02 21 02 57 57
Holiday Village Tatralandia
Ráztocká 21
031 05 Liptovský Mikuláš
Slovenská republika
Turistický región
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok

Holiday Village Tatralandia Liptovský Mikuláš

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš
Prevádzková doba aquaparku od 5.9.2022 do začiatku zimnej sezóny:
 • Pondelok - Štvrtok, Nedeľa: 10:00 - 20:00 hod.
 • Piatok, Sobota a sviatky: 10:00 - 21:00 hod.
 • UPOZORNENIE: V termíne 19.9. - 22.9.2022 bude vodný park Tatralandia z prevádzkových dôvodov kompletne uzatvorený. Z toho dôvodu je zastavený predaj pobytov v Holiday Village Tatralandia na toto obdobie. Prvý možný check-in po odstávke je piatok 23.9.2022.
 • Od 5.9. do 18.9.2022 vrátane v prevádzke aj letné bazény a počas víkendov a sviatkov aj letné tobogany a Raftária.
 • Od 23.9.2022 bude v prevádzke len celoročný areál (celoročné bazény okrem šnorcholovacieho bazéna Snorkeling Pool, ktorého rekonštrukcia začala 5.9.2022) a časť tobogánov. Predpokladané spustenie prevádzky toboganovej veže Bašta po rekonštrukcii je koniec septembra.
Návštevníkom vodného parku budú aj počas jesene k dispozícii:
 • Keltský saunový svet
 • Surfovacia vlna
 • Wellness centrum
Prevádzka HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA: Odstávka ubytovacieho komplexu pre individuálnych klientov z dôvodu sanity je plánovaná na obdobie od 5.12. do 22.12.2022 vrátane (prvý check in 23.12.2022). 

Benefity pre hostí Holiday Village platné pri pobyte do 30.11.2022: celodenné multi vstupy do vodného parku Tatralandia, celodenné jednorázové vstupy Aqua Ticket do VP Bešeňová, lístky na lanovky v strediskách Jasná Nízke Tatry a Vysoké Tatry na každý deň pobytu.

Jedinečné štýlové ubytovanie v bungalovoch pri aquaparku Tatralandia

O ZARIADENÍ

Ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia je súčasťou Tatralandia Holiday Resortu, ktorý je najväčším celoročne otvoreným areálom vodnej zábavy, aquaparkom, aj s ubytovaním v strednej Európe. Celoročnosť aquaparku umožňuje zdroj termálnej vody prúdiaci z viac ako 2500 m hĺbky s teplotou až 60,7°C, ktorá má liečivé účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Okrem ubytovacieho komplexu Holiday Village sa tu nachádza aj Aquapark Tatralandia s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise, letný Funpark Tatralandia, reštaurácie, ihriská a športoviská, bowling, 5D kino, mini ZOO, Hurricane Factory, Liptov Aréna, Liptovská Mara a mnoho ďalších.

Holiday Village Tatralandia  sa nachádza v regióne Liptova, na severnom brehu priehrady Liprovská Mara len 2 km od Liptovského Mikuláša. Región obklopený Vysokými a Nízkymi Tatrami, Veľkou a Malou Fatrou a Chočskými vrchmi je bohatý na historické a kultúrne pamiatky a je známy svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom. Tatralandia Holiday Resort navštívili a odhalili tu svoje hviezdy na chodníku slávy aj známe slovenské a české osobnosti z televíznych obrazoviek, rádií ale aj zo sveta modelingu a športu. Milovníci adrenalínu si obľúbia niekoľkometrové šmýkačky a točité tmavé i otvorené, náročné aj menej náročné tobogany pre skupiny, páry a jednotlivcov. Najmenších návštevníkov iste zláka mini zoo a tešiť sa môžu aj na bohatý letný animačný program. Resort je ideálnym miestom nielen na letnú, ale aj zimnú dovolenku a to pre všetky vekové kategórie. Pre milovníkov lyžovania je k dispozícii  aj skibus, ktorý ich odvezie do známeho lyžiarskeho strediska na Slovensku, Jasná Nízke Tatry. Jednoducho zábava, relax a dobrodružstvo 365 dní v roku na jednom mieste, v Tatralandii Holiday Resorte.

UBYTOVANIE

Holiday Village Tatralandia je jedinečný ubytovací komplex svojho druhu na Slovensku. Tvorí ho 101 samostatne stojacích chatiek a bungalovov v radovej výstavbe s kapacitou až 500 osôb, rozdelených do 11 štýlových tématických osád. Každá ubytovacia jednotka má k dispozícii spoločenskú miestnosť so sedením (niektoré s krbom), SAT TV, rádio, telefón, kuchynský kút, chladničku, sprchu, WC, elektrické kúrenie, letnú terasu (niektoré s balkónom). Každá z osád je navyše vybavená štýlovými vonkajšími krbmi alebo ohniskami na grilovanie, detskými ihriskami a viacerými športoviskami. Viac detailov ubytovania.

 • LIPTOVSKÁ DEDINA
  14 štvormiestnych bungalovov, lavičky, ohnisko na opekanie, gril s altánkom, drevené včelíny, drevený rebriňák, kaplnka, zvonica studňa, pre deti preliezačky, hojdačky, drevený vláčik.
 • SKAUTSKÝ TÁBOR
  dve do štvorca usporiadané osady so vstupnými vlajkami tej ktorej osady, balans mostík, stenopreliezka, rukoliezka, bradlá, kombizostava, skok sem skok tam a drevený altánok, detské ihriská.
 • CENTRAL PARK
  40 štvormiestnych apartmánov, aréna so záhradnou besiedkou, záhradným krbom a lavičkami, množstvo športovísk – tenisové kurty, volejbalové a street-balové ihrisko, stolný tenis a ruské kolky.
 • RYBÁRSKA ZÁTOKA
  7 trojmiestnych rybárskych chalúp, preliezačky, hojdačky, drevený altánok, otvorené ohnisko, vonkajší gril.
 • DETSKÝ SVET
  rozprávkové pestrofarebné domčeky so 14 štvormiestnymi apartmánmi, vstupná brána od „Matelka“, ihriská, preliezačky, hojdačky a krížový farebný altánok.
 • REMESELNÍCKY DVOR
  5 štvormiestnych a 6 osemmiestnych bungalovov, drevené preliezačky, hojdačky, pieskoviská, lavičky, atmosféru dotvára i typické remeselnícke náradie debnárov, šindliarov, korytárov, hrnčiarov, kováčov, obuvníkov, olejkárov, pekárov a košikárov.
 • U POĽOVNÍKA
  6 osemmiestnych stromovito rozmiestnených bungalovov v zálesáckom štýle, atrakcie z dreva – posed, kŕmidlo, senník, preskakovačky, kladina, vratký mostík, hojdačka, volejbalové ihrisko.
 • ROMANTICKÁ ZÁHRADA
  18 štvormiestnych apartmánov s romantickými farbami na fasádach apartmánov, drevené preliezačky, hojdačky, pieskovisko a drevený altánok.
 • INDIÁNSKA OSADA
  vstupná brána s totemami, 6 štvormiestnych bungalovov v indiánskom štýle, v strede osady veľký vigvam s ohniskom pre dospelých a menší pre deti s výhľadom na tri stojace totemy.

POLOHA

V srdci Liptova, pri Aquaparku Tatralandia, len 2 km od Liptovského Mikuláša a 15 km od známeho turistického a lyžiarskeho strediska Jasná.

STRAVOVANIE

Holliday Village Tatralandia ponúka tradičnú kuchyňu v originálnom podaní a s moderným prevedením. V areáli je k dispozícii 12 reštaurácií a barov a je tu aj možnosť urobiť si vlastnú grilovačku pred chatkou. Záhradné grily a ohniská sú hosťom plne k dispozícii a na prianie je možnosť prichystať drevo a založiť oheň v krbe.

TYPY IZIEB

 • Apartmán DeLuxe (4 + 1)
  Apartmány ponúkajú luxusné a komfortné ubytovanie pre celú rodinu. Na prvom poschodí sa nachádza kuchynka s obývačkou, kde sa dá gauč jednoducho premeniť na plnohodnotnú jednolôžkovú posteľ. Rovnako tu nájdete aj moderne zariadenú kúpeľňu so sprchovacím kútom. Na druhom poschodí je útulne zariadená spálňa s manželskou posteľou a dvomi samostatnými lôžkami. Ďalšie služby a benefity: telefón, satelitná televízia, WiFi pripojenie, trezor, uteráky do Aquaparku,  zľava 30 % na prenájom VIP miestnosti v Tatralandii, voucher na drink zadarmo k hlavnému jedlu v hotelovej reštaurácii, možnosť využitia tenisového kurtu zadarmo, detské preliezačky, hojdačky, vonkajšie grily, kryté altánky.
 • Bungalov DeLuxe
  Bungalovy sú jednopodlažné samostatné chatky, kde nájdete spoločenskú miestnosť so sedacou súpravou, ktorá slúži ako prístelka. K dispozícii máte aj plne vybavenú kuchyňu s chladničkou, mikrovlnnou rúrou, umývačkou riadu a rýchlovarnou kanvicou. V spálni je umiestnená manželská posteľ a rozkladacia prístelka, ktorá slúži ako pridané lôžko. Ostatné vybavenie tvorí kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou, telefón, satelitná televízia, Wifi pripojenie, trezor, župany a uteráky na použitie v aquaparku. Každý bungalov má svoju vlastnú terasu so súkromným sedením a príjemný výhľadom na okolité vrchy Nízkych Tatier.
 • Chatka A (4 + 1)
 • Na prízemí sa nachádza kuchyňa, kúpeľňa a spoločenská miestnosť. V spoločenskej miestnosti je gauč, ktorý slúži ako prístelka. Na poschodí je spálňa s manželskou posteľou a dvoma samostatnými lôžkami. Každá chatka má balkón, letnú terasu s dreveným nábytkom a plne funkčné elektrické kúrenie. Ubytovaní hostia majú k dispozícii posteľnú bielizeň, osušky a uteráky.
 • Chatka B (3 + 1)
 • Samostatne stojace chatky s letnou terasou s dreveným nábytkom a plne funkčným elektrickým kúrením. V jednopodlažnej chatke je spoločenská miestnosť s gaučom, plne vybavená kuchyňa a kúpeľňa. V spálni je umiestnená manželská posteľ, samostatné lôžko a skriňa. Ubytovaní hostia majú k dispozícii posteľnú bielizeň, osušky a uteráky.
 • Chatka C (7 + 1)
 • Samostatne stojace chatky s letnou terasou s dreveným nábytkom a plne funkčným elektrickým kúrením. V chatke na prízemí je spoločenská miestnosť s gaučom, plne vybavená kuchyňa a kúpeľňa. Poschodie pozostáva z dvoch spální. 3-lôžková izba ponúka klientom manželskú posteľ a jedno samostatne stojace lôžko. V 4-lôžkovej izbe je manželská posteľ a dve samostatné lôžka alebo 4 samostatne stojace lôžka. Ubytovaní hostia majú k dispozícii posteľnú bielizeň, osušky a uteráky.

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

PARKOVANIE

Parkovisko neplatené, nestrážené.

VYBAVENIE HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

WELLNESS & SPA

 • Bazén vnútorný
  Ocean s teplotou vody 32°C a Paradise Pool s teplotou vody 34–36 °C a tiež Tropical Pool s teplotou vody 34–36 °C.
 • Bazén vonkajší
  Thermal Pool s teplotou vody 36°C.
 • Bazén so slanou vodou
  White Lagoon s teplotou vody 34–36 °C a vnútorný bazén s morskou vodou Bubble Pool s teplotou vody 34–36 °C.
 • Tobogán
  26 tobogánov a šmýkačiek, z toho 20 letných a 6 v prevádzke počas celého roka.
 • Aquapark
  Súčasťou Aquaparku Tatralandia.
 • Bazén plavecký vonkajší
  Niagara Pool s teplotou vody 28°C.

ŠPORT

 • Biliard
 • Bowling
 • Stolný tenis
 • Volejbal
 • Tenisový kurt
 • Šípky
 • Požičovňa bicyklov
  Korčúľ.

DETI

 • Detský kútik
 • Detské ihrisko vonkajšie
  Rozprávkové pestrofarebné domčeky so 14 štvormiestnymi apartmánmi, vstupná brána od „Matelka“, ihriská, preliezačky, hojdačky a krížový farebný altánok.
 • Detský bazén

VYBAVENIE IZBY

 • TV so SAT programami
 • Chladnička
 • Sprchovací kút

PARKOVANIE

 • Parkovisko nestrážené
  Zadarmo.
 • Parkovanie
  Parkovisko neplatené, nestrážené.

INTERNET

 • Internet Wi-Fi iba v spoločných priestoch
  Len v budove recepcie.

SLUŽBY

 • Gril, ohnisko
 • Animačný program
  Summer City - letné atrakcie pre deti aj dospelých, Westernové mestečko.
 • Recepcia s nepretržitou prevádzkou
 • Zmenáreň

EXTERIÉR

 • Terasa
  Niektoré len balkón.

