Lyžiarske stredisko Malinô Brdo

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Ružomberok

Nadmorská výška: 567 - 1209 m.n.m.

Lyžiarske stredisko s podtitulom Ski & Bike sa nachádza na úpátí pohoria Veľká Fatra, v stredisku Hrabová, kataster mesta Ružomberok. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, ktorá je vzdialená od centra mesta Ružomberok iba 1 km. Z Hrabova na Malinô Brdo premáva moderná 8-miestna kabínkova lanovka dlhá 1770 m, ktorá za hodinu prepraví až 1500 osôb. V centre strediska sú k dispozícií 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. V ponuke je 12 km upravovaných zjazdoviek, najdlhšia z nich meria 3,9 km a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. Okolie strediska ponúka aj výborné možnosti na bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus. Po významných investíciách v rokoch 2001 - 2002 a po rekonštrukcii sa posunulo Malinô Brdo medzi špičkové strediská na Slovensku a tento trend si zachováva dodnes.

V areáli sa nachádza požičovňa, servis a úschovňa lyží, lyžiarska škola, snowboardový park, reštaurácie, bufety Malina, Snow a Dojazd Pub a Aprés ski bar. Otváraciu dobu a cenník vstupov nájdete TU.

Stredisko ponúka 3 záchytné parkoviská, ktorých kapacita je 100, 200 a 300 parkovacích miest. Všetky parkoviská v stredisku sú bezplatné a medzi jednotlivými záchytnými parkoviskami premáva skibus.

Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Malinô Brdo

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3