Drevený kruhový labyrint Liptovská Mara

Turistický región
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok
Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš

Unikátny drevený kruhový labyrint pri Liptovskej Mare sa nachádza cca 1 km od aquaparku Tatralandia a 4 km od mesta Liptovský Mikuláš. Pôvodne slúžil ako filmová kulisa v seriáli japonsko-americkej produkcie a vďaka svojim úctyhodným rozmerom 3000 m² a s priemerom 56 m čaká na zápis do Guinnesovej knihy rekordov ako najväčší labyrint na svete. 

Cesta z labyrintu nie je jednoduchá, no tí najšikovnejší ju vraj zvládnu za 10 min., priemerne trvá cesta von takmer pol hodinku (najkratšia cesta je dlhá 300 m). Ak však niekto v labyrinte zablúdi a nevyjde z neho do dvoch hodín, systém upozorní zamestnancov a tí návštevníka vyhľadajú. Paradoxne ani pre zamestnancov nie je jednoduché nájsť cestu von, nakoľko steny labyrintu sú vysoké a nie je cez ne vidieť. Centrálnym bodom labyrintu je vysoká veža, ktorá ma dve poschodia a ponúka nádherný výhľad na Vysoké Tatry a Liptovskú Maru. Novinkou je nočný labyrint s možnosťou zapožičať si svetlo na mieste.

Tvorcovia tohto unikátneho labyrintu ho plánujú zväčšiť o ďalších 1200 m², t.j. o ďalšie 3 okruhy, a navyše vytvoriť slepé mieste, ktoré oživia sochami vyrobenými z kovového odpadu. Drevený labyrint je súčasťou zábavného parku Liptoventure, ktorý sa rozkladá na ploche 50 000 m² a okrem bludiska láka milovníkov adrenalínu aj na povozenie sa na monster trucku, čo je najväčšia nafukovacia prekážková dráha na Slovensku, a off-road buggy vozidlách, s ktorými sa dá jazdiť na štyroch tratiach s rôznou obtiažnosťou. Čas strávený v labyrinte je neobmedzený. Zablúdiť v spleti chodieb najväčšieho dreveného labyrintu na svete je skutočne zaujímavý zážitok vhodný pre všetky vekové kategórie. Pre viac info o cenníkoch pozri TU.

Najčastejšie otázky o atrakcii Drevený kruhový labyrint Liptovská Mara

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2022 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.