Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Kam na výlet s deťmi v Bratislave

Kam na výlet s deťmi v Bratislave Margaréta Koklesová 28. 10. 2019 Pobyty

História a poznanie

Bratislavský hrad – týči sa priamo nad Dunajom a pri výletoch po Bratislave ho určite neprehliadnete. Dostanete sa k nemu z Palisád po historickom chodník spod mosta SNP a Beblavého ulici. Bratislavský hrad symbolizuje vytrvalosť a silu. Je prispôsobený aj detským návštevám – pripravených je množstvo aktivít. Okrem hradu si deti môžu užiť aj ihrisko s hojdačkami. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Hrad Devín – jeden z najstarších hradov na Slovensku. Nachádza sa na sútoku Dunaja a Moravy, na miesto, ktoré bolo osídlené už od praveku. V suteréne stredného hradu je výstavná miestnosť, v hornom hrade sú čiastočne upravené jaskyne. Nechýba ani spomienka na historický výlet slovenskej mládeže, ktorý organizoval Ľudovít Štúr. Okrem hradu si užijete nádherný panoramatický výhľad i prechádzku prírodou. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Múzeum polície SR – poteší každého malého nádejného policajta. Okrem prehliadky uniforiem a zbraní si môžete pozrieť napríklad i to, ako vyzerá miesto činu. Stále expozícia sa delí na tri časti: história a vývoj bezpečnostných zborov, vznik a činnosť Policajného zboru a časť venovaná kriminalistike, interpolu a dopravnej polícii. Vstup je zdarma. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Prírodovedné múzeum SNM – patrí medzi významné prírodovedné múzeá v Európe. Venuje sa výskumu a dokumentácii živej a neživej prírody. Najmä na území Slovenska. Medzi expozície patria Zázrak prírody – Príbeh života na Zemi/ Biodiverzita Slovenska/ Biodiverzita Zeme/ Klenoty Zeme. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Železničné múzeum – ako stvorené pre každého malého milovníka vlakov. Nachádza sa v Rači, v starom rušňovom depe. Hlavným lákadlom sú i podujatia, ktoré sa tu počas roka organizujú. Múzeum je otvorené počas sezóny. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Múzeum zbraní – nachádza sa v Michalskej veži. Vystavené sú tu strelné zbrane, vojenské uniformy, meče, brnenia i delá. Zdokumentované sú i remeslá, ktoré slúžili potrebám obrany mesta. Z najvyššieho poschodia sa môžete dostať do veže, z ktorej je krásny výhľad na historickú časť Bratislavy. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Slavín – jediný vojenský cintorín v Bratislave. Týči sa nad mestom, takže okrem histórie si tu môžete užiť aj nádherný výhľad na mesto. Schodiskom sa dostanete k cintorínu, hlavnou časťou pamätníka je ale obradná sieň. Monumentálny žulový pylón stojí nad obradnou sieňou a je vysoký skoro 40 metrov. Na jeho vrchole je 11 metrová socha víťazstva. Slavín je voľne dostupný v lete i v zime.

Rastlinky a zvieratká

ZOO Bratislava + Dinopark – v Mlynskej doline na vás čaká kopa zvierat. Medzi najvzácnejšie patria zubor európsky, nosorožec, leopark, tamarín, kulana alebo maku myšovitý. Nechýba pavilón šeliem, primátov i veľké terárium a exotárium. Od apríla do októbra sú k dispozícii i bufety alebo komentované kŕmenie zvierat. Pred ZOO je menšie bezplatné parkovisko. Ak by v čase vášho príchodu bolo plné, môžete využiť parkovisko pri cintoríne Slávičie údolie alebo pri nákupnom centre Cubicon. Zoo je od nich vzdialená cca 10 minút pešo. Otváracie hodiny nájdete na tejto stránke.

Gazdovstvo Janka Hraška – prístupné celoročne. S deťmi sa môžete pozrieť na ovečky a teliatka, natrhať si bylinky alebo ochutnať nápoje z bylinkovej záhrady. Môžete si urobiť piknik, navštíviť madľový sad alebo levandulové pole. Deti určite zláka aj konopný labyrint (otvorený cca do polky septembra). Na jeseň sa zase organizujú tématické dielničky – zaváranie, varenie alebo pečenie z produktov gazdovstva. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Abeland – nachádza sa v Lozorne. Okrem tradičných remesiel tu nájdete aj čajovňu, permakultúrne záhrady a zvieratká. Deti si môžu vyskúšať prácu so železom alebo streľbu z historického luku. Počas sobôt sa v tu organizujú tématické programy, ktorých cieľom je podpora a zachovanie remesiel a kultúry. Ako rodinka si tiež môžete zvoliť niektorú z dobrodružných ciest – Lovec alebo Gazda. Dostanete výbavu, mapu a listinu, ktorá vás bude viesť. Po dobrodružstve si deti môžu vychutnať i lezeckú dráhu. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Biofarma Príroda – nachádza sa v Stupave. V areáli sa nachádzajú hospodárske zvieratká (ovečky, koníky, kozičky,..), pekáreň, mliečnica, reštaurácia i detské ihriská.  Deti sa môžu povoziť na poníkoch, hrať sa v pieskovisku, uvidieť ako dojí ovečka alebo ako sa vyrába ovčí syr. Pripravené sú aj grilovacie rošty a ohniská (treba si ich rezervovať osobne alebo telefonicky), na ktorých si môžete pripraviť všelijaké špecialitky sami. A tie najlepšie biopotraviny si môžete nakúpiť aj domov. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Oáza sibírskeho tigra – 24 tigrov, tri levy a tigríčatá, ktoré si môžete aj s deťmi pozrieť na vlastné oči. A dozvedieť sa kopec zaujímavostí. Napríklad aj o ich snahe zachrániť Tigra sibírskeho pred úplným vymretím. Nadácia pre tieto veľké šelmy vybudovala expozíciu, ktorá imituje ich prirodzené prostredie – rastliny, voda, ležiace stromy, vyvýšené posedy a podobne. Tigre žijú na samote a ich areál je obklopený lesom a poliami. Oáza je pre verejnosť otvorená počas víkendov a sviatkov, návštevu počas pracovného dňa je potrebné vopred telefonicky dohodnúť. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Detské ihriská

Magio pláž – obľúbené miesto relaxu a zábavy. Vďaka horúcemu piesku a štýlovému posedeniu sa budete cítiť ako na dovolenku. Na osvieženie sú k dipozícii plážové sprchy. Pre deti je pripravený bohatý animačný program, detský kútik alebo i diskotéka. Zapožičať si môžete hry i športové náradie, v hojdacej sieti medzi stromami si môžete čítať knihu. Pláž sa nachádza na petržalskej strane Dunaja, na Tyršovom nábreží. Otvorená je od júna do septembra. Všetky potrebné informácie nájdete na www.

Ihrisko na streche Centralu – pýši sa prívlastkom najbezpečnejšie. Stalo sa súčasťou strešného parku, ktorý je známy ako CENTRAL PARK. Pozostáva z herných prvkov a atrakcií. Dopadový povrch je navrhnutý tak, aby minimalizoval riziko zranenia (ak dieťa spadne). Zaujímavosťou sú farebné a hravé 3D modely zvieratiek, ktoré nenájdete nikde inde na Slovensku. K ihrisku je bezabariérový prístup. Všetko dôležité sa dozviete na tejto stránke.

Exteriérové ihrisko Eurovea – témou tohto ihriska je voda. Nájdete tu prvky ako loď, imitáciu vodnej hladiny, chobotnicu, žraloka alebo veľrybu. Ihrisko je súčasťou promenády pri Eurovei, je bezplatne otvorené celoročne. Pre čo najvyšší komfort sú v hlavnej budove Eurovea k dispozícii toalety, prebaľovacie miestnosti i uzamykateľné skrinky.

Ihrisko Aupark – pri obchodnom centre Aupark (zo strany pri Sade Janka Kráľa) sa rozprestiera veľké detské ihrisko plné atrakcií ako lanové prekážky, hojdačky, kolotoč alebo drevený vláčik. Ihrisko je vhodné pre deti od 3 rokov. Toalety i občerstvenie je vnútri obchodného centra. Návštevu ihriska môžete spojiť i s prechádzkou v parku. Všetky potrebné informácie nájdete na tejto stránke.

Lanové centrum na Kolibe

Bobová dráha na Kolibe – v prevádzke je od roku 1996, je prvou letnou bobovou dráhou na Slovensku. Nájdete ju priamo v najstarších lesoch Malých Karpát, pod televíznou vežou Kamzík. Pre hladošov je k dispozícii i bufet. Samostatnú jazdu si môžu užiť deti od 8 rokov, mladšie deti idú s doprovodom. Jazdu si užijete tak rýchlo, ako chcete (vozík ovládate a brzdíte sami), naspäť hore vás vyvezie lanovka. Všetko dôležité sa dozviete na

Aurelium – centrum vedy, v ktorom sa spája zábava a učenie. Cieľom je zvýšiť záujem detí o vedu – samozrejme zábavnou formou. Pripravené sú interaktívne expozície, ktoré pútavým spôsobom prezentujú javy z fyziky, chémie alebo biológie. A samozrejme i z technických vied. Centrum je vhodné pre deti od 12 rokov.

KidsHouse – rodinné, športovo-zábavné centrum sa rozprestiera na ploche viac ako 1800m2. Rozdelené je na dve hlavné časti: zimné hry a letné hry. Zimné hry ponúkajú napríklad sánkovanie na umelej tráve alebo spúšťanie sa z vrcholu zamrznutého ľadovca. Letné hry zase dráhu s elektrickými autíčkami, preliezky alebo legokútik. Súčasťou centra je papkáreň a kaviareň, s dôrazom na použitie čerstvých a zdravých surovín. KidsHouse nájdete medzi bratislavským letiskom a nákupným centrom Avion v budove Aircraft Sporthouse. Všetky potrebné informácie nájdete na  

Retro Kids – trampolíky, automobilové preteky, bazén plný guličiek, drevený hrad, kútik s bábikami, kútik s legom, indiánske stany alebo detské kino. Toto všetko sa rozprestiera na ploche viac ako 500 m2. Okrem zábavy od výmyslu sveta centrum ponúka aj aktivity zamerané na všestranný rozvoj dieťaťa – tvorivé dielne, detské divadielka, hudobná výchova alebo hravá angličtina. Otvorené je každý deň, všetky potrebné informácie nájdete na www.

FunCity – ponúka zábavu od výmyslu sveta pre deti v každom veku. Na ploche viac ako 1200 m2 nájdete hraciu zónu s mäkkými materiálmi, skladačkami a šmykľavkou pre deti do 4 rokov, 5 nafukovacích atrakcií, oceánske centrum Oceanic, 7 trampolín, autodráhu, či Air Hockey. Centrum je otvorené každý deň, všetky potrebné informácie nájdete na www.

Príroda a turistika

Horský park – nachádza sa v mestskej časti Staré Mesto. Nachádza sa praktický v strede mesta a disponuje pôvodnou faunou a flórou. Súčasťou parku je i horáreň Horský park, ktorá je obľúbeným miestom pre odpočinok. Nechýba záhrada s detským ihriskom a kaviarnička. Horáreň je otvorená denne od 10.00 – 22.00 hod.

Železná studnička – súčasť Bratislavského lesného parku. Nájdete tu detské ihrisko plné atrakcií, ohniská, na ktorých si môžete opekať a určite by ste nemali vynechať jazdu unikátnou sedačkovou lanovkou na Kamzík a späť. Počas sezóny sa môžete počlnkovať na rybníku a uloviť si svoju vlastnú rybku.

Botanická záhrada – záplava krásnych farebných kvetov, spoznávanie rôznych druhov stromov a rastlín. To všetko zažijete v Botanickej záhrade, ktorá je vedecko-pedagogickým pracoviskom Univerzity Komenského. Expozície sú členená na skleníkové skupiny rastlín a vonkajšie skupiny rastlín. Otváracie hodiny i cenník nájdete na

Levanduland – Provensálsko na slovenský spôsob nájdete v Malých Levároch. Vychutnáte si jedinečnú atmosféru na levanduľovom poli, kde každoročne kvitne niekoľko tisíc sadeníc voňavej levandule. Dopestované rastlinky sa využívajú na kulinárske a dekoračné účely. Majitelia vyrábajú džemy, sirupy, čaje, med, víno alebo kozmetiku. Populárny je i samozber levandule. Všetky potrebné informácie nájdete na

Voda, kúpanie, aquaparky

Aquapark Senec – iba kúsok od Bratislavy je pripravená zábava pre všetky vekové kategórie. Počas celého roka môžete využiť relaxačný, prieplavový, detský, plavecký bazén a 71 metrov dlhý vnútorný vodopád. V lete sa prevádzka rozširuje o vonkajšie areál s veľkým bazénom, detským talianskym bazénom, malou a veľkou tobogánovou vežou a športoviskami. Otváracie hodiny a aktuálny cenník nájdete na www.

Aqualand Moravia Česko – ríša vodných atrakcií, v ktorej vládne dobrodružstvo a adrenalín. Viac ako kilometer tobogánov a šmýkačiek, obria U-Wave rampa a nádherné vizuálne projekcie. To všetko je vzdialené iba 20 minút autom od Brna. Pre deti sú pripravené bohaté animačné programy i detský kútik. Otvorené denné, cenník nájdete na www.

Jazerá – Bratislava a okolie ponúka množstvo jazier a prírodných kúpalísk. Určite vyskúšajte Zlaté piesky, Slnečné jazerá v Senci, Kuchajdu, Veľký Draždiak, Štrkovec. V lete sa tu môžete skryť v tieni stromov, osviežiť alebo si dopriať občerstvenie v miestnych bufetoch. Mimo sezóny sú to zase miesta vhodné na pekné prechádzky.

Špeciality

Ufo – jedna z najzaujímavejších dominánt mesta. Za 45 sekúnd vás výťah vyvezie z nuly až do výšky 95 metrov nad zemou. Krátke schodište vás prevedie históriou tohto jedinečného miesta a vyhutnať si môžete naozaj jedinečný pohľad na celú Bratislavu.

Trojmedzie v Rusovciach – na konci Bratislavy sa nachádza bod, v ktorom sa stretávajú hranice troch štátov. Na svete je takýchto bodov iba 157. Zemepis sa vďaka takýmto jedinečnostiam vysvetľuje oveľa jednoduchšie. Milým bonusom je, že počas cesty môžete stretnúť veľké množstvo srniek. Najkratšia trasa je z maďarskej Rajky. Potrvá vám cca 45 minút. K tomuto bodu sa viete dostať aj na bicykloch po cyklistickej trase. Jednotlivé trasy nájdete dobre popísané na tejto stránke.

Kamzík – Televízna veža Kamzík ešte dodnes slúži ako vysielač. Vo výške 70 metrov sa nachádza reštaurácia Veža a vyhliadková plošina s krásnym výhľadom na Bratislavu. Špecialitou reštaurácie je to, že je umiestnená na točni, ktorá sa pomaličky otáča. Počas jedla tak získate panoramatický výhľad na Bratislavu.

Dopravné ihrisko ZO Junior – úplne bezplatné ihrisko je otvorené aj verejnosti. Potrebné je priniesť si vlastný bicykel, prilbu a chrániče lakťov a kolien. Deti mladšie 12 rokov musia ísť v sprievode dospelej osoby. Na ihrisku sa stanete súčasťou premávky. Môžete po ihrisku chodiť ako chodec alebo na bicykli. Dopravné ihrisko počas prázdnin organizuje aj niekoľko akcií pre deti s dopravno-vzdelávacím charakterom.

Mlyn Klepáč – celý areál poskytuje zázemie pre rôzne zrazy, podujatia či aktivity pre deti a mládež. K dispozícii je detské ihrisko, ubytovanie i reštaurácia. Miesto sa nachádza kúsok za Železnou studničkou. Dominantou je starý mlyn, pod kolesom ktorého veselo žblnká malý potôčik. Pravidelne sa tu konajú tvorivé dielne alebo rôzne krúžky.

Páči sa vám tento článok? Môžete ho zdieľať s priateľmi.

Pošli známemu

Ďaľšie blogy v kategórii Pobyty

Kam na výlet na Záhorí Kam na výlet na Záhorí Margaréta Koklesová 04. 03. 2020 Pobyty Záhorie je ideálna oblasť predovšetkým pre milovníkov pešej turistiky a cyklistiky. Ide najmä o nenáročné výlety, ktoré zvládnu i deti alebo menej zdatní turisti. Na svoje si ale prídu aj objavitelia...
Kam na výlet v Ružomberku Kam na výlet v Ružomberku Margaréta Koklesová 27. 02. 2020 Pobyty Ružomberok na Liptove je sídlom významných pamätihodností i športových centier. Nachádza sa tu slávny Vlkolínec i Liptovské múzeum. Prvky histórie nájdete v uličkách, no stačí si obuť tenisky a môžete...
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím