Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
02 21 02 57 57
pobyty na Slovensku

Východoslovenská galéria Košice

Kultúrna inštitúcia zameriavajúca sa na zbierkotvornú činnosť umenia na východnom Slovensku má svoje sídlo v Košiciach. Jej hlavným cieĺom je prezentovanie a dokumentovanie výtvarného života vo východoslovenskom kraji. Je prvou regionálnou galériou na Slovensku, ktorá vznikla v roku 1951 pod názvom Krajská galéria. Po vzniku východoslovenského kraja v roku 1961 bola  premenovaná na Východoslovenskú galériu.

V súčasnosti eviduje galéria vyše 6 400 diel. Zozbierané sú hlavne obrazy z 19., 20. st., ale aj 21. st. a ročne usporadúva okolo 40 výstav či už vo vlastných priestoroch galérie, alebo v iných slovenských a zahraničných galériách. V roku 2013 bola v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry zrekonštruovaná časť galérie a zároveň sa vytvoril aj nový podzemný výstavný priestor, ktorý od vtedy slúži prevažne na prezentovanie umenia nových médií.

V súčasnosti Východoslovenská galéria sídli a realizuje svoje aktivity v dvoch objektoch - v budovách (Župný dom) na Hlavnej 27 a Alžbetinej 22. Objekt na Alžbetinej 22 (bývalej Šrobárovej) zakúpila galéria od rodiny Aranyossyovcov v roku 1975 a pre verejnosť bol sprístupnený v roku 1984. Pre aktuálne informácie o galérii, jej výstavách a otváracích hodinách ako aj vstupnom pozri TU.

Najčastejšie otázky o atrakcii Východoslovenská galéria Košice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2020 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím