Farma New Zealand Modrová

Farma za obcou Modrová (pri Piešťanoch) vás prenesie do ďalekej Austrálie a priblíži krásu novozélandského prostredia. Zvieratá sú tu chované podľa novozélandského spôsobu t.j. bez potreby ustajnenia, sú odolné voči poveternostným podmienkam, a môžu tak celoročne žiť vo voľnej prírode. Na farme sú zastúpené všetky hospodárske zvieratá chované na Novom Zélande, napr. ovce Romney zastupujú Nový Zéland, ale aj klokany a emu z Austrálie, škótsky horský dobytok z Veľkej Británie, ovca Quessant z Francúzska, alebo domáce kozy zo Slovenska. Zamestnanci farmy sa o zvieratá starajú rovnakým spôsobom ako v ďalekej Oceánii.

Súčasťou farmy sú aj unikátne maorské obydlia (v takmer autentickom lesnom prostredí uvidíte príbytky, v ktorých bývali Maori pred 300 - 400 rokmi), Maorská osada, ktorú tu postavili Maori počas svojho pobytu v roku 2009, a okrem tancov a piesní pripravovali na farme aj tradičné maorské jedlá, ktoré zapíjali zázvorovým "ginger" pivom. Boli to členovia skupiny pochádzajúcej z bojového kmeňa Whanganui Iwi, žijúceho pozdĺž 200 km dlhej rieky Whanganui. Tento kmeň patril medzi prvých usadlíkov na Novom Zélande a jeho bojové taktiky patrili medzi najagresívnejšie na ostrove. HAKA, tradičný bojový tanec v ich podaní vyvoláva rôzne emočné poryvy a ešte dlho v človeku rezonuje. A  priaznivcov Pána Prsteňov poteší aj mestečko Hobiton. Pri obydliach hobbitov sa je možné aj odfotiť a tak si zvečniť spomienku z návštevy hobbitského kraja. Otváracie hodiny a info o vstupnom nájdete TU. Farma je vhodné miesto na rodinné pikniky s možnosťou pobytu v prírode spojeným s prehliadkou farmy.

Najčastejšie otázky o atrakcii Farma New Zealand Modrová

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím