Divadlo Potôň Bátovce

Založené v roku 2000 a situované vo vidieckom prostredí obce Bátovce, cca 15 km od mesta Levice. Začínalo ako amatérsky divadelný súbor a dnes je nezávislým profesionálnym divadlom, ktoré sa svojimi inscenáciami radí medzi najlepšie divadlá na Slovensku. Celoročné fungujúce divadlo so zameraním na široké spektrum umeleckej tvorby pod vedením režisérky Ivety Ditte Jurčovej a dramaturga a autora Michala Ditte inscenuje vlastné texty reagujúce na aktuálnu spoločenskú situáciu.

Divadlo spolupracuje s rôznymi slovenskými a zahraničnými režisérmi, organizuje vzdelávacie projekty, kde je umenie prepojené s históriou alebo sociológiou. Od roku 2015 prevádzkuje aj kino, ktorého program je zameraný najmä na súčasnú európsku kinematografiu. Vo svojich priestoroch uvádza viac než 150 podujatí a navštevuje ho približne 6000 divákov ročne. Súčasťou divadla je aj priestor určený na organizovanie workshopov a to nielen pre slovenských umelcov. Je aj nositeľom viacerých ocenení za umeleckú činnosť a neformálne vzdelávanie.

Najčastejšie otázky o atrakcii Divadlo Potôň Bátovce

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím