Send your question

Send
Travel agency Sorger
+421 2 21 02 57 57
stays in Slovakia

Vyšné Ružbachy

KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika

USEFUL INFORMATION

Location Spa

Vlastné kúpele sa nachádzajú povyše obce toho istého mena, 15 km od mesta Stará Lubovňa.

Internet

WiFi pripojenie na internet v Grand hoteli Strand a Travetíne.

Parking

Parkovanie spoplatnené podľa cenníka kúpeľov.

Animals

Ubytovanie so zvieraťom nie je povolené v Grand hoteli Strand a v Travertíne. Je povolené len vo Švajčiarskych domčekoch za poplatok, no zviera sa nesmie pohybovať v spoločenských priestoroch a povolené sú len plemená do cca 5kg.

Meal

Stravovanie: Grand hotel Strand priamo v budove a pre ubytovaných hostí v Travertínoch a vo Švajčiarskych domčekoch sa strava podáva v Bielom dome (cca 100 m).

Check in / Check out

14:00 hod. / 10:00 hod.

Description spas

Vyšné Ružbachy lie in eastern Slovakia, on the border of our two national parks - Tatra National Park and Pieniny National Park. The healing effects of earthy carbonic mineral waters recognized people in the Middle Ages. The basic treatment to water up to 26 ° C. View full size are known mainly local crater. These were created by forfeiture of travertine mounds, the most famous is the crater of width 20 m and depth 3 m. This is the biggest travertine lake in Slovakia, which is protected. From the crater Smerdžonka today carbon dioxide escapes, so he called the Jama death. From the source Izabela is filled outdoor swimming pool. The spa area features a therapeutic pools, baths, sauna, gym and massage facilities.

Focus baths

V kúpeľoch sa liečia choroby z povolania, duševné choroby, ochorenia tráviaceho ústrojenstva, ochorenia obehového a pohybového ústrojenstva, rekonvalescencia po onkologických ochoreniach, ženské ochorenia, choroby obličiek a močových ciest.

Natural healing resources

Pri liečbe sa využívajú a spájajú dva prírodné liečivé faktory, termálne pramene minerálnych vôd a priaznivé klimatické podmienky. Liečebno-rehabilitačný proces sa opiera hlavne o účinky minerálnej vody z termálneho prameňa Izabela. Ide o stredne mineralizovanú, hydrogénuhličitanovú, vápenato-horečnatú, slabo kyslú, hypotonickú vodu s teplotou do 23 stupňov C.

Wellness

Aqua thermal wellness IZABELA:

 • thermal jacuzzi
 • parná bylinná sauna, suchá fínska sauna, infra sauna
 • ochladzovací minerálny bazén
 • masážne trysky

Vitálny svet Balneoterapia:

 • rehabilitačný bazén
 • masážny bazén
 • uhličitý bazénový kúpeľ
 • suchá fínska sauna
 • ochladzovací kúpeľ
 • fitness

Procedúry (cca až 60 druhov liečebných procedúr) napr:

 • Bahenné zábaly
 • Bioptron - biolampa
 • Cvičenie v bazéne - Hydrokinéza
 • Hippoterapia
 • Inhalácie
 • Klasická masáž
 • Parafínový zábal
 • Rašelinový zábal
 • Reflexná masáž

For children

 • Dieťa do 3,99 rokov bez nároku na lôžko a služby ZADARMO.
 • Liečebné procedúry sa podávajú iba osobám od 18 rokov.

History

Vyšné Ružbachy založili usadlíci, ktorí objavili tunajšie minerálne pramene. Prvé písomné zmienky pochádzajú z konca 13. storočia, kedy boli založené Nižné a Vyšné Ružbachy.
V polovici 16. storočia nastal rozvoj kúpeľov vďaka grófovi Sebastiánovi Ľubomirskemu a na konci tohto storočia bol postavený liečebný dom aj s bazénom. V tom období navštevovali kúpele bohatí klienti z Poľska a Uhorska. Neskôr po vymretí Ľubomírskeho rodu kúpele menili majiteľov a skoro štyri storočia boli v zálohe u poľských kráľov a až na konci 18. storočia vrátené Uhrosku, ktoré sa však o kúpele nestaralo. Až na začiatku 19. storočia boli kúpele zrekonštruované, postavili zrkadlisko (prírodný kúpeľ, do ktorého priteká voda priamo z prameňa) a neskôr pribudlo  vtedy najväčšie termálne kúpalisko na Slovensku. V tom čase patrili kúpele medzi najmodernejšie kúpele na Slovensku. Neskôr kúpele zdedil manžel netere španielskeho kráľa, ktorý ich navstívil aj osobne. Budovu Bieleho domu, postavenú v biedermeierovom slohu, dal postaviť gróf Zamoyski a dodnes budova slúži ako jedáleň a spoločenská miestnosť. Ďalší rozvoj kúpeľov zastavila 2. svetová vojna. Po vojne boli kúpele znárodnené, tak ako všetky ostatné kúpele na Slovensku, komunistickým štátom. Kúpeľné budovy pochádzajú prevažne z rokov 1920 až 1940 a sú doplnené objektmi z rokov 1975 až 1997.

Senior's spa stay The average medical procedure 2x / day, initial and final medical consultation from 37,- /Night/Person Length of stay: 4 nights Food: half board Display Wellness weekend at the spa Welcome champagne, entrance to Aqua thermal wellness IZABELLA, fitness ... from 35,- /Night/Person Length of stay: 2 nights Food: half board Display Complex medical stay in Ružbachy Average 3x medical procedure / night, 24 hours. nurse and medical services ... from 45,- /Night/Person Length of stay: 6 nights Food: full board Display New Year's Eve Entry to the thermal pool and wellness, entertainment and fireworks New Year's Eve ... from 55,- /Night/Person Length of stay: 4 nights Food: half board Display Ski stay Spa Ružbachy Entrance to Izabela thermal pool and Aqua thermal wellness, ski bus ai ... from 35,- /Night/Person Length of stay: from 2 nights Food: half board Display Complete curative vacation - Healthy heart Medical examination, 18 treatments per stay, thermal pool ... from 47,- /Night/Person Length of stay: from 10 nights Food: full board Display ULTRA LAST MINUTE till 15.6.2014 Accommodation, half board, entry to Aqua Wellness Thermal ... from 44,- Discount 3 %
from 42,50 /Night/Person
Length of stay: 2 nights Food: half board Display
Accommodation with breakfast Vyšné Ružbachy Accommodation, breakfast, entrance to the thermal pools and aqua thermal wellness ... from 47,- /Night/Person Length of stay: from 10 nights Food: full board Display
© 2018 CA SORGER - General terms and conditions - Contact | All rights reserved.