Pieskové sochy Bojnice

Turistický región
Stredné Slovensko, Západné Slovensko, Horná Nitra, Vtáčnik, Strážovské vrchy, Ponitrie, Trenčiansky kraj

Jedinečná výstava pieskových hradov a zámkov v Bojniciach je súčasťou športovo-zábavného areálu na ihrisku Pod farou. Návštevníci výstavy majú možnosť zoznámiť sa s pieskovými verziami Bratislavského a Oravského hradu, Bojnického zámku, hradu Strečno, Spišského a Trenčianskeho hradu, hradu Krásna Hôrka, Smolenického zámku a Kežmarského hradu. S nápadom usporiadať výstavu prišiel Viktor Reisel, ktorý sa inšpiroval podobnými výstavami v zahraničí, a oslovil umelcov zo Slovenska, ktorí sa na podobných výstavách podieľajú. A tak vznikli makety deviatich hradov doplnené pieskovými sochami rozprávkových bytostí ako drak, princezná či kráľ, ktoré vytvorili slovenskí umelci - sochári pod taktovkou Adama Bakoša, ktorý stojí za takými projektmi ako je impozantná bazilika, Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, či Drevené kráľovstvo v Liptovskom Jáne. Sochári na vytvorenie tohto diela použili až 130 ton piesku a spoločnými silami ho postavili približne za dva týždne.

V areáli sa nachádzajú aj nafukovacie atrakcie pre deti, detské a bývalé futbalové ihrisko a bistro s občerstvením aj s terasou. Do budúcnosti sa plánuje s letným kinom a rôznymi športovými a kulturnými akciami. Parkovanie v areáli je bezplatné.

Druhý ročník unikátnej výstavy "Pieskové kráľovstvo v Bojniciach" bude otvorené v máji cez víkend od 10.00 do 19.00 hod. a cez týždeň od 14.00 - 19.00 hod. Počas sezóny sa otváracie hodiny upravia. Ak bude priaznivé počasie, výstava by mala byť otvorená do konca októbra. Piesková výstava je skvelá príležitosť na rodinný výlet, v rámci ktorého môžete navštíviť aj Zoologickú záhradu, Bojnický zámok, alebo vyhliadkovú vežu Čajka a pod ňou vybudovanú rozprávkovú Šmolko dedinku.

Najčastejšie otázky o atrakcii Pieskové sochy Bojnice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2022 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím