Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Hotel Montfort Tatranská Javorina

Zariadenie je momentálne vyradené z našej ponuky !

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha hotela

V obci Tatranská Javorina pri hraniciach s Poľskom. Od Ždiaru je Tatranská Javorina vzdialená 11 kilometrov a od hraničného priechodu do Poľska na Lysej Poľane 2,5 kilometra.

Internet

Bezplatné WiFi pripojenie.

Parkovanie

Bezplatné súkromné parkovisko pri hoteli.

Zvieratá

Domáce zvieratá sú povolené za poplatok.

Check in/ Check out

14:00 hod. / 10:00 hod.

Popis hotela

Hotel Montfort **** sa nachádza v prekrásnom prostredí Belianskych Tatier, na okraji obce Tatranská Javorina pri hraniciach s Poľskom. Hotel má bohatú históriu a ubytovacie zariadenie, ktoré dlhé roky nieslo názov Poľana, postavili v Tatranskej Javorine výlučne pre potreby vedenia komunistickej strany. Hotel bol svojho času najstráženejším miestom vo Vysokých Tatrách, pretože slúžil výlučne pre vládny aparát. S tým zámerom ho v rokoch 1973 až 1974 aj  projektovali.  Dôležitú úlohu však zohrala aj poloha samotná a už v 19. storočí tu postavil svoj lovecký zámoček knieža August Kraft von Hohenlohe. V sedemdesiatych rokoch minulého storočia sa uvažovalo nad zbúraním kaštieľa, no nakoniec ho zachránili a dnes je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Hotel bol sprístupnený verejnosti po roku 1989, prešiel od revolúcie viacerými rekonštrukciami, zmenil sa na štvorhviezdičkový komplex a v súčasnosti ponúka klientom komfort a kvalitné hotelové služby. Súčasný názov hotela pochádza z dvoch francúzskych slov mont (hora) a fort (silný), „silná hora“ a je nositeľom názvu rovnomennej pevnosti postavenej v stredoveku. Pevnosť bola prvým známym sídlom Rádu nemeckých rytierov vo Svätej zemi počas križiackych výprav do Kráľovstva Jeruzalemského. Poloha hotela poskytuje záruku, že klienti nebudú nikým a ničím rušení. Žiadne betónové plochy, žiadny ruch veľkomiest, žiadni turisti či návštevníci. Na spoločenské stretnutia sú v hoteli k dispozícií dva Modré salóniky,  kinosála a vstupná hala, pričom k dispozícii je aj prezentačná technika, ďalej reštaurácia a kaviareň s nádherným výhľadom. Na spestrenie pobytu a posilnenie športového ducha hotel Montfort ponúka široké spektrum športových aktivít, ako napríklad bowling, fitnes, squash a mnohé iné. V hotelovom wellness centre si klienti môžu dopriať nielen fyzický, ale aj psychický relax - vôňu a teplo sáun, rozmaznávanie tela rôznymi masážami alebo vychutnať relaxačný bazén s protiprúdom a jacuzzi. Hotel má vlastnú lyžiarsku školu a požičovňu bicyklov. Detský klub, služba stráženia detí a upratovanie sú za príplatok. Hotel je ideálnym miestom na relaxovanie a oddych v horách či tým správnym miestom na kongresy a pracovné stretnutia. Tatranská Javorina je malebná severotatranská podhorská obec neďaleko poľských hraníc, nachádzajúca sa v lesoch, ktorých významnú zložku tvoril v minulosti javor a preto niektoré poľany a lesy dostali zásluhou pastierov aj “javorové” mená. K obci patria i osady Podspády a Lysá Poľana.

Ubytovanie

Pre hostí je k dispozícii ubytovanie vo vkusne zariadených dvojlôžkových a trojlôžkových izbách, rodinných izbách a v luxusných apartmánoch. Pre imobilných hostí je v hoteli bezbariérová izba. Na všetkých izbách a apartmánoch sa nachádza televízor, telefón, bezplatné pripojenie na WiFi, minibar, vlastná kúpeľňa s WC a na požiadanie aj možnosť prístelky. Apartmány majú okrem toho aj balkón s krásnym výhľadom na vrch Muráň.

Typy izieb

Dvojlôžková izba

Vybavenie: vaňa alebo sprchovací kút, WC, sušič vlasov, TV + SAT, telefón, wifi, internet, minibar, župan, papučky, prístelka (na vyžiadanie).

Trojlôžková izba

Vybavenie: vaňa, WC, sušič vlasov, TV + SAT, telefón, wifi, internet, minibar, župan, papučky, prístelka (na vyžiadanie).

Rodinná izba

Vybavenie: 2 samostatné dvojlôžkové izby (so samostatným vchodom) prepojené spojovacími dverami, vaňa alebo sprchovací kút, WC, sušič vlasov, TV + SAT, telefón, wifi, interne t, minibar, župan, papučky, prístelka (na vyžiadanie).

Apartmán Muráň

Vybavenie: balkón s výhľadom na Muráň, 2 samostatné spálňové časti (na vyžiadanie), obývacia časť, vaňa, WC, sušič vlasov, TV + SAT, telefón, wifi, internet, minibar, župan, papučky, kávový a čajový servis, prístelka (na vyžiadanie).

Apartmán Honeymoon

Vybavenie: romantické uvítacie prekvapenie, balkón s výhľadom na Muráň, samostatná spálňová a obývacia časť, vaňa, WC, sušič vlasov, TV + SAT, telefón, wifi, internet, minibar, župan, papučky, kávový a čajový servis, prístelka (na vyžiadanie).

Apartmán Hohenlohe

Vybavenie: balkón s výhľadom na Muráň, samostatná spálňová a obývacia časť, vaňa, WC, sušič vlasov, TV + SAT, telefón, wifi, internet, minibar, župan, papučky, kávový a čajový servis, prístelka (na vyžiadanie).

Stravovanie

Stravovanie je zabezpečené v štýlovej reštaurácii, ktorá ponúka bohatý výber gastronomických špecialít miestnej a medzinárodnej kuchyne, no aj diétne jedlá. O klientov sa postará skúsený tím kuchárov a ulahodí akýmkoľvek chutiam. V hoteli sa nachádza aj kaviareň, denný bar a tzv. Slovenská izba s folklórnymi dekoráciami, krbom a ponukou tradičnej slovenskej kuchyne a grilovaných špecialít.

Wellness

Bazén a wellness

 • Bazén
 • Skrinky vo fitness / wellness centre
 • Masáž celého tela
 • Masáž nôh
 • Masáž krku
 • Masáž chrbta
 • Oddychová wellness miestnosť
 • Plážové stoličky / ležadlá
 • Bar pri bazéne
 • Uteráky na pláž / k bazénu
 • Vyhrievaný bazén
 • Bazén s výhľadom
 • Vodná šmykľavka
 • Krytý bazén (celoročne otvorený) (za príplatok)
 • Vírivka / jacuzzi
 • Masáže (za príplatok)
 • Kúpeľné a wellness centrum
 • Fitnescentrum
 • Sauna

Voľný čas

Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !


❔ Poslať otázku
© 2019 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.