Múzeum Ždiarsky dom

Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Belianske Tatry, Bachledova dolina, Tatry, Prešovský kraj, Spišská Magura

Múzeum tradičnej goralskej kultúry v obci Ždiar. Bolo zriadené v roku 1971 na podnet miestnych ľudí, aby prezentovalo návštevníkom kúltúru a národné dedičštvo obce. Budova je postavená podľa vzoru dreveníc z roku 1911 a 1914. V múzeu sú vystavené pracovné náradie, poľnohospodárske nástroje, rôzne variácie ždiarskeho kroja a typické zariadenie domu. V ponuke je aj možnosť obliecť sa do kroja a zažiť pravú goralskú svadbu aj s fotením.

Súčasťou múzea je aj fotogaléria, ktorá vznikla na podnet folklóristu Michala Pitoňáka, vášnivého zbertateľa fotografií, ktorý ich zhromažďoval viac ako 20 rokov. Fotogaléria prezentuje fotografie z histórie obce ako aj zo súčasnosti, a krátke filmy o goralskej kulrúre.

Múzeum je otvorené celoročne od pondelka do nedele v čase otváracích hodín. Pri skupinách nad 10 osôb, alebo za poplatok,  je možné dohodnúť si aj individuálny vstup do múzea mimo otváracích hodín.

Najčastejšie otázky o atrakcii Múzeum Ždiarsky dom

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2022 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím