Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Dixon Resort Congress Hotel & Aqualand Banská Bystrica

Rezervuj teraz
Dixon resort
Švermova ulica 32
974 04 Banská Bystrica
Slovenská republika
Zariadenie je momentálne vyradené z našej ponuky !

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha hotela

V blízkosti historického centra mesta Banská Bystrica. Najbližšia autobusová zastávka sa nachádza len 50 metrov od hotela Dixon. Letisko Sliač je vzdialené 10 km. Zo zjazdu z diaľnice v oboch smeroch má hotel umiestnené navigačné tabule (pouličné osvetlenia, mosty).

Internet

Pripojenie na internet cez WiFi zdarma v celom hoteli.

Parkovanie

Monitorované veľké parkovisko pri hoteli zdarma (kapacita až 500 miest).

Zvieratá

Domáce zvieratá povolené za poplatok.

Popis hotela

Dixon Resort Congress Hotel & Aqualand **** sa nachádza v blízkosti historického centra mesta Banská Bystrica, v oddychovej zóne, obklopený zeleňou a krásnymi horami. Prednosťou hotela je komplexnosť poskytovaných interiérových a exteriérových služieb v srdci Slovenska. Hotel je známy výbornou kuchyňou, útulným wellness centrom s vodným a vitálnym svetom a širokou ponukou celoročných športovísk vhodných aj pre organizáciu firemných športových hier a teambuildingov. Súčasťou rezortu je aj letný Aqualand, obľúbené regionálne kúpalisko s bazénmi a jazerom s vodnými atrakciami. Rezort disponuje priestrannou reštauráciou s kapacitou 200 miest, letnou terasou s detským ihriskom. V areáli sa nachádza aj Pizza Bowling so 4 dráhami s barom, biliard, airhokej, 9 tenisových kurtov, bedmintonová hala s 12 kurtmi, 2 umelotrávnaté ihriská na futbal, beach volejbal, minigolf, 900 m In-line dráha, jazero s wakeboardingom a nafukovacia atrakcia na jazere Aqua Fun Park. V tesnej blízkosti sa nachádza najväčšia diskotéka na Slovensku Ministry of Fun. Širokou ponukou relaxačných a športových aktivít je hotel ideálnym miestom nielen pre jednotlivcov, ale aj na organizovanie veľkých firemných športových podujatí, konferencií, školení či rôznych spoločenských udalostí.

Ubytovanie

Hotel poskytuje komfortné ubytovanie v 105 izbách a klimatizovaných suitách. Celková ubytovacia kapacita je 235 lôžok. Všetky izby majú kúpeľňu s WC, minibar, trezor, fén a TV-SAT. Izby Executive sa nachádzajú v dvoj podlažnej hotelovej časti bez výťahu. Izby Comfort a Suity sa nachádzajú v šesť podlažnej časti hotela s výťahom.

Typy izieb

Izby Executive

situované v dvoj podlažnej časti hotela bez výťahu, oddelené lôžka, TV so SAT príjmom, kúpeľňa s WC a sprchovacím kútom, telefón, trezor, fén, možnosť prístelky

Izby Comfort

situované v šesť podlažnej časti hotela s výťahom, balkón, klimatizácia, oddelené lôžka, minibar, TV so SAT príjmom, bezbariérová kúpeľňa s WC a sprchovacím kútom / vaňou, telefón, trezor, fén, možnosť prístelky

Suity Comfort

situované v šesť podlažnej časti hotela s výťahom, balkón, klimatizácia, manželská posteľ, oddelené lôžka, minibar, TV so SAT príjmom, bezbariérová kúpeľňa s WC a vaňou, telefón, trezor, fén, župan, možnosť prístelky

Suity De Luxe

situované v šesť podlažnej časti hotela s výťahom, balkón, klimatizácia, manželská posteľ, oddelené lôžka, minibar, TV so SAT príjmom, bezbariérová kúpeľňa s WC a vaňou, telefón, trezor, fén, župan, možnosť prístelky

Stravovanie

Príjemná hotelová reštaurácia ponúka rozmanité kulinárske špeciality. V hoteli je k dispozícii aj bar so širokou ponukou koktielov vo vstupnej hale alebo letná terasa. Raňajky sú podávané formou bufetových stolov (na požiadanie raňajky na izbe), obedy formou výberu z menu, večere formou bufetových stolov (pri nižšej obsadenosti výber zo zúženého 2-chodového menu).

Wellness

 • sauny (eukalyptová, fínska, infrasana)
 • whirlpool (jacuzzi)
 • 2 tepidáriá
 • ochladzovací bazén
 • ľadové vedro
 • zábaly a masáže (klasická, aromatická, lávovými kameňmi, medová, reflexná, relaxačná, bankovanie, ošetrenie celulitídy,  rašelinový zábal ai)

Bazén

Vnútorný bazén s vodnými atrakciami.
6 vonkajších bazénov v areáli plážového kúpaliska Aqualand (otvorené od 1.5. do 30.8.)(teplota vody 25 - 32°C), 3 tobogany, šmykľavky a vodný zábavný park.

Služby

 • tenisové kurty a hala
 • bedmintonová hala (bedminton, vybíjaná, speedminton, floorbal)
 • biliard, bowling
 • futbalové ihriská
 • minigolf
 • rybolov - od 1. mája do 30. septembra, možnosť lovu pstruhov
 • plážový volejbal
 • vodné športy (vodné bicykle, loďky, aquazorbing)

Deti

- mikrovlnná rúra na ohrev detskej stravy na recepci
- animačný program počas špeciálnych období (Jesenné prázdniny, Halloween, Vianoce, Silvester, Veľká Noc..)
- detský bazén (počas letnej sezóny)

Voľný čas

Hotel je situovaný v širšom centre, nachádza sa v oddychovej zóne starobylého mesta Banská Bystrica, pri letnom kúpalisku a športovo-rekreačnom areáli a neďaleko ďalších turistických a lyžiarskych centier stredného Slovenska. Golfové ihrisko Tri Duby je vzdialené 10 km. Milovníci zimných športov nájdu v okruhu 10 km od hotela lyžiarske strediská Králiky, Šachtičky a Selce, ku ktorým vás od hotela dovezie súkromný minibus.

Kongresy a školenia

Hotel disponuje komplexne vybaveným kongresovým centrom (3 veľké kongresové sály, 5 školiacich salónov a 2 salóniky) s celkovou kapacitou 500 osôb. Vybavenie: audiovizuálna technika, osvetlenie, klíma, tlmočnícka technika, stand by, ozvučenie, flip chart, projektor.
Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !


❔ Poslať otázku
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím