Ark-shelter, prístrešok v prírode - Kysuce

Jedinečná obytná mobilná stavba na Kysuciach, jednoduchý a cenovo prístupný “kontajner” pre pobyt v prírode. Ark-shelter postavila dvojica architektov Michiel De Backer a slovenský architekt Martin Mikovčák a predstavuje drevenú rekreačnú platformu pre oddych a relax od bežného civilizačného zhonu. Minimalistický a nenápadný objekt, ktorého funkčná stavba zaujme milovníkov prírody, moderného dizajnu a dômyselných riešení. Zaujimavosťou je, že táto stavba nemá pevné základy, nie je napojená na siete a konštrukcia je na rozdiel od ostatných podobných projektov celodrevená, vrátane nosného rámu.

Firma Ark-shelter má pôvod v Belgicku, kde našla aj prvých klientov a sponzorov týchto novodobých stavieb. V princípe podobných konceptov vo svete jestvuje viacero. Stavba môže stáť prakticky kdekoľvek, nenarúša životné prostredie, nepotrebuje betónový základ a viacero sklenených okien spája  interiér s okolitým svetom. 

Najnovšie sa vyrábajú modulové domy aj s preskleným strešným priestorom a ak je dom postavený v čistej prírode, človek zaspáva prakticky pod hviezdami. Dom je plne energeticky samostatný. Architekti naďalej navrhujú, testujú a vylepšujú Ark-shelter s cieľom navrhnúť čo najväčší komfort v srdci prírody pre nerušený oddych.

Najčastejšie otázky o atrakcii Ark-shelter, prístrešok v prírode - Kysuce

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
© 2021 CA SORGER - Všeobecné obchodné podmienky - Kontakt | Všetky práva vyhradené.
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím