Send your question

Send
Travel agency Sorger
+421 2 21 02 57 57
stays in Slovakia

Spa Kovacova

Kúpele KOVÁČOVÁ s.r.o.
Liečebný dom Detvan
Kúpeľná 76/70
962 37 Kováčová
The device is currently locked out of our offer!

USEFUL INFORMATION

Location Spa

Kúpele Kováčová ležia v nádhernom prostredí Kremnických vrchov, 4 km od mesta Zvolen.

Internet

WiFi pripojenie v celej budove liečebného domu Detvan zadarmo.

Parking

Nestrážené parkovanie priamo pri liečebnom dome Detvan zadarmo.

Animals

V kúpeľoch nie je možné ubytovanie so zvieraťom.

Meal

Stravovanie je zabezpečené v jedálni liečebného domu Detvan formou diétneho systému v zmysle liečebnej výživy pre ústavných a ambulantných pacientov a tiež pre ostatných kúpeľných hostí.

Check in / Check out

9:00 - 11:00 hod. / 10:00 hod.

Description spas

Spa Kováčová situated in beautiful surroundings Kremnické Mountains, near Zvolen, at an altitude of about 300 m. The spa with a warm, moist and mild climate is characterized by colder winters and summers without high heat, especially in treatment of orthopedic and neurological disorders. There is also a national rehabilitation center with nationwide coverage for patients with severe spinal cord or spinal cord injury. patients for intensive operations of the locomotor system. Spa treatment is also not recommended for those looking for relaxation, regeneration and relaxation.

Focus baths

Liečia sa tu s choroby pohybových ústrojov a niektoré nervové ochorenia. Z chorôb pohybových ústrojov sú to indikované stavy po úrazoch, najmä po zlomeninách a ortopedických operáciách, nezápalové ochorenia kĺbov a chrbtice (artrózy, spondylózy a spondylartrózy s platničkovým syndrómom), mimokĺbové formy reumatizmu (bolestivé stavy šliach, šľachových úponov, svalov a väziva), následné stavy po infekčných artritídach, postupujúci zápal kĺbov a postupné tuhnutie chrbtice (Bechterevova choroba). Z nervových chorôb sú indikované koreňové syndrómy podmienené chorobami chrbtice (spondylózou, spondylartrózou, platničkovým syndrómom a vývojovými chybami) a bolestivé afekcie periférnych nervov (plexitídy, polyneuritídy, radikulitídy) po odznení akútneho štádia. Základom liečby sú najmä vaňové a bazénové kúpele kombinované s ďalšími procedúrami ako napr. rehabilitačný telocvik, reflexná masáž, podvodná masáž, parafínové zábaly a medikamentózna liečba ai.

Natural healing resources

Prírodným liečivým prostriedkom je sírano-hydrouhličitanová, vápenato-horčíková, hypotonická termálna voda s teplotou 48,5°C, ktorá vyviera geologickým vrtom z hĺbky 502 m. Napriek vysokej teplote obsahuje až 800 mg CO2 a práve teplota a obsah minerálov ako sú vápnik, síra, fluór a horčík sa podpisujú pod liečivé účinky kováčskej vody, ktorá patrí skupine minerálnych prameňov rozsiahleho termálneho, tzv. zvolensko-badínskeho neogénneho bazénu. Kapacitou 3000 l / min. patrí žriedlo v Kováčovej medzi najvýdatnejšie na Slovensku. Fyzikálne a chemické vlastnosti jeho termálnej vody sú mimoriadne priaznivé na balneologické využitie.

Wellness

Liečivou termálnou vodou sa napĺňa bazén a vane. Voda je ochladená na 39°C.V tesnej blízkosti (cca 250 m) sa tiež nachádza Holiday Park Kováčová.

Kúpeľný dom (cca 25 m od LD)

 • fínska sauna suchá
 • morský kúpeľ
 • bazénový termálny kúpeľ
 • vaňový termálny kúpeľ
 • termálny lávový zábal
 • perličkový kúpeľ
 • bankovanie
 • Knneiplov šliapací kúpeľ
 • škótske streky
 • rôzne druhy masáží, bio masáže
 • Diadynamik*, Ultrazvuk*, Jonomodulátor*, Diatermia*, Biolampa*, Inhalácia*, Magnekom*
 • liečebný telocvik

Procedúry a služby sú poskytované len v pracovných dňoch od 08.00 hod. do 15.00 hod. Otváracie hodiny 10.00 – 11.30 hod. a 12.00 – 20.00 hod. (posledný vstup do bazéna min. 1 hod. pred obedňajšou prestávkou a pred záverečnou).

Service

 • spoločenská miestnosť
 • denný bar
 • požičovňa bicyklov, spoločenských hier
 • knižnica
 • herňa, ping pong, stolný tenis a futbal, šípky (25 m od LD, v budove polikliniky)
 • posilňovňa (v budove polikliniky)

For children

Liečebný dom Detvan nedisponuje vybavením pre deti ani detským kútikom a podobne. Ubytovanie je poskytované len pre dospelé osoby. Pre liečbu detských pacientov je vhodný špeciálny liečebný ústav Marína, ktorý je možné vybaviť cez zdravotnú poisťovňu.

History

Základy dnešných kúpeľov boli položené v roku 1929 a liečivé účinky prameňa využívali už predtým domáci obyvatelia, ktorí sa v ňom kúpali. Prvá písomná zmienka o kúpeľnej obci Kováčová pochádza z obdobia kolonizácie v 13. storočí, počas ktorej prišli na územie Slovenska nemeckí kolonisti. Kováčová, ako osada služobníkov, patrila zvolenskému panstvu. Obec sa nevyhla ani tureckým nájazdom v 16. a 17. storočí, ani domácemu plieneniu za stavovských bojov v 17. a 18. storočí. Vznik kúpeľov je viac menej spojený s postavením továrne na výrobu a spracovanie železa vo Zvolene, ktorá potrebovala na svoj chod uhlie a preto sa začali robiť prieskumné vrty v okolí. Pri jednom z takýchto prieskumných vrtov narazili na horúci prameň s termálnou liečivou vodou.

© 2019 CA SORGER - General terms and conditions - Contact | All rights reserved.