Múzeum Čachtice - Draškovičovský kaštieľ

Turistický región
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty, Zelená voda, Považský Inovec
Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Nové Mesto nad Váhom, Čachtice

Múzeum v Čachticiach je vysunutou expozíciou Trenčianskeho múzea, ktorá sa venuje dejinám Čachtíc. Obec je známa svojou „krvavou grófkou“ Alžbetou Báthoryovou, ktorá žila v tajomnom Čachtickom hrade, z ktorého sú dnes už len romantické ruiny vypínajúce sa na vŕšku nad obcou, ale i krásnym neskororenesančným kaštieľom, v ktorom je sídlo múzea. Ten dal postaviť pôvodom chorvátsky šľachtic Mikuláš Draškovič v roku 1668. Na začiatku 18. st. sa stali novými majiteľmi kaštieľa Forgáčovci a poslednými rodina Čenakyová, ktorá ho odkúpila v roku 1851 od Mikuláša Forgáča. Po roku 1989 sa budova dostala do vlastníctva Trenčianskeho múzea a od roku 1960 je v časti budovy na poschodí umiestnené múzeum histórie Čachtíc a Tatrína.

Expozíciu múzea predstavuje kolekcia historických zbraní, dobových dokumentov, odevných súčiastok a šperkov, súbor portrétov príslušníkov miestnych šľachtických a zemianskych rodov, exponáty nájdené pri archeologickom výskume objektov a pri rekonštrukčných prácach. Ľudovú čachtickú kultúru pripomínajú keramické nádoby a umelecké artefakty. Od roku 2008 sa v kaštieli nachádza aj expozícia Alžbeta Báthoryová - "Krutosť ukrytá v čipkách", ktorej dominantou je rekonštrukcia odevu Alžbety Báthoryovej podľa dobových zobrazení.

Múzeum je prístupné verejnosti celoročne. Viac info pozri TU.

Najčastejšie otázky o atrakcii Múzeum Čachtice - Draškovičovský kaštieľ

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2022 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.