Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Hotel Marína Tatranská Lesná

Rezervuj teraz
Hotel Marína
Tatranská Lesná 2
059 60 Tatranská Lomnica
Slovenská republika
Zariadenie je momentálne vyradené z našej ponuky !

O HOTELI

Hotel Marína ****, pôvodne penzión Sanitas z roku 1931 (Sanitas = zdravie), neskôr, v roku 1946, zmenený na odborársku zotavovňu, od začiatku 50. rokov pod názvom Úderník (Úderník = priekopník nových socialistických metód práce), patriaca odborárskej rekreačnej ústredni Zdravá generácia. V roku 1990 zotavovňu premenovali na Marínu, podľa lyrickej básne A. Sládkoviča. Hotel je znovu zrekonštruovaný, vo funkcionalistickom štýle, so zachovaním pôvodnej architektúry a disponuje reštauráciou, lobby barom, vlastnou vinárňou a rehabilitačnými vaňami a wellnessom. Nachádza v nádhernom prostredí Vysokých Tatier, v osade Tatranská Lesná, pri Ceste slobody, medzi Horným Smokovcom a Tatranskou Lomnicou. Budova stojí na vyvýšenine nad „Cestou slobody“ v nadmorskej výške 944 m, čo ju predurčuje k liečbe respiračných ochorení. Osadu Tatranská Lesná pôvodne vytvorilo zoskupenie penziónov, z nich najväčší sa stal miestom medzinárodnej detskej rekreácie. V zime je tu menšie lyžiarske stredisko. Osada je východiskom na túry do centrálnej i východnej časti Vysokých Tatier. Vo vzdialenosti do 50 metrov sa začínajú viaceré turistické chodníky - v blízkosti hotela je turistický chodník, ktorý vedie na Hrebienok, do Studenej doliny, alebo turisticko - cyklistický chodník vedúci napr. do Starého Smokovca - a Lomnický štít je vzdialený 6 km. Hostia si môžu oddýchnuť pri umelo vybudovanom plese "Pleso Lesná" (pleso má špecifickú tyrkysovú farbu a plavajú v ňom pstruhy lososovité) alebo zašportovať na tenisovom kurte s umelým trávnikom. Hotel Marína svojou polohou a vybavenosťou je vhodný pre biznis hostí, individuálnych hostí, pre milovníkov Vysokých Tatier či športovcov, ale aj pre rodiny s deťmi či pre ľudí, ktorý si chcú oddýchnuť v tichom horskom prostredí.

UBYTOVANIE

Hotel poskytuje ubytovanie v 8 dvojlôžkových izbách, 1 jednolôžkovej izbe s možnosťou prístelky, 1 dvojlôžkovej izbe s možnosťou prístelky a v dvoch apartmánoch. Hotelové izby sú vybavené nočnými stolíkmi, písacím stolom, plochým LCD televízorom, minibarom, fénom, trezorom, sprchovacím kútom a hygienickým balíčkom. Každá izba disponuje balkónom.

POLOHA HOTELA

V tichom prostredí osady v Tatranskej Lesnej. Najbližšie letisko Poprad – Tatry sa nachádza 15 km od hotela a najbližšia autobusová a železničná stanica je vzdialená 5 minút chôdze.

STRAVOVANIE

Hotelová reštaurácia ponúka chutný výber jedál z A la cart, ktorú pripravuje známy slovenský šéfkuchár. Pre ubytovaných hostí hotel ponúka raňajky, obedy a večere. Kapacita hotelovej reštaurácie je 40 osôb, v lete s možnosťou posedenia na terase. Reštaurácia je vhodná na organizáciu malých školení, konferencií ale aj rodinných osláv. Lobby bar má kapacitu 16 osôb. Je vhodný aj na neformálne pracovné stretnutia a posedenia pri dobrej káve. Štýlová vináreň hotela ponúka kvalitné vína (kapacita vinárne je 6 osôb).

TYPY IZIEB

  • Jedno- a dvojlôžková izba
  • Apartmány

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

VYBAVENIE HOTEL MARÍNA **** TATRANSKÁ LESNÁ

PREČO SI VYBRAŤ TENTO HOTEL

Tiché prostredie, špičkový hotel, milý personál , výborné jedlo.
Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !


❔ Poslať otázku

Najčastejšie otázky o hoteli Hotel Marína **** Tatranská Lesná

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím