Send your question

Send
Travel agency Sorger
+421 2 21 02 57 57
stays in Slovakia

Spa Brusno

Kúpele Brusno
a.s.
Liečebný dom Poľana
Kúpeľná 1/2
976 62 Brusno
Slovenská republika

USEFUL INFORMATION

Location Spa

Severovýchodne (cca 28 km) od mesta Banská Bystrica a 24 km od mesta Brezno. V údolí Slovenského Rudohoria na úpätí severných svahov Vepra a v ústí doliny Peklo.

Internet

WiFi v celom zariadení zadarmo.

Parking

Parkovanie (nestrážené) priamo pri liečebnom dome zadarmo.

Animals

V kúpeľoch nie je možné ubytovanie so zvieraťom.

Meal

Podávanie stravy: raňajky 7:00 - 9:00 hod., počas víkendu 8:00 - 10:00 hod., obedy 12:00 - 14:00 hod. a večere 17:30 - 19:30 hod.

Description spas

Spa Brusno lie in central Slovakia in the quiet Slovak Ore Mountains at an altitude of 424 m, surrounded by coniferous forests. The greatest pride of the spa is clean air, quietness, beautiful surrounding countryside, the environment in which everyone will forget the everyday concerns and enjoy moments of relaxation and tranquility.

Focus baths

V kúpeľoch sa liečia choroby obehového, tráviaceho, neurologického, pohybového ústrojenstva, choroby z povolania a choroby z látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou. Minerálne vody sa používajú najmä na pitné kúry a minerálne kúpele. Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení tráviaceho ústrojenstva a účinok minerálnych kúpeľov je najmä pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového a kožného aparátu.

Natural healing resources

K liečebným účinkom sa využívajú pramene prírodných liečivých minerálnych vôd klasifikovaných ako „prírodná minerálna voda, vysoko mineralizovaná, kyselka, hydrogén-uhličitanovo-síranovo, vápenato-horečnatá so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanov a síranov, so zvýšeným obsahom vápnika, horčíka a fluoridového iónu, slabo kyslá, studená. Využívajú sa štyri minerálne pramene, Ondrej, Ludvik, Paula a Ďumbie. Všetky pramene majú prakticky rovnaké chemické zloženi a využívajú sa na pitnú kúru a prameň Ondrej súčasne aj k príprave minerálnych uhličitých kúpeľov. Prameň „Ondrej“ je tiež plnený v plniarni Kúpeľov Brusno vo viacerých objemoch vo fľašiach a expedovaný do maloobchodnej siete pod obchodným názvom „Brusnianka“.

Wellness

 • rehabilitačný bazén s teplotou vody 32°C
 • sauna
 • parný kúpeľ
 • vírivá vaňa 

Service

 • požičiavanie žehličiek (bezplatne)
 • pranie (za poplatok)
 • predajňa darčekových predmetov
 • trezory na izbách
 • pripojenie na internet, free WiFi pripojenie
 • transfer klientov (za poplatok)
 • kongresová sála a salónik (za poplatok)
 • požičiavanie spoločenských hier
 • požičiavanie bicyklov (za poplatok)
 • knižnica
 • tanečné večierky
 • koncerty a vystúpenia
 • prednášky

For children

 • Deti do 3 rokov zdarma bez nároku na lôžko a služby. K dispozícii detská postieľka.

History

Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1818, ale až do roku 1834, kedy sa začala stavba prvého kúpeľného domu, dokončeného v roku 1837, sa v dokumentoch neuvádza kúpeľné využitie prameňov. Prvá sezóna v kúpeľoch sa začala v roku 1838 a trvala až do roku 1859, kedy kúpeľný dom zhorel a bol obnovený v roku 1861. Počas druhej svetovej vojny boli kúpele v zlom technickom stave, ktorý ešte zhoršil požiar v roku 1947a o ich obnovu sa postaral až komunistický štát, ktorý kúpele v roku 1948 znárodnil. Najväčšie architektonické zmeny zaznamenali kúpele po roku 1974, kedy sa začalo s výstavbou pavilónu Poľana, ktorý bol otvorený v roku 1985. V súčasnosti sú Kúpele Brusno akciovou spoločnosťou.

Relaxation stay in Brusne Free entrance to the rehabilitation pool, sauna and steam bath ... from 54,- /Night/Person Length of stay: from 3 nights Food: full board Display Víkendový pobyt zľavy až do 28 % v termíne 09.10. - 23.12.2020 4 treatments, paraffin wraps, massages, whirlpool overall bath, whirlpool bath from 90,- Discount 28 %
from 65,- /Night/Person
Length of stay: from 2 nights Food: full board Display
Mini relax in the spa Brusno 6 therapeutic treatments, free admission to rehab. swimming pool, sauna and steam bath ... from 54,- /Night/Person Length of stay: from 3 nights Food: full board Display Senior's spa stay 3 healing treatments per day, full board, entry to the pool, medical consultation. from 65,- /Night/Person Length of stay: from 3 nights Food: full board Display New Year's Eve at the spa Brusno Gala dinner, use of sauna, swimming pool ... from 70,- /Night/Person Length of stay: from 4 nights Food: full board Display Christmas at the spa Brusno Christmas dinner, use of sauna, swimming pool ... from 70,- /Night/Person Length of stay: from 3 nights Food: full board Display Májová Last Minute 52% discount 3.5. - 10/05/2015 2 therapeutic procedures, indoor swimming pool and sauna .... from 98,90 Discount 31 %
from 68,04 /Night/Person
Length of stay: from 4 nights Food: full board Display
Sviatočný vianočný a silvestrovský relax Vianočná a silvestrovská večera, procedúry, vstup do bazéna, sáun ... from 75,- /Night/Person Length of stay: from 10 nights Food: full board Display
© 2020 CA SORGER - General terms and conditions - Contact | All rights reserved.
By browsing this site, you agree to the use of cookies. More information. OK