Biokúpalisko Sninské rybníky

Rekreačná oblasť v regióne Horný Zemplín, 3 km od centra mesta Snina. Biokúpalisko je druhým prírodným kúpaliskom na Slovensku, ktoré využíva technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Bolo prestavané v roku 2010 z pôvodných troch prírodných kúpalísk. Areál pozostáva z kúpaliska s troma hĺbkovými pásmami – priestor pre malé deti (hĺbka 0,05 m - 0,4 m), časť pre neplavcov (hĺbka 1,1 m - 1,5 m) a plavecká časť (hĺbka 2,0 m - 3,5 m), ktorá je od neplaveckej oddelená mólom, ďalej zo zatrávnených plôch na oddych a zo samotného bazéna, ktorý slúži na filtráciu a čistenie vody. Okrem toho sú v areáli návštevníkom k dispozícii ihriská pre športové aktivity, detské ihriská, stravovacie aj ubytovacie služby.

Okolie Sninských rybníkov ponúka okrem iného aj možnosť cykloturistiky a a turistiky. V blízkosti kúpaliska sa nachádza aj Autocamping Snina. V letných mesiacoch sa v areáli amfiteátra konajú viaceré známe hudobné festivaly, ako Podvihorlatský folklórny festival, Farfest Snina či najznámejší z nich Rock pod Kameňom – Snina Open Air Festival.

Najčastejšie otázky o atrakcii Biokúpalisko Sninské rybníky

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím