Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Eko-šport hotel Björnson

Rezervuj teraz
Eko-šport hotel Björnson
Demänovská Dolina 77
031 01 Demänovská Dolina

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha hotela

V Demänovskej doline, 100 m od lyžiarskeho strediska Jasná.

Internet

WiFi pripojene v celom hoteli zadarmo.

Parkovanie

Nestrážené parkovanie pred hotelom zadarmo.

Zvieratá

Ubytovanie s domácim zvieraťom za poplatok.

Popis hotela

Eko-šport hotel Björnson *** sa nachádza v Demänovskej doline, uprostred známeho lyžiarskeho strediska Jasná. Svoj názov nesie chata po nórskom spisovateľovi Björnstjernovi Björnsonovi, nositeľovi Nobelovej ceny za literatúru. Pôvodná horská chata Björnson bola postavená v roku 1952 v typickom horskom štýle a patrila k najmodernejším chatám tej doby. Po roku 2000 však chata začala chátrať a fungovala len v obmedzenom režime. V roku 2015 začala preto kompletná rekonštrukcia, ktorá bola dokončená v roku 2016. V areáli hotela sa spolu s hlavnou chatou nachádzajú ďalšie dve ubytovacie zariadenia, Villa a Hostel. Hotel poskytuje svojím klientom bohatú ponuku doplnkových služieb ako napr. exteriérovú saunu a fínsky kúpeľ, altánok s grilom, detské ihrisko či požičovňu športových potrieb. V hoteli sa nachádza aj štýlová reštaurácia s terasou a s panoramatickým výhľadom na nádhernú okolitú prírodu. Demänovská dolina, v ktorej sa hotel nachádza, patrí k najkrajším miestam na Slovensku. Okolie hotela, prostredie Demänovskej doliny, ako aj Chopok sú skvelým miestom pre outdoorové teambuildingové aktivity. Poloha hotela ho predurčuje k veľkému množstvu letných aj zimných aktivít - od prechádzok po upravených turistických trasách, cez lyžovanie, bežkovanie, paragliding až po vysokohorskú turistiku a horolezectvo. A práve vďaka krásnej prírode a všestranným športovým, ale aj kultúrnym možnostiam v okolí, je hotel Björnson ideálnou dovolenkovou destináciou nielen v zime, ale počas celého roka. Björnsonka je vhodným miestom aj pre organizáciu firemných podujatí, workshopov a seminárov. Pobyt v legendárnom horskom hoteli je dokonalým relaxom uprostred krásnej prírody Demänovskej doliny a lyžiarskeho strediska Jasná.

Ubytovanie

Po kompletnej rekonštrukcii poskytuje hotel ubytovanie v dvojlôžkových a v dvoch rodinných izbách. Izby majú vlastné kúpeľne a sociálne zariadenie, TV a WiFi pripojenie na internet. Spoločenská miestnosť s množstvom atraktivít a hier je určená pre malých aj veľkých návštevníkov. Celková ubytovacia kapacita je 34 izieb a 97 lôžok. Na školenia a pracovné workshopy je určený rokovací salónik, ako aj priestor reštaurácie.

Typy izieb

Dvojlôžková izba Standard

Izba s dvoma oddelenými lôžkami, alebo manželskou posteľou.

Dvojlôžková izba Executive

Izba s manželskou posteľou a dvoma prístelkami, ktoré vzniknú rozložením pohodlnej sedačky.

Rodinná izba Family

Dve rodinné luxusné izby s manželskou posteľou, samostatným lôžkom a pohodlnou sedačkou, ktorej rozložením získame dve ďalšie prístelky. Rodinné izby susedia, dajú sa prepojiť a spojiť do jedného veľkorozmerného apartmánu.

Stravovanie

Reštaurácia sa nachádza v hlavnej chate a ponúka typické slovenské jedlá, ako aj vybrané špeciality medzinárodnej kuchyne. Pre ubytovaných hostí je stravovania formou polpenzie.

Wellness

  • Hriatô – exteriérová relaxačná zóna s kúpacími kaďami a oddychovou miestnosťou a saunou.

Služby

  • Altánok s grilom
  • Detské ihrisko
  • Ihrisko na pétanque
  • Basketbalový kôš
  • Požičovňa športových potrieb
  • Activity room v hlavnej chate (TV, kartový stolík, spoločenské hry, detský kútik, knižnica)
  • 24-hodinová recepcia
  • denné upratovanie

Voľný čas

Kongresy a školenia

Pre potreby workshopov, firemných podujatí a seminárov slúži salónik s kompletným technickým vybavením ako aj priestor reštaurácie.


Rezervuj teraz
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím