Rozhľadňa Stratenec Papradno

Turistický región
Západné Slovensko, Horné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Neveľká drevená turistická rozhľadňa na vrchole najzápadnejšieho vrchu Javorníkov, Stratenci, v nadmorskej výške 1 055 m.n.m. Leží v blízkosti slovensko-českej hranice, medzi obcami Papradno a Makov, a je najvyššie položenou vyhliadkovou vežou v Javorníkoch. Veža je vysoká 8 m, vyhliadková plošina je vo výške 5 m. Drevená konštrukcia je zastrešená ihlanovo-stanovou šindľovou strechou. Pri rozhľadni sa nachádza aj prístrešok so stolom a lavicami, informačná tabuľa a mapa a v jej blízkosti sa nachádza pamätník „Tri kríže“, ktorý je venovaný pamiatke troch padlých vojakov, ktorí sa počas 2. svetovej vojny podieľali na oslobodzovaní Velkých Karlovic.

Z rozhľadne sa naskytá pekný výhľad na slovenskú i moravskú stranu, na Hostínsko-vsetínskú hornatinu a Moravsko-sliezské Beskydy, Javorníky, Strážovské vrchy, Súľovské skaly a Malú Fatru. Rozhľadňa je celoročne voľne prístupná v rámci hrebeňovej trasy Javorníkmi. Dostať sa k nej je možné z rozličných smerov. Od rekreačného strediska Kohútka-Portáš i zo strediska Kasárne alebo z osady Papradno-Podjavorník či z obcí Velké Karlovice a Malé Karlovice.

Najčastejšie otázky o atrakcii Rozhľadňa Stratenec Papradno

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2022 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím