Poslať otázku

Poslať
Dovolenka, ubytovanie a hotely na Slovensku, v Tatrách - Sorger.sk
 
pobyty na Slovensku

Kúpalisko Eva Pieštany

Funkcionalistické kúpalisko v Piešťanoch na Kúpeľnom ostrove patrí vďaka svojej unikátnej dobovej architektúre medzi kultúrne pamiatky. Areál kúpaliska, ktorý pozostáva z 25 m krytého bazéna /v súčasnosti mimo prevádzky/, z otvoreného 50 m bazéna s teplotou vody 27°C , kľudového bazéna a detského bazéna s teplotou vody až 34 - 36°C ako aj z trávnatých plôch vyhradených na slnenie a pre rôzne športy (kriket, streetbal, plážový volejbal, dva antukové tenisové dvorce ai), bol vybudovaný v rokoch 1933 – 1934 podľa projektu architektov F. Wimmera, V. Kolátora a A. Szönyiho.

V areáli kúpaliska sú ďalej návštevníkom k dispozícii 10 m šmýkľavka, bufety s rýchlym občerstvením, reštaurácia, kabínky na prezliekanie a toalety. Prevádzková doba kúpaliska je v mesiacoch jún - september, kapacita areálu je 1500 osôb. Parkovanie je pred areálom kúpaliska zadarmo. Cenník kúpaliska.

Najčastejšie otázky o atrakcii Kúpalisko Eva Pieštany

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím