Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Tatry, Prešovský kraj

Pedal Planet, planéta šliapacích autíčok Nová Polianka

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry

Galéria patrí k jednej z najväčších súkromných zbierok šliapacích autíčok v Európe. Viac ako 110 exponátov z celkového počtu 300 ks je tu rozdelených do šiestich hlavných skupín. 50 unikátnych autíčok je rozdelených podľa krajiny vzniku: od Talianska cez Nemecko, Rusko, Francúzsko, Veľkú Britániu ako aj ďalších európskych štátov. Nechýba ani luxusná značka Rolls Royce.

Veľkú časť zbierky tvoria najmä autíčka Formuly 1 a Indianapolis popredných značiek ako Giordani, Gimca, Pines, Morrelet Guerineau, Rosca a ikonické modely značiek Porsche, Mercedes a Jaguar. V retro sekcii tým skôr narodeným určite oživí spomienky legendárny šliapací Moskvič, ktorý bol pre pár desiatkami rokov súčasťou nejednej slovenskej domácnosti.

V zážitkovej časti galérie sa myslelo aj na tých najmenších. Pripravené sú pre nich autíčka na fotenie, jedinečná kolekcia vojenských a policajných autíčok, ba dokonca aj plne funkčný kolotoč. Samostatnou sekciou sú rakety a lietadlá pod animovanou hviezdnou oblohou a pohyblivou talianskou raketou pre dvoch malých kozmonautov s plnou výzbrojou, ktorej sa nedá odolať. A na interaktívnych dotykových Touch Pointoch si každý z návštevníkov nájde podrobnosti, dobové fotografie, reklamy aj zaujímavosti o jednotlivých exponátoch.

http://www.pedalplanet.sk/foto/files/stacks_image_2390.png

Najčastejšie otázky o atrakcii Pedal Planet, planéta šliapacích autíčok Nová Polianka

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3