hostí. Drevená posteľ s baldachýnom, jedinečná kúpeľňa s vaňou na nožičkách a samozrejme krásny výhľad.

Stravovanie

Veľkoryso riešená reštaurácia Anjou Court ponúka príjemné prostredie s grandióznym krbom a bohato zdobeným ručne maľovaným stropom. K dispozícii je ďalej hradná kaviareň Kráľa Ľudovíta l., prístupná priamo zo vstupného nádvoria so zdobenými gotickými klenbami a Dragon Cigar Bar, miesto pre milovníkov kubánskych cigár a koňaku. Raňajky sú podávané formou bufetu v čase od 7:30 hod do 10:00 hod., obed formou 3-chodového menu (do 15 osôb) alebo formou bufetu a večera formou bufetu v čase od 18:00 hod do 20:00 hod.

Wellness

 • ľadové vedro
 • vírivý kúpeľ
 • whirpool (jacuzzi)
 • masáže (aromatická, klasická, lávovými kameňmi, reflexná, športová, uvoľňujúca masáž s olejom a iné)
 • bankovanie
 • ochladzovací bazén
 • sauny (fínska a infrasauna)
 • aerobik a aerobic aqua

Bazén

Bazén s protiprúdom (rozmery 10 x 4 m; hĺbka 1,50 m; teplota vody 28°C).

Služby

 • jazda na koni
 • požičovňa bicyklov
 • denná tlač
 • úschovňa batožín
 • recepcia s nepretržitou prevádzkou
 • kaderníctvo a kozmetický salón

Deti

detský kútik
detský animačný program (vo vybraných termínoch)
detské stoličky v reštaurácii
detská postieľka zadarmo
Babysitting, opatrovanie detí (na objednávku)

Voľný čas

Priamo na zámku sú organizované prehliadky do vnútorných častí zámku 3x denne. Pre ubytovaných hostí sú pravidelne zabezpečované programy s dobovou muzikou, tancom, živými atrakciami, sokoliarmi, šermiarmi a rytiermi. Grand Vigľaš podporuje ľudovú muziku, remeslá a taktiež podujatia z regiónu, umelcov z Podpoľania a okolia. Možné sú športové aktivity: tenis, jazda na koňoch, golf, paragliding, vyhliadkové lety na Sliači či cyklovýlety.

Tipy na výlety v okolí:

Kongresy a školenia

Na usporiadanie firemných podujatí má hotel k dispozícii kongresovú sálu kráľa Žigmunda s kapacitou 250 osôb, kongresovú sálu kráľa Mateja Korvína s kapacitou 50 osôb, Biely a červený salónik s kapacitou 50 osôb, Veľkú rytiersku sálu s kapacitou 100 miest na státie a Kaplnku s kapacitou 110 miest.
Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !


❔ Poslať otázku
© 2019 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.