MASÁŽE

 • Masáže
  Klasická, medová, anticelulitídová, aromatickú bylinková, ovocná, škoricová, športová, thajská masáž, lymfodrenážna masáž a iné.

PROCEDÚRY OSTATNÉ

 • Procedúry
  Pleťové masky, elektroliečba, bioptrón, horské slnko, solux, oxygenoterapia a iné.

KÚPELE - VODOLIEČBA

 • Kúpeľ
  Kyslíkový regeneračný kúpeľ, kyslíkový regeneračný kúpeľ so smrekovou arómou, omladzujúci chladiaci kúpeľ z 31 liečivých bylín a iné.

JEDLO A NÁPOJE

 • Reštaurácia
  Zbojnícka koliba, U Furmana.
 • Kuchyňa/ kuchynský kút
 • Bezlepková strava
 • Raňajky formou bufetu
  Podávajú sa v čase od 7:00 hod. do 10:00 hod.
 • Večera formou menu
  Podáva sa v čase od 18:00 hod. do 20:00 hod.
 • Bar
  Lobby bar.
 • Á la carte reštaurácia

BEZBARIÉROVÝ PRÍSTUP

 • Izby / zariadenie pre telesne postihnutých
  Bungalov je prispôsobený pre vstup s vozíkom.

DOMÁCE ZVIERATÁ

 • Domáce zviera zakázané

KONGRESY A ŠKOLENIA

 • Kongresová sála
  Kongresové centrum s kapacitou 420 miest, možnosť rozdeliť aj na 3 samostatné miestnosti .

SAUNY

 • Sauny
  Keltský saunový svet - komplex 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr.

VYBAVENIE ĎALŠIE

 • Obchody (na mieste)
  Minimarket, športové oblečenie a doplnky.

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE

Štýlovo zariadené chatky situované v bezprostrednej blízkosti najväčšieho vodného parku na Slovensku. Chatky sú rozdelené  do 11 tematických osád. Jednoducho ubytovanie, zábava, relax a dobrodružstvo 365 dní v roku na jednom mieste. Vhodné pre rodinné dovolenky.

PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • nádherné prostredie Liptova
 • vodný park
 • letné animačné programy
 • bezplatný skibus počas zimnej sezóny do lyžiarskeho strediska Jasná
 • v okolí množstvo aktivít

V termíne 20.10. - 05.12.2022 deti do 12 rokov ubytovanie, raňajky, vstupy do vodného parku Tatralandia ZADARMO.

Nárok na ubytovanie s raňajkami zadarmo majú max. 2 deti do 12 rokov v 1 chatke ubytované s 1 alebo 2 dospelými platiacimi osobami.

Prevádzková doba aquaparku od 5.9.2022 do začiatku zimnej sezóny:
 • Pondelok - Štvrtok, Nedeľa: 10:00 - 20:00 hod.
 • Piatok, Sobota a sviatky: 10:00 - 21:00 hod.
 • UPOZORNENIE: V termíne 19.9. - 22.9.2022 bude vodný park Tatralandia z prevádzkových dôvodov kompletne uzatvorený. Z toho dôvodu je zastavený predaj pobytov v Holiday Village Tatralandia na toto obdobie. Prvý možný check-in po odstávke je piatok 23.9.2022.
 • Od 5.9. do 18.9.2022 vrátane v prevádzke aj letné bazény a počas víkendov a sviatkov aj letné tobogany a Raftária.
 • Od 23.9.2022 bude v prevádzke len celoročný areál (celoročné bazény okrem šnorcholovacieho bazéna Snorkeling Pool, ktorého rekonštrukcia začala 5.9.2022) a časť tobogánov. Predpokladané spustenie prevádzky toboganovej veže Bašta po rekonštrukcii je koniec septembra.
Návštevníkom vodného parku budú aj počas jesene k dispozícii:
 • Keltský saunový svet
 • Surfovacia vlna
 • Wellness centrum
Prevádzka HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA: Odstávka ubytovacieho komplexu pre individuálnych klientov z dôvodu sanity je plánovaná na obdobie od 5.12. do 22.12.2022 vrátane (prvý check in 23.12.2022). 

Benefity pre hostí Holiday Village platné pri pobyte do 30.11.2022: celodenné multi vstupy do vodného parku Tatralandia, celodenné jednorázové vstupy Aqua Ticket do VP Bešeňová, lístky na lanovky v strediskách Jasná Nízke Tatry a Vysoké Tatry na každý deň pobytu.


Najčastejšie otázky o zariadení Holiday Village Tatralandia Liptovský Mikuláš

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